Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésben mi fáj a legjobban?

A szülésben mi fáj a legjobban?

Figyelt kérdés
A tágulás,vagy amikor kijön a baba? Az miért fáj amikor kijön?Ha már kitágult?Tudom fura kérdések,de szeretném megérteni és tudni. L20

2013. aug. 6. 20:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Volt amelyiknél az utófájás,és volt amelyiknél csak a szoptatáskori utófájás. A szülés nem volt vészes (nem volt oxi,gáz,meg hasonlók,minden ilyen nélkül szültem),az utófájásokat viszont rosszul viseltem.
2013. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésemnél a tágulás fájt jobban, az pokolian. A kijövetel nem.

A másodiknál észre sem vettem már a tágulást, a kitolás sem fájt túlságosan,de a gátam berepedt, és egy öltést kaptam, ami kegyetlenül fájt! (elfelejtettek érzésteleníteni, nekem meg nem jutott eszembe)

2013. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Első szülésemnél a tágulás fájt jobban, az pokolian. A kijövetel nem.

A másodiknál észre sem vettem már a tágulást, a kitolás sem fájt túlságosan,de a gátam berepedt, és egy öltést kaptam, ami kegyetlenül fájt! (elfelejtettek érzésteleníteni, nekem meg nem jutott eszembe kérni...

2013. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
nekem a vajúdás fájt nagyon, igaz kezdetben még nem...de egy 4-5 óra után nagyon fájt már...főleg hogy ez az állapot még 11,5-12,5 órát tartott végig pár percesekkel, az utolsó órákban egybefüggően..nagyon leviselt az állandó fájdalom és kimerültem. erre jött még a 1,5 óra kitolás (18óra volt mire megszültem), ahogy írta is valaki már nekem is égő és csípő érzés volt maga a kibújás rész, azt hittem szétszakadok, de csak így éreztem, mert gátvédelemben szültem pici repedéssel csak. olyan leviselt voltam hogy még az az igazi megkönnyebbülés rész sem jött a végén, alig tudtam a babámat is tartani:-( persze nagyon boldog voltam, csak kimerült. a varrás..merthogy a pici repedést összevarrták, na nekem az is fájt, igaz férjem szerint és szülésznőm szerint is valóban durván csinálta az orvos..szóval én az a példa vagyok akinek minden fájt a szülésben :-) most 9 hónapos a fiam és mára újra kész vagyok hogy neki menjek egy újabb baba vállalásába, mert fájdalom ide vagy oda, a sok boldogság amit a gyermeked ad, tényleg minden fájdalmat megér!! :-))
2013. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

mi az hogy a hüvely nem tágul?akkor hogy férne át rajta a kicsi?!


nekem a vajudás utolsó 2-3orája volt iszonyu,a kitolás maga a megváltás volt,nekem az nem fájt,illetve inkább feszült de nem nevezhető nagy fájdalomnak,ami még fájt az a varrás volt de már az is kibirhato.

2013. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
A hüvely rugalmas. Csak akkor tágul, amikor megy át rajta a gyerek. A vajúdás során nem a hüvely tágul.
2013. aug. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nekem is a vajúdás fájt, illetve akkor szabadult el a pokol, amikor burkot repesztett a doki. A kitolás már nem fájt, inkább nagyon kimerítő, hiszen egy dinnyét préselsz ki a kulcslyukon :-))

Én nagyon elgyengültrm tőle, lehetett volna jobb kondim is :-)

Veled vagyunk!

2013. aug. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A vajúdás fáj csak. Olyan, mint a menstruációs fájdalom, csak sokkal erősebb. A fájások a tágulást segítik elő.

Ehhez képest a kitolási szakasza, amikor a baba kibújik, pontosabban kicsusszan (csak néhány perc), az már semmi!

2013. aug. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
bocsi előző, de ez nem mindenkinél így van. nálam a "pár perc" 1,5 óra volt és megszámlálhatatlan sokszor nyomtam, mire kint volt..a kitolás szakasza pár perctől akár 2 órát is tarthat (talán többet is, nem tudom, olyat olvastam akinek a kitolás 2 óra volt).
2013. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!