Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt vagyok, és most...

Szülés előtt vagyok, és most alakult úgy az életem, hogy a párom nem tud maximálisan mellettem állni. Hogyan tudom ezt így átvészelni?

Figyelt kérdés
Röviden: 3 hét múlva születik meg első kisbabánk. Nagyon szeretjük egymást, de már egy ideje teljesen leköti a páromat a cége helyzete, gondban vannak. Odáig fajult a dolog, hogy már velem kiabál, a családomnak esik, pedig mindannyiunkat nagyon szeret, csak nem bírja a feszültséget, rajtam vezeti le. Nagyon szeretnék neki segíteni, de nem tudok. Eleve érzékeny típus vagyok, a babavárástól meg pláne. Nincs olyan este hogy ne sírva aludnék el, a várt gyengédség és szeretet olyan távolinak tűnik. Ha van valami, amivel megkönnyíthetem szerintetek ezt az egész helyzetet, kérlek írjatok. Valóban nagy segítség lenne. Köszönöm.
2008. febr. 29. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szia! rá fog jönni a párod, hogy nagyon csúnya dolog máson, főleg azon, aki szeretünk levezetni a dühöt. Nem tudom, hogy ez ügyben mi lenne a jó tanács. Én mindig azt mondom, hogy meg kell beszélni mindig mindent egymással. Ülj le vele, és nyugodtan higgadtan kérdezz ki tőle mindent a cégéről! Ha elmodnja neki is könnyebb lesz, és rájön, hogy mi lenne vele nélkületek! Te is mond el neki, hogy mikor hazajön próbáljon meg kikapcsolni, és csak veletek foglalkozni, 3 hét múlva szülsz és neked sem jó az örökös idegeskedés. Amikor meg kibújik a kis trónkvetelő, akkor meg aztán főleg nem szabad, hogy otthon - hangulat legyen. Fel a fejjel, és beszélgessetek sokat!
2008. febr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy baba születése nagy változásokat hoz. Amennyiben tényleg szeretitek egymást szerelemmel ( ha nem érdemes helyrehozni, nagy munka, de ha mindketten akarjátok sikerül) a baba tisztítja az életeteket. Érdemes lenne a párodnak elgondolkodnia, hogy megéri-e, lehet, hogy csak el kellene engednie ezt az állást, vagy vállalkozást és hallgatni az élet szavára. Én mindig hagyom, hogy úgy történjenek velem a dolgok, hogy az az én utam legyen. Görcsös akarással nem a saját feladatát fogja végezni az tuti. A férjed annyira görcsöl, hogy észre sem veszi milyen gyönyörű pillanatokat szalaszt el, amit később bánni fog. Egy kis angyalka fog hozzátok születni és Ő azt akarja, hogy Apukája minél többet lehessen vele. Légy türelmes, szerintem minden jól alakul. A végén majd meglátod, ha most nem is érzed. Szeretetért soha ne veszekedj, adj Te minél többet viszonzás nélkül és akkor majd viszont kapod! Sok sikert!
2008. febr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért egy embernek állnia kell a sarat, főleg egy férfinak. És mi lesz vele 3 hét múlva, hogy ha megszületik a baba, akkor otthon nincs ám idill, alig alszol, szoptatsz, semmire sem lesz időd, a testednek regenerálódnia kell, akkor ő mit fog csinálni. Szerintem annyira ne legyél vele megértő, neki kéne melleted állnia, ha szeret, a céges gondokat meg nem hazavinni. Hidd el, nagy szükségetek lesz egymásra a szülés után.
2008. febr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy ha gondolod, nyugodtan keress meg a privát e-mailemen!
2008. febr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én voltam hasonló helyzetben igaz még nem szülök, mert fél időben vagyok. Nálunk az is közre játszott, hogy a cége miatt 3-4 napokat nincs is itthon.Én ezt már annyira nem tudtam elviselni, hogy egyik veszekedés alkalmával fogtam magam és otthagytam. Elmentem anyukámékhoz. Másnap jött utánam és azóta belátta hogy nem igy kell ezt megoldani, és tudta mit veszit ha minket elveszít. Azóta jó újra minden.

Most nem azt mondom, hogy fogd magad és te is hagyd ott őt és tedd próbára, de néha sajnos a férfiak csak ilyenkor kapnak észbe.

Remélem hamarosan minden rendeződik addig neked a baba legyen a legfontosabb!

Üdv: 21 hetes kismama

2008. febr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon, nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Az a helyzet, hogy már beszélgetéseken, összeveszéseken, anyumékhoz menéseken, nagy összeborulásokon, mindenen túl vagyunk. És nekem van lelkiismeretfurdalásom, mert értünk dolgozik. Csak ne ilyen áron tenné... Mellette szeretnék állni, de nem hagyja. A második választ olvasva vettem egy nagy levegőt, és írtam neki egy nagyon kedveset, éreztetve vele hogy mennyire szeretem. De semmi, mintha levegő lennék. De ezzel együtt rettentően sokat segítenek a válaszaitok, sok erőt merítek belőlük! Nem szeretnék nyavajgós picsának tünni, de kezd összeomlani a fejem fölött a dolog.

2008. febr. 29. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a párod is stresses attól, hogy nemsokára Apa lesz és ez van a dolgok mögött? Terhesség alatt meg egy nő sokkal, de sokkal érzékenyebb.

Nekem is azt mondta a férjem, hogy teljesen más vagyok, amikor babás vagyok.

Fel a fejjel! Majd szépen elrendeződik minden!!

2008. febr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is hasonló, de közel nem ilyen állapotban vagyok. 26 hetes vagyok, a férjem 5 hónapja dolgozik új helyen. Első időkben utazott napi 4 órát, alig volt otthon. A próbaidő után elköltöztünk a munkahelyének városába, de rggel 7-kor elegy és este 8-kor jön haza. Ő mondjuk nem ordít velem és nem bánt, csak annyira fáradt, hogy nem is bújik hozzám. Sőt, mióta új munkaköre van, sokszor idgeges is, mert felnyomják az agyát.

Szerintem két dolgot tehetsz: Én azt választottam, hogy türelmes vagyok, és nem számítok többre, mint amit tudom, hogy megkapok. Esti vacsi, fürcsi majd alvás, házasélet talán hétégén.. Tudatom és éreztetem, hogy szeretem, de ezt ő is megteszi.

A te helyzetedben lehet viszont, hogy határozottabb lennék, és leüvölteném a fejét. Nem lehet annyira önző, hogy rajtad, szülés előtt álló szerelmén töltse le rossz pillanatait. Elvégre az ő gyerekét hordod a szived alatt és fogod lassan megszülni. Gondolom ő is akarta a babát. Megmondanám neki, hogy járjon gyalog haza, addig szellőztesse ki a fejét, és otthon viselkedje úgy, mint egy jó férj, mert nem ezt érdemled te sem, és a baba sem. És ha emiatt korán születik és valami baj lesz? azt megbocsájtja magának valaha? Nézzen magába és térjen észhez. És valóban, ha megszülsz és hazajöttök, akkor otthon is a sírás, fürdetés..még nagyobb "felfordulás", azt hogy fogja tolerálni?

Ha más nincs, én még ajánlok egy házassági tanácsadót, vagy inkább pszichológust, mert ez így nem állapot.

Addig meg próbálj meg nem szeretetet várni, mert akkor mindig csalódni fogsz..

2008. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a második választ. Te hiába írsz neki kedves levelet, ha belül még harag van benned...Próbáld elfogadni ezt a helyzetet, mintha mindig így lenne, hidd el ez az egy a célravezető. Változásokat hoz. Már amúgy ez is haladás..
2008. márc. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!