Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésben mi fáj a legjobban?

A szülésben mi fáj a legjobban?

Figyelt kérdés
A tágulás,vagy amikor kijön a baba? Az miért fáj amikor kijön?Ha már kitágult?Tudom fura kérdések,de szeretném megérteni és tudni. L20

2013. aug. 6. 20:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Szia,

3 hete szultem, uh viszonylag friss az élmény. De érdekességképpen azért elmondom, h tényleg halvanyul a fájdalom emléke. Már csak foszlanyok vannak bennem a fajdalomrol.

Arra még emlékszem h a vajúdás végén (állva vajudtam mert fekve elviselhetetlen volt számomra már az elejétől) nem bírtam megmoccanni a fajdalomkor.

A kitolasnal is van emlekkepem, h iszonyat feszit, szóval nekem az is fájt.

De amiről még mindig aktív emlékeim vannak az a varras. Hát azt nem kívánom senkinek, pedig állítólag kaptam erzestelenitot!!! (lehet h nem jól adták be) hulla fáradt voltam addigra és még mindig ott kellett fekudnom és ellazulva hagyni h fél órán keresztül varjanak.

Uh ha mindent osszevetek a szülesben a varras volt a legrosszabb! :-) pedig fájdalomcsillapító nélkül szultem, oxitocinnal (fajaserosito).

2013. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 krisztivan ***** válasza:
Fájt a vajúdás alatti tágulás és amikor kifelé jött a fiam,nagyon kemény feje volt és éreztem amint a medence csontjaim alakulnak a fejéhez:-( De igazából az utána lévő három hét volt a legfájóbb,mert annyira sok vért vesztettem,hogy nem tudtam 100% osan ellátni a saját gyerekem:-(
2013. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Nekem a vajudas legvege fajt a legjobban. A kitolasnal mintha megszunt volna a fajdalom. Vagtak, de azt meg sem ereztem.

Amugy oszinten, a legjobban az fajt, mikor varras utan kiment az erzestelenito hatasa, es ugy ereztem meghalok, ugy fajt a sebem. Na meg az utanna levo par nap amikor alig birtam lemaszni az agyrol, az ulesrol ne is beszeljunk. ha igy visszagondolok, a szules ehhez kepest meg sem kottyant!

2013. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
közvetlen a kitolás elötti szak- pár perc volt. Mikor már nyomtam volna de még nem volt mit. Ehhez képest a kitolás már megkönnyebbülés volt. Pedig az is brutál.módon feszített.
2013. aug. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
vajúdás utolsó 3-4 órája, addig nem is tudtam ilyen fájdalmat elképzelni sem
2013. aug. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az fajt a legjobban mikor 16oras vajudas utan jottek a tolok es csak 3cmre tagultam ki elkezdtek kezzel tagitani..azthittem belehalok..es mivel nem tagultam rendesen es ugy jott ki a baba azthittem szetszakadok minden tolas kozben..uvoltottem hogy vegyek mar ki..de ez egyedi eset..nem remisztgetni akarlak..masnap mar el is felejtettem csak a gyonyorusegemre koncentraltam es meg igy is megerte..meg 10szer vegig csinalnam csak hogy o legyen nekem..nem kell raparazni mi mennyire faj..minden faj es pokolian..azt kell magadban ismetelgetni hogy a babad mindjart megszuletik es megpuszilhatod a kis gyurott fejecskejet:)
2013. aug. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Én 4730 g-os kisfiút szültem kedves kérdező, gátvédelemmel, és megnyugtatlak, nem maradt úgy a hüvely. Ne aggódj ilyen dolgok miatt, a tested vissza fog szépen formálódni, viszont a szülés élménye egy nagyon szép emlék. Ritka kivételek persze vannak, de ahogy írta itt valaki, a fájdalom emléke elmúlik. Bár én a másodiknál azt mondtam a férjemnek, hogy üssön agyon, ha még egyet akarnék, hogy lehetett ennyi eszem, ha egyszer már átéltem a fájdalmat, hogy még egyszer bevállaljam. Na, erre eltelt egy év, és újra azon gondolkodom, hogy jó lenne 3. :) De még nem, nem a szülés része miatt, hanem a mostani katasztrófális állapotok miatt.
2013. aug. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Kitolás előtti fél óra, az "egypercesek", vagyis egybefüggő fájások. Ez volt a legkeményebb.
2013. aug. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vajúdás rosszabb volt mint a kitolás,de a vajúdásnak is az utolsó órája,aztán jött a kitolás és nekem minden fájdalom elmúlt,csak az érzés maradt hogy "kakilnom" kell,ezt hívják ugye toló fájásnak!Varrást pedig egyáltalán nem éreztem,mert a gátmetszésnél kapott érzéstelenítő hatott,mondjuk a varrás és érzéstelenítő között kb 45 perc lehetett,mert 30 perc volt maga a szülés,mármint onnantól,hogy bementem a szülőszobára és addig amíg rám rakták a lányom!
2013. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 myf válasza:
Vajúdás utolsó 1-2 órája és a varrás...
2013. aug. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!