Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen más módszer létezik az...

Milyen más módszer létezik az epidurális érzéstelenítésen kívül, ami hatásos is?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam, hogy ezt az érzéstelenítést fogom kérni, DE! Egyik ismerősömnek az epidurális érzéstelenítés során "kicsit" elhibáztak valamit és az felfelé hatott. Leállt a szíve és újra kellett éleszteni.

Mit gondoltok? Milyen másik módszer létezik, ami hatásos is? Így már nem merem ezt választani.

(Az eset nem Magyarországon történt)


2008. jún. 26. 16:55
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

pfff bocs de ez hülyeség...


ha nem bírod annyira a fájást, kérj epidurális! én is kértem... pedig azt mondtam magamnak hogy én soha nem fogok érzéstelenítöt kérni. nem mindenkinek vannak ugyan fájásai. van akinek alig fáj ha kádban ül, van akinek meg annyira fáj hogy meg akar halni.


nekem az epidurális csak 1-2 órán keresztül segített a 18 órából! ne higyje azt SENKI hogy az epidurális elveszi az összes fájdalmat!!!! mert ez nem igaz!!! csak egy kicsit megkönnyíti azt hogy átvészelj egy-pár fájást... és a nyomó fájásokat ugyan ugy érzed mintha nem is kaptál volna injekciót.


ha akarod vegyed ha nem akarod ne vegyed! de ne hallgass másokra mert ez a te döntésed... és attól nem leszel rossz anya hogy ha kérsz epidurálist!! és ugyan ugy fogod szeretni a gyermeked!

2008. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
43%

Minden tiszteletem azé aki hajlandó összehasonlítást végezni epidurális szülés és nem epidurális szülés között.

Azért feltenném a kérdést:

Honnan tudod, hogy ugyanannyira fájnak a nyomófájások, mintha nem is kaptál volna injekciót?

Ha valóban így van akkor mit ér az egész? hiszen azok a legfájdalmasabbak!!!! ha már odáig eljutottál akkor már azt a pár tolást ki lehet bírni!! :)

Volt ilyen és volt olyan szülésed is? a kettő között legalább egy év elkellett hogy teljen. Nem lehet releváns az összehasonlítás, hiszen már a szülés után közvetelenül sem, nem hogy egy évre rá! emlékszik egy nő pontosan arra milyen fájdalmakkal is járt!

Ha emlékeznénk, vagy képesek lennénk felidézni, nem biztos, hogy vállalnánk a következő szüléseket :)

Az oxitocin hatására ugyanis igen jelentős részét a szülésnek elfelejtjük! az aki készített feljegyzéseket szülés közben, vagy akinek készült videó felvétele vissza tud igazolni.


Nem összehasonlítható objektíven!


Vannak országok ahol bevett szokás, és kérés nélkül is kapsz epidurális érzéstelenítőt, azért kell szólnod, ha nem akarod.

Te döntésed lesz! konzultálj az orvosoddal, ha félsz a kockázatoktól, ne kérd! LEHET NÉLKÜLE SZÜLNI, nagyon sokan szültünk és fogunk is így szülni.

2008. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

ugy tudom össze hasonlítani a 2 dolgot hogy 18 óra alatt csak 2 órát hatott az epidurál!!! inkább nem vitázok ezen a dolgon mert én is ugyan ugy szenvedtem mint az aki epidurál nélkül szült! sajnos mi nem 3 napocskát töltöttünk a korházban hanem 2 hetet ( 40 fokos láz és fertözés veszély miatt) és amit az idö alatt átéltem, nem kivánom senkinek sem.

én elég jól emlékszem minden fájásomra.. nem lehet azt elfelejteni! de mégis újra megcsinálnám! és nem azért mert elfelejtettem hogy milyenek a fájások

2008. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Na most én vagyok aki könnyen szólt epdurálás és fájdalom csillapítás nélkül.Az én tapasztalatom, hogy a vajúdás sokkal jobban fáj, mint a tólófájások, legalább is nálam így volt.12:30perctől vajúdtam 16:30ig akkor jött az első tóló fájás,a doki azt mondta el tünt a méhszáj nyomjak, én annyira örültem hogy végre nyomhatok, hogy 4 hatalmas nyomásból meg lett a kislányom.Bennem az volt, hogy minnél hamarabb kint legyen nehogy oxigén hiányos legyen. Azt mondta a doki hogy csak akkor nyomjak ha jön a fájás. Én nem így tettem amikor kint volt a feje teteje, én 2 akkorát nyomtam hogy a doki majd elájult, és kint is volt a zéletem értelme.Nem szakadtam szét 3 öltésem volt.Pedig a babó 3680g 54cm-vel jött a világra. Én mindenkinek ilyen könnyű szülést kívánok, de ha nem megy fájdalom csillapítás nélkül, nyugodtam kérjél.Nem leszel tőle se több se kevesebb, a lényeg hogy egészséges szép babód legyen azzal meg hogy ki mit mond ne foglalkozz.
2008. júl. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!