Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vmi tipp/teknika h ne feljek...

Vmi tipp/teknika h ne feljek a szulestol, es h konnyebb legyen atveszelni a vajjudast, szulest?

Figyelt kérdés
38hetes km vagyok es rettegek a szules gondolatatol,habar ha tizenevesek megtudjak csinalni es millio no naponta akkor en miert ne tudnam....(ez az egyetlen epp erv amivel nyuktatgatom magam)Vmi legzesteknika vagy barmi ami segitette a vajjudas elviselhetoseget,es a szules pillanatat???Minden otletre tapasztalatra kivancsi lennek!Koszonom.
2010. dec. 18. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vajjudas alattti teknika van fel a netten nezzel ra a yutubon!
2010. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Mivel a baba mindent "levesz", lévén össze vagytok kötve, így a Te stresszhormonjaid, az "idegállapotod" rá is hatnak. Mivel ezt nyilván nem szeretnéd (gondolj bele, akárhány éves is vagy, ő még semennyi - Neked meg kell tudnod birkóznod ezzel) - lazíts. Relaxáció, jóga, olvasás, bármilyen pozitív impulzus. De ha egyszerűen csak arra gondolsz, hogy a szülés után a kezedben tarthatod, Őt, talán ez is segít, lelkierőt ad. (nem akarok profán lenni, de benned nyilván nem maradhat...)
2010. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Létezik már szülés alatti fájdalomcsillapítás, EDA. Nem kell szenvedned, ha nem akarsz. Én EDA-val szültem, teljesen fájdalommentesen.
2010. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen,anyukam is ezzel nyugtat h repulo meg fent nem maradt ahogy baba sem bent:)..koszi:)Igen EDAval fogok szulni,de a kornyezeteben is volt ket baratnom akik EDAval kezdtek es mire jottek a tolofajasok az EDA hatasa elmult,igy teljes erzestelenites nelkul vagtak,varrtak....Ettol felek igazan.Amugy 29eves vagyok,elso baba.Van ez a joga-fitness labdam amin imadok ulni mozogni.Szeritnetek jo otlet ha beviszem magammal vagy hulyenek neznek majd...?
2010. dec. 18. 13:57
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Én szülés előtt nézegettem a rengeteg embert az utcán, és arra gondoltam, hogy valahogy mind megszületett. :) És képzeld, használt.

Ezen kívül olvass a szülés folyamatáról objektív leírásokat, de ne nézegess szülésvideókat, és lehetőleg a szüléstörténetek olvasgatását is kerüld. Ne hallgass meg rémtörténeteket, inkább beszélgess olyanokkal, akiknek könnyű szülésük volt. Az anyukák/nagymamák jól jönnek, ők nem szoktak nyavajogni. :)

Egy kis biztatás: én is és a szobatársam is két és fél óra alatt szültük a babánkat.

2010. dec. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha van uh képed a babádról, vidd magaddal és nézegesd a fájások közti szünetekben. Hihetetlen erőt tud adni, csak arra koncentrálj, hogy nemsokára a való életben is meglátod őt, megismered és végre átölelheted!!!

3szor szültem, érzéstelenítő és minden egyéb extra nélkül. És itt vagyok, élek és virulok, és akár mostis szülnék ebben a pillanatban!

2010. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

A szüléstől való félelem elmúlik a szülés előtt pár nappal!

Amikor már nem félsz tőle, a baba is készen áll, te is. A szülésznő majd segít "kisóhajtani" a fájdalmat.

EDA - jó is, nem is. Kérj gátvédelmet, ez azt jelenti, h csak akkor vágnak ha nagyon-nagyon muszáj, kissé nehezebb kitolni, de egy óra múlva kutya bajod. Sétálsz, jössz, mész, üldögélsz.

2010. dec. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

'4:25 vagyok


Az utolsó szülésnél is vágtak, de miután összestoppoltak, már kutya bajom sem volt:)

Az elsőnél voltak fájdalmaim, de azért mert a doki rosszul varrt össze:(

2010. dec. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A legjobb amit tanácsolni tudok, hogy olvasd át a Vajúdástámogatás mindenkinek című könyvet, tele van jobbnál jobb tippekkel, meg némi eszmefuttatással a szülési fájdalomról. ;)
2010. dec. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gondod különösebb, mert ezekkel a gondolatokkal, már előre készíted magad, meglepetésben nem lesz részed, hogy pl. Hú ez tényleg fáj. Legfeljebb kellemesben, ha kérsz f.csillapítót, és használ is.

Ott már nem fogsz félni valószínűleg, csak menni az árral. Figyeld a nővéreket, orvosokat mit javasolnak, és csináld. A legjobb rész mikor kint van a bébi, és hidd el, totál elszáll minden fájás.

Nekem ami nagyon jó volt én a másodiknál sétálhattam, és volt a szobámban tusoló wc, és fájáskor ráültem a wc-re. Tudtam nem tolófájás, nem féltem, kinyomom a babát. Viszont jól elmertem lazítani lent, ha valami kifolyik, hagy folyjon alapon.

Ne félj, készülj fel, fájni fog, valszeg. néhány órát, de vége lesz, és gyönyörű ..

Sok sikert.

2010. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!