Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, hol és milyen módon...

Anyukák, hol és milyen módon indult be nállatok a szülés?

Figyelt kérdés

Olyan hülyeség de ma azon agyaltam mi lesz ha utcán vagy boltban folyik el a magzatvizem. Vagy mikor épp pingvinezek mondjuk a védőnőkhöz vagy ctre vagy mire.

23hetes vagyok. A 38héttől mar ki se teszem a lábam itthonrol.

Nektek hol és hogyan(magzatvíz v fájások...)indult be?Ja és mikor?

Köszi előre is.


2013. nov. 18. 20:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
Hát én ültem a gép előtt és gondolkodtam, hogy elmenjek e enni egyet valahová. Semmi előjel nem volt, de hála az égnek úgy döntöttem, hogy inkább rendelek. :D Egyszercsak elfolyt a magzatvíz és elmentem a wc-re, mert ömlött, mintha megnyitnánk a csapot. Mosolyogva mentőt hívtunk, mert fájásom nem volt, megfürödtem, felöltöztem és addigra meg is jött a mentő. Szóval meglepetés volt, de a kiírt előtt 2 nappal, szóval azért már időszerű volt. 15 óra telt el a vízelfolyás és a szültés között, de ebből csak 5 órán át voltak fájásaim. :) A lányom most 4 és fél hós.
2013. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%

36 hetes voltam egyik este úgy feküdtem le aludni h mondtam is a férjemnek olyan érzésem van mintha én szülni készülnék. Nemh mondom megindul éjjel. Ki is nevetett h jól van már még van egy hónap.

Mondanom sem kell éjjel arra ébredtem éjszaka 3kor h görcsölök. Áááá mondom máskor is görcsölt már...nem tudtam rögtön visszaaludni (elég rossz alvó lettem terhesség alatt) aztán megint görcsöltem egyet. Na akor már kezdett gyanús lenni. Elkezdtem mérni pontosan 20 percenként jött. Reggel mentünk is a kórházba mert nem voltam biztos h most mi van. Elmentem tusolni hátha attól elmúlik de nem. Bementem kaptam magnéziumot h maradjon még bent kicsit. Nem értettem hisz már ilyenkor nem szoktak mivel nem kezdtem el rögtön nyílni ezért visszatartották. Bent is tartottak mert kicsit lustább volt a kelleténél. Ez szombaton volt vasárnap nem volt semmi extra de hétfőn NST-n már nem nagyon mozgott. Tartós CTG-re tettek megfigyelésre. Délután 1kor megint elindultak a fájások de már nem tartották vissza, nyílni is kezdtem rögtön mindjárt 2 ujjnyira nyitva is voltam, csak ekkor jött a bibi h a szívhang rettenetes lett azonnal toltak császárra. Fél3kor világra jött a lányom és kiderült h a nyakára és a mellkasára tekeredett a köldökzsinór. Az utolsó pillanatokba vették még mielőtt gond lett volna. :)

Bocsi ha hosszú volt a sztorim de gondoltam elmesélem nálunk h zajlott.

2013. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%
Vasárnap 7 felé elkezdődtek a fájásaim, de nem úgy mint a jóslók, ez erősebb és rendszeres volt. Összeszedtem magunkat, bementünk 9 fele. Bunkón közölték, hogy 1 ujjnyira vagyok nyitva, ebből ki tudja mikor lesz szülés. Hazamentem saját felelősségre. Egész éjszaka szenvedtem, megvártam a műszakváltást és reggel újra bementünk. Ekkor voltam 3 ujjnyi. 9.20kor burkot repesztettek, 10.45kor kint volt a kisfiam. 40+4 napra született.
2013. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

köszi.és gratula nektek.

igazábol azon aggodom pont tök egyedül leszek itthon vagy tényleg épp a pénztárnál fizetek hogu megyek haza?Cucc otthon férj dolgozik....Jo mondjuk boztos lesz annyi időm hhazaérjek de tuti bepánikolnék.

2013. nov. 18. 21:07
 5/29 anonim ***** válasza:
47%

2. válaszoló vagyok.

Mi erről rengeteg beszélgettünk h mikor mi h lenne. Munkahellyel leegyeztette h ha jön az az idő akkor megtehesse h bármikor lelép vagy h családtagok közül ki mikor elérhető ők is startra készen álltak :D De szerencsére nem kellett senkit riasztani nem volt extra helyen történő.

Ne aggódj már a végén tényleg egyedül messzire nem kell elmenni a csomag legyen bekészítve. Mi azt is kitaláltuk ha nagyon nagyon eljutok a végére (ami nem jött össze) akkor egy hosszabb napi program pl nagybevásárlás vagy vmi jön akkor a kocsiba viszem magammal a bőröndömet. Minden papír mindig nálam volt még ha csak a kisboltba mentem is le. Sose lehet tudni ugye. :) Ilyen praktikákat találjatok ki ti tudjátok h mikor mennyi időre szoktatok elmenni milyen messzire. És akkor ilyen "egyszerű" kis praktikákkal megoldhatod a nagy kapkodást. :)

2013. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

hu most nagyon hülyének érzem magam. annyira kézenfekvő amiket irtal. és eszembe nem jutott.

na ilyen vagyok mikor bepanikolok alap dolgok nem jutnak eszembe.

köszi

2013. nov. 18. 21:21
 7/29 anonim ***** válasza:
22%
Nyugi nekem se saját fejből pattantak ki hanem olvastam, tanácsolták. :P Amikor kéne nincs kreativitás de ha másnak kell ötletet adni akkor jön ezerrel. :P Ne aggódj minél közelebb leszel annál több ötletet kapsz, találsz ki te is, megvitatjátok és eldöntitek mik a jók. :) Van még időd bőven.
2013. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

40+1 voltam, elmentem a kisfiamért az iskolába délután 2kor. Hazafelé fagyi, posta,séta. Otthon voltunk, amikor 16kor mondtam, hogy öltözzön, mert menni kell fodrászhoz. Én elmegyek wc-re és mehetünk. Akartam leülni a wc-re amikor elkezdett ömleni a magzatvíz. Azonnal kórház, majd éjjel 2kor megszületett a kislányom.

Most a harmadikkal vagyok 33 hetes.

2013. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
32%
Ja még annyit hozzátennék h nekem a férjem éjszakás műszakba is járt. Így féltem attól h nem lesz itthon mikor megindul és ráadásul éjjel. Így anyuéknál aludtam volna azokon az éjjeleken h ne legyek egyedül ha megindulna. Ilyet ti is betáblázhattok persze ha kivitelezhető és nem laknak messze a szülők.
2013. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Sajnos a szüleim messze laknak.60km. De mi anyosommal lakunk. ő szokott éjszakázni a párom meg 0-24orás ügueletes gondozo de azt halisten 20percen belül le tudja adni ha ugy alakul.

Köszi a tippeket. a párom most mondja hogu februar utolso hetétöl haziőrizet...(marc18ra vok kiirva)

2013. nov. 18. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!