Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, hol és milyen módon...

Anyukák, hol és milyen módon indult be nállatok a szülés?

Figyelt kérdés

Olyan hülyeség de ma azon agyaltam mi lesz ha utcán vagy boltban folyik el a magzatvizem. Vagy mikor épp pingvinezek mondjuk a védőnőkhöz vagy ctre vagy mire.

23hetes vagyok. A 38héttől mar ki se teszem a lábam itthonrol.

Nektek hol és hogyan(magzatvíz v fájások...)indult be?Ja és mikor?

Köszi előre is.


2013. nov. 18. 20:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
32%

Hehe ismerős szitu :D én március 11-re voltam kiírva és február 11-én szültem :D

De vicces ez a házi őrizet :D

2013. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

feb 15.én lesz a szülinapom. eszembe jutott mar hogy ha hamarabb jönnne ajándék lenne. de igy is az lesz mert anyukamnak meg marc 16.an van szülinapja.

Igen mondta hogu nem tehetem ki a labam és 20percenként hovogat ha eguedül lennék.

2013. nov. 18. 21:49
 13/29 anonim ***** válasza:
60%
Már a kórhàzban voltam túlhordàs miatt.anyu és pàrom jöttek làtogatni. beszélgettünk a folyosón, amikor délutàn 3kor jött az első fàjàs. (40+5) előtte sokat jóslòztam, szoval egyből tudtam h ezek az igazi fàjàsok. 5p mulva jött a következő, majd 7p mulva. megvizsgaltattam magam este 9kor, mert màr nagyon fàjt. azt mondtàk nem szülünk még, totàl zàrt vagyok. pàromék hazamentek, majd hajnali 4kor ugrasztottam őket vissza, mert tàgulàsos vérzés jelentkezett, igy végre mehettem a szülőszobàra. reggel 8kor burokrepesztés, 10kor oxi, 3/4 11kor kibujt a fiam, 19 óra vajúdàs utàn.(40+6)
2013. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
49%
Nekem itthon, tv nézés közben folyt el a magzatvizem este. Az én férjem össze-vissza dolgozik, van hogy nappal, van hogy éjszaka, és sajnos a műszak vége előtt nem jöhetett volna el, csak ha megkockáztatja, hogy kirúgják. Így mi úgy oldottuk meg, hogy egy nem életmentő műtétet már régóta halogatott, és amikor 36 hetes lettem, akkor megejtették a műtétet, és utána itthon lábadozott. Nem volt komoly műtét, de így legalább velem lehetett éjszakánként. Egyébként én 38 hetesen hagytam abba a munkát, ráadásul másik megyébe jártam át minden nap, így nekem is megfordult a fejemben, hogy mi van, ha a munkahelyemen indul meg a szülésem, de a főnököm biztosított róla, hogy max. 30 perc alatt hazahoz, tud ő ügyesen vezetni.
2013. nov. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
37%
En akkor lehet felelotlen voltam vagy nem is tudom a pakkom ossze volt pakolva,de en mentem vasarolni is meg a kiirt idopont nnapjan is tescoba voltam:) anyosom volt a para gep nallunk :) mivel betoltotem a 40.hetet mennem kellett minden nap nstre na oda mar nem engedtek egyedul masnap anyu kisert 3.nap a parom 4. nap apu lett volna az ugyeletes:) de a parom kozolte hogy szabit vesz ki en mondtam neki hogy ne mert ha szulunk akkor legyen ithon inkabb ne addig amig jol elvagyok magamban is:) ebben maradtunk majd este 9 kor hivta a fonokeet h szabit ker. gondoltam jaj nem igaz majd ha meg kell nem engedik el... 4 kor fajasokra ebredtem es raztam fel apat hogy ido van. .. magzatviz semmi ugyh kivartuk a fel 1 es idopontunkat vizsgalat kozoltek szulunk:) majd fel 8 kor burkot repesztettek majd 9ora 40 kor mutobe toltak nallunk is a koldokzsinorba volt tekeredve a kis nyaka. de 9-55 re meglett a szepseges kislanyunk:)
2013. nov. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
32%

Én most vagyok 33 hetes az első babánkkal, nekem is megfordulnak már a fejemben ilyen gondolatok :) A vizsgálati eredményes/kiskönyves dossziémat én is mindenhova viszem magammal, jövő héten összerakom a táskámat is.

Mondjuk abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy gyalog 5 perc a kórház, szóval még ha a saját lábamon kell bemenni, akkor se lesz nagy gond :)

2013. nov. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

mi 40kmre lakunk kb a kothaztol igy mindenképp mentő vagy kocsi ha van itthon valaki.

a varosközponttol kb 20-perc sétara lakunk ott vannak a boltok,védőnők orvosi rendelők.

Igy semmiképp nem indulnék el gyalog sehova csak kocsival. persze a kiirt időpont előtt 2héttel egyedül sehova sem gondoltam csak olyan esetek jutottak eszembe h 37hetesen épp nstre vagy mondjuk kenyérért felszaladok a boltba és mar nem haza kell visszajönni.

A párom munkahelye elég tolerans,de ha épp két ellatott közt ingazik mire beér a központba hogy leadja a munkat majd haza az joesetben 35perc is lesz. Addig gondolom lefurodhetek meg menetbe vaghatom magam..csak azért beijjednék. valamiért eddig a szülés megindulasra ugy gondoltam ahogy irtatok is este vagy hajnalban itthon indul be. de azért ez nem törvényszerü.

no hát még van 14hetem a haziőrizetig addig raktarozok ne kelljen sehova menni majd.

2013. nov. 19. 08:35
 18/29 A kérdező kommentje:

sztem am nem voltal felelőtlen.

jo hogy melletted mindig ott tudott lenni valaki. engem a ctre v nstre nem tudom ki fog kisérni főleg ha mar 2naponta kell menni..

te bátor voltal én meg parás sztem.:)

5percnyire laknék de jo volna nem gondolkoznék ilyenen. két fajas közt siman atsétalnék:) hu de irigyellek most. :) könnyü és paramentes szülést minden kedves kismama valaszolonak. a többieknek meg köszönöm az eddig érkezett valaszokat.

2013. nov. 19. 09:01
 19/29 anonim ***** válasza:
31%

Majd ha a második harmadik babával leszel terhes, akkor eszedbe sem jutnak ilyenek, főleg nem házi őrizet.

A nagyért menni kell, el kell látni stb.

Nem teheted meg, hogy a naggyal bezárkóztok hetekre.

2013. nov. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Tök igazad van.. De az még a jövő zenéje.. Az első után talán nem leszek majd ennyire parás..

Hisz akkor már anyuka leszek, és az anyukák mindent megoldanak ;)

2013. nov. 19. 09:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!