Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Attól félek, hogy a szülés...

Attól félek, hogy a szülés után nem tudok majd pihenni a többi anyukától/babától és a személyzettől a kórterembe? Ti tudtatok? Nem voltatok hullák, mikorra haza mentettek?

Figyelt kérdés
Persze az én babám is sírhat, de jobban tartok, hogy mindig valamelyik anyuka majd" teszi a dolgát". Orvosok, nővérek mászkálnak, éjszakai is, stb. Alapból 4 személyes kórtermek vannak és van fizetős 2 személyes, illetve még drágábbért 1 személyes. De ha nincs pont ott hely, akkor nem választhatom azt.
2013. szept. 28. 17:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Nyugi! Olyan hulla leszel, hogy simán elalszol majd bárhogy ;-)


(3 gyerkőc anyukája)

2013. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy jobb, ha nem egyedül vagy a teremben, mert így tud figyelni a másik anyuka a babádra, amig esetleg mosdóba mész vagy ilyesmi :-)


(előző voltam)

2013. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én annyira fel voltam pörögve az események miatt, hogy nem tudtam sokat pihenni. Olyan más állapotban voltam, hogy fel sem fogtam :) Furcsa, de még sem voltam hulla fáradt mikor hazaértem.
2013. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

Hát én nem tudtam normálisan pihenni. hajnalok hajnalán jönnek lázmérőzni, aztán takarítani, aztán vizit, reggeli, közbe 3 óránként hozzák a babákat szopizni, na meg a látogatok is akkor jöttek, amikor végre tudtam volna pihenni...persze nem a szobába, hanem egy külön helységbe. na és nem beszélve a szobatársakról, mindenki járkál és telefonál, és már 30szor hallom ugyanazt a szüléstörténetet, mert mindenkinek el kell ám mesélni részletesen mindent. szóval nappal képtelenség 1 óránál többet egyhuzamban aludni. nálunk Szegeden az 1 személyes fizetős szobát előre kellett lefoglalni, bár érdekes, hogy hogyan, ha nem tudod mikor szülsz...:D

ja és nekem 1 nap híjján koraszülött volt a babám, tehát neki minden evésnél le kellett mérni a súlyát evés előtt és után, köze átpelenkázni, hogy azt a súlyt ne mérjük hozz. és ha nem ette meg az előírt mennyiséget, akkor tápszert kellett neki adni. és persze ezt mind nekem kellett megcsinálni, egyszer megmutatták, aztán már az én dolgom volt. ne tűnjön úgy, hogy teher volt, de azért szerettem volna legalább 1 napot pihenni szülés után, főleg hogy szanaszét repedtem...

2013. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Na ez az, amin előre tök felesleges aggódni...

Én mind2szer 3 ágyas szobában voltam, másodszor első éjszaka pl tök egyedül. Akkor aludtam legrosszabbul :)

A babák az első napokban még alig sírnak, inkább okoz gondot, hogy hogyan ébressze az ember fel őket, hogy tudjanak rendesen szopizni és ne sárguljanak be, uh ettől ne félj. A kórháznak megvan a napirendje, uh nem fognak a nővérek, orvosok csak úgy hajnalban zaklatni. "Nálunk" 6kor jönnek lázat mérni először, de akkortól viheted ki a babát a szobádba, tehát alap, hogy felkelsz, már akár előtte is, hiszen minél több percet a babáddal akarsz tölteni, aztán a dokik még egyszer jönnek be fél percre, h minden ok, jólvanakkor...

A többi anyuka? Hát ők is szültek, uh ők is fáradtak lesznek, ők is a saját babájukkal lesznek elfoglalva.

Én nem a babák, nővérek, szobatársak miatt nem tudtam pihenni, hanem mert k..@ fájt az aranyerem :) az említett tényezők csak elvonták a figyelmemet róla.

2013. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én tudtam aludni, de csak annyit amennyit a babám hagyott.

Érdekes, de ha a másik baba sírt arra se én se a gyerek nem ébredt fel soha. Ha az enyém sírt arra is csak én keltem (:


Persze hulla leszel ha tudsz aludni ha nem, mert több hétnyi alvásidőt veszítünk egy szüléssel, nekem a doki mondta. Szóval 3 nap alatt lehetetlen kipihenni magad így is meg úgy is.

De otthon jó lesz, nyugi (:

2013. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt szerencsém. Az egyik anyuka úgy horkolt, ahogy én még embert nem hallottam. Szerintem leginkább egy dühös grizzlyre hasonlított. Szegény mondta is, hogy horkol, de erre nem számítottam. :)

Ha meg nem horkolt, akkor a babáját pelenkázta, éjjel is többször. Szóval én nem nagyon pihentem éjjel, de nap közben azért sikerült többször pihenni vagy akár szundítani is kicsit. Így azért ki lehetett bírni. :)

2013. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Hát már látom, hogy nyugalom az biztos nem lesz, de csak ki fogom bírni valahogy. Meg szerencse kérdése is, hogy vannak e éppen szobatársak s azok milyenek.
2013. szept. 28. 18:38
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

6 ágyas kórteremben voltam mindkétszer, elsőnél a 3 nap alatt aludtam valami 5 órát összesen, a másodiknál meg kb semennyit sem (és nem a saját babám miatt, hanem minden más miatt)

tudtam, hogy ez lesz, mert idegen, vagy zajosabb helyen mindig ez a helyzet nálam, úgyhogy nem ért meglepetésként.

Többek között ezért is alig vártam ,hogy hazajöjjünk :)

2013. szept. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én hamarabb ébredtem fel arra, hogy tudatalatt beugrot: mi van a lányommal?!

Persze, semmi nem volt. Szépen aludt az ágyam mellett, a kis "kuckójában".

Persze, volt 1-2×, hogy más gyermek sírására eszméltem fel, de ezerszer jobban zavart a pelenkázó/mosdó feletti neon világítás, amit sosem lehetett lekapcsolni!

Hozzánk nem jártak be a nővérek, csak indokolt esetben.

Illetve 2-3 óránként jártak úgy körbe, hogy max. benéztek, hogy mi a helyzet?!

2013. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!