Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gyermekágyi vérzést csak...

A gyermekágyi vérzést csak betéttel lehet átvészelni, vagy tamponnal is?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
A tampon szerintem nem túl célszerű az esetleges varratok miatt.
2010. nov. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Semmiképpen ne használj tampont, mert a szövetdarabokat nem tudja felszívni, és ha bent marad, az nem a legjobb. A gyermekágyi vérzésnek a tisztulás a lényege, és a tamponnal olyan, mintha vattán át szeretnél levest szűrni, minden trutyi belül marad.
2010. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
azülés utáni 6 hétig TILOS a tampon használat!!!
2010. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne használj tampont! Ilyenkor rengeteg trutyi ürül, néha elég nagy darabok is (bocs, ha gusztustalan!) és ha az belül pang, akkor komoly fertőzést tud csinálni. Sőt! A szülés utáni első normál vérzésnél se szokták ajánlani a tampont, mert sokan még akkor is tisztulnak.
2010. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát meg a tisztuláson kívül, ami ugye nagyon fontos, nem kell ott semmi súrlódó mozgást végezni hiszen a szülésnél a legnagyobb megterhelés a hüvelyben és a gátnál van. Hagyni kell azt regenerálódni.
2010. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tampont tilos használni!!!!!

Mert fertőzés veszélye van. Súrlódás ide vagy oda, nem az a gond. A baktériumok a csere alkalmával felkerülnek, a méhben nyílt seb van a placenta helyén...

Plusz aminek ki kell jönni az megreked felette, mint egy dugó, és abban is sok bacitáptalaj van.

Ha lehetne, és bírná a nő, hogy a megkínzott hüvelyébe fel le tamponozik, akkor lehetne alkalmazni, mert bírná, gyakrabb cserével. De Tilos! 6hét után ha rendben vagy, és megjön lehet használni újra, addig nem.

2010. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy tilos használni, de ha majd szülsz utána ez eszedbe se fog jutni, hogy ODA egy tampont bedugj!


betét!

2010. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam,hogy tampont gyermekágyi vérzés alatt tilos használni.De még az első havi ciklusnál ami megjön annál is még a betétet javasolják.Én is tampon párti vagyok de inkább betartottam,és az első mensinél is betétet használtam.Majd az utána mikor megjön,jöhet a tampon.
2010. nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó vagyok:pedig engem császároztak,de inkább még így is betétet használtam,biztos ami biztos.
2010. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, akár császárral, akár hüvelyi úton szülsz, a méheden így is úgy is marad egy nagy seb, amit nem szabad befertőzni, pl. tamponhasználattal. Nem azért tilos a tampon, mert fáj, ha felteszed.
2010. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!