Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet ezt átvészelni,...

Hogy lehet ezt átvészelni, hogy ne őrülj bele?

Figyelt kérdés
Talán nem is jó helyen írok,de hátha mégis.Másfél hete szültem meg a kislányomat császárral,24 hétre.Másfél órát élt csak,egyszerűen elfolyt a magzatvizem nem tudtak mit tenni.Teljessen összetörtem lelkileg,nagyon akartam ezt a babát.36 éves leszek,és van két nagy gyerekem.A héten küldik a hamvait,itthon akarjuk szétszórni.Úgy érzem beleörülök,hiába a családom most úgy érzem ők nem pótolhatják még a szeretetükkel sem.Nem tudom a férjem min megy keresztűl,mert próbálja elöttem tartani magát,nekem ez is fáj mert olyan érzésem van néha,neki már nem is fáj,nem is gondol annyit rá mint én.(tudom hogy ez nem igaz)Ha valaki hasonló dolgon ment keresztűl mostanában mint én,szivessen beszélgetnék vele,hisz csak olyan ember érthet meg minket igazán,aki ugyanazt élte át.Igazából ennyit szerettem volna csak...........
2009. okt. 27. 14:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyira sajnálom ami Veletek történt! Remélem hamarosan enyhülni fog az a mérhetetlen fájdalom ami most a szívetekben van.
2009. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem Nektek!


Mi 2 éve veszítettük el kisfiúnkat, mindössze két és fél napot tölthettünk Vele. Csak az zakatolt bennünk, hogy miért kellett így történnie?! Hogy hogyan vészeltük át, ma sem tudom, sokat köszönhetünk egymásnak, családunknak, barátainknak. De helyettünk nem élheti túl más a mindennapokat!

Mi sokat beszélgettünk a férjemmel, talán Nektek is meg kellene próbálni. Azt, hogy ő mit érez, így tudhatod meg, és nem kell még ezzel is magadat terhelni. A férfiak másképp reagálnak a történtekre, de attól még kevésbé lesz könnyebb nekik! És ha azt látják, mi nem bírjuk a terhet, tartják magukat, mert nekünk erre a támaszra szükségünk van.


Ma már elmondhatjuk magunkról, hogy boldog család vagyunk! Lassan egy éves a kicsi fiúnk, akivel teljes az életünk! Egész életünket végigkíséri első babánk hiánya, csak az idő múlása segíthet elhomályosítani a történteket, de elfeledni sosem fogjuk!

2009. okt. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan sajnálom ami veletek történt :( Kívánom, hogy sikerüljön átvészelnetek, átérzem a fájdalmatokat :(
2009. okt. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Tényleg így lehet hogy a férjeink próbálnak a lehető legnagyobb támaszaink lenni.Nekem is az ő közelsége az ami legmegnyugtatóbb,ha mellé bújhatok,ha foghatom a kezét.Az első pár napban nem is akartam mást a férjemen és két gyerekemen kívűl látni........... utólag bánom ezt is hogy a sok jó embert,szűlők,testvér,barátok,talán ezzel megbántottam.Szegény párom próbál állandóan megnevettetni,elterelni a gondolataimat.De nem igazán megy még.Neki sem lehet könnyű mást mutatni felém,mint amit igazán érezhet.Egy ilyen tragédia minden jó kapcsolatot,talán még jobbá és szorossabbá fűz.Annyiból jó csak,hogy tudom nem én vagyok az egyetlen aki ilyen miatt szenved,és egymás soraiból erőt tudok és remélem más is meríteni.Köszönöm mindenkinek!
2009. okt. 28. 08:43
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Bár én sem éltem át ilyet, de rettegek tőle, és fogalmam sincs, a valóságban hogy dolgoznám fel.

Egy biztos, én szakember segítségét kérném ehhez. jártam sokáig pszichológushoz-más miatt, és sokat , nagyon sokat segített. Egy jó szakember, akiben megbízol, csodát tesz.

A másik, vagy talán egyik legfontosabb dolog, a kommunikáció. Beszélj a férjeddel, gyerekeiddel is, mindenkinek nehéz, és osszátok megy egymással, hogy mit éreztek. Senkinek nem könnyű, de ne kerüljétek a témát, hisz mindenkinek van ézrése és véleménye a történtekről, és könnyebb, ha megbeszélitek.

Az élet ilyen, biztos oka volt, hogy így történt, és én még mindig azt mondom, jobb előbb, mint később, bár sehogy sem könnyű...

Egyik kedvenc mondtatom, tudom nem sokat segít, de mégis, "Ami nem öl meg, az erősít.."

Sajnálom, részvétem, és igyekezzetek teljes életet élni, és mindig emlékezni rá inkább szeretettel, mint fájdalommal.

2009. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok


Nem igazán tudok nektek mit írni, de tudom hogy ez a fájdalom talán soha nem múlik el! Nekem a kisfiam 41. hétre született az első és az ötödik hete azzal telt el, hogy nagy meghal vagy nem. Már 6 hónapos és nap, mint nap küszködök, hogy mi lesz, mert egyszerűen nem tudják megmondani, hogy mi a baja csak azt, hogy kromoszóma rendellenessége van.

2009. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

13.42-nek

Annyira sajnálom,neked talán még rosszabb mint nekem.Látni nap mint nap a gyermekedet,hogy szenved,és nem tudni mit hoz a holnap......... Az én kis angyalkám csak másfél órát szenvedett ezen a kegyetlen világon.De tudom hogy egy kis angyalka lett belőle,aki mindig a szikrázó égen fog bennünket figyelni.Ma eltemettük a hamvait,végre békét talált a kis lelke.Nagyon rosz volt,mégis valami megkönnyebülést érzek.Remélem a fájdalom később enyhülni fog,de most még annyira közeli minden,és fáj.Én neked sok sok erőt kívánok a babádhoz,és soha ne feledd!Igenis történnek még csodák!

2009. okt. 28. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!