Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Attól félek, hogy a szülés...

Attól félek, hogy a szülés után nem tudok majd pihenni a többi anyukától/babától és a személyzettől a kórterembe? Ti tudtatok? Nem voltatok hullák, mikorra haza mentettek?

Figyelt kérdés
Persze az én babám is sírhat, de jobban tartok, hogy mindig valamelyik anyuka majd" teszi a dolgát". Orvosok, nővérek mászkálnak, éjszakai is, stb. Alapból 4 személyes kórtermek vannak és van fizetős 2 személyes, illetve még drágábbért 1 személyes. De ha nincs pont ott hely, akkor nem választhatom azt.
2013. szept. 28. 17:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
itt nalunk ketagyas szobak vannak de a 2 nap alatt semmit nem aludtam szinte,a szobatarsam babaja rettenetesen siros volt, es amikor eppen aludt akkor meg az en babam volt fent vele kellett foglalkoznom.na meg tenyleg jarkaltak be a noverek, reggel hoztak a reggelit stb szoval en csak otthon tudtam pihenni.
2013. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%
4 gyerket szultem.A korhazban atlag 2-3 ora/nap aludtam,csak otthon tudtam pihenni.
2013. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Vidéki kórházban szültem, de megyeszékhelyen, VIP-es, egyágyas szobát kaptam. Azt gondoltam, hogy de jó lesz, tudok majd pihenni, mert nagyon nehéz és hosszú volt a szülés. Első éjjel rettegtem, mert a "saját" WC-re kimenet is gyenge voltam, féltem minden lépésnél,hogy elájulok - senki nem "akart" zavarni, így nem is néztek rám.

A baba végig ott volt velem, szinte zuhanyozni sem tudtam elmenni, mert nem volt kire bízni. Reggel 5-től jöttek a nővérek aztán sorban a vizitek. Látogatókhoz ki kellett menni babástól. Hát nekem egy perc nyugalmam sem volt, nem volt előny az egyágyas szoba - én tényleg megúsztam a horkolást a szobatárstól.

2013. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Vidéki kórházban szültem.6 ágyas szobában kaptam helyet,de legtöbben 4-en voltunk benne.Hiába Rooming in volt a szoba éjszakára beszedték a babákat,meg egy idő után 3-unknak át is vitték másik részlegre mert nagyon sárgák voltak.A mi kórtermünkkel szemben volt a társalgó,közvetlen mellette a nővérpult,a kórterem mellett a babák éjszakai helye mégis tudtunk pihenni.Bár én 2-3 hónapig voltam fáradt :D
2013. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szintén 4 ágyas szobába kerültem, egy 3 gyermekes anyukával, aki úgy gondolta, ha sír a gyerek, majd abbahagyja, ja és ő nem tud szoptatni. ( nem is próbálta, a tápszer egyszerűbb volt) egy 18 éves tündéri lánykával, aki azt sem tudta, hogy a gyereknek kell pelenkát vinni, neki mindig mindent magyarázni kellett, ezt hol mi csináltuk, hol a nővérek. A harmadik egy kissebbségi lány volt, akinek a rokonai mindig bejöttek a szobába, vagy bedugták a fejüket ( miután összevesztek velük, hogy nem kéne bejárkàlni ) és bekiabáltak, hogy " na, szopik már" ? Úgyhogy én teljesen kimerülve jöttem haza a kórházból. ( előtte 3 hétig bent voltam ) De ma már jókat nevetünk ezen is :)

Ki lehet bírni, ki fogod bírni. Otthon meg alszol egy nagyot, apa úgysem tudja majd a szemét sem levenni a babáról.

További szép áldott állapotot, könnyű szülést, és nagyon boldog babázást kívánok!

2013. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Hát, pihenni én sem tudtam...A szobatársamnak egy csepp teje nem volt, a babája a nap 24 órájából 23-at üvöltött, a kedves csecsemős nővérek sem szánták meg, hogy adjanak neki valami pótlást..Azonfelül a férje ott dekkolt reggel 8-tól este 9-ig, ami megint egy élmény volt. Az én bébim viszonylag nyugodt volt, szóval ha nincsenek ezek a zavaró körülmények, akkor talán tudtam volna aludni néhány órát.. Én erősen gondolkodom az egy személyes szobán a második bébinél, pedig nem vagyok finnyás alkat (még ha úgy is tűnik), de tényleg kiakasztó volt az úgy. A személyzet nem zavart, olyan ritkán láttam őket, mint a fehér hollót, beleértve, ha segítség kellett volna akkor is...Szerintem szerencse kérdése az egész.
2013. szept. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Kathrin01 ***** válasza:
Én 3 ágyas kórteremben feküdtem, az első éjszaka pihenhettem volna, mert akkor nem volt velem a babám, de a másik két anyának ott volt a babája, így nem tudtam pihenni, mert valamelyik mindig sírt. Abból a szempontból viszont jó volt, hogy sokat beszélgettem az anyákkal.
2013. szept. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Mi ketten voltunk egy szobában. A babák mindig felkeltették egymást, így semmit nem tudtunk aludni, néha már kimentünk éjjel a folyosóra, hogy addig a másikunk tudjon aludni, ha éppen a babája is aludt.


Viszont a látogatók sokkal idegesítőbbek voltak, hozzám is sokan jöttek (kérésem ellenére) és hozzá is. Így lehetetlenség volt szoptatni is, nem hogy aludni...

2013. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Kár hogy 4 napnál előbb nem lehet hazajönni. Megpróbálok majd egy 2 ágyasba bekerülni. Köszönöm az "élményeket".
2013. szept. 29. 12:02
 20/23 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nekem szerencsém volt egyszer 4ágyasban voltam,majd 6 ágyasban,de mind a kétszer tudtam aludni,éjjel nem mászkált senki,napközben is elaludtam. Nagyon jó szobatársaim voltak,sokat beszélgettünk nem zavartuk egymást!
2013. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!