Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen más módszer létezik az...

Milyen más módszer létezik az epidurális érzéstelenítésen kívül, ami hatásos is?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam, hogy ezt az érzéstelenítést fogom kérni, DE! Egyik ismerősömnek az epidurális érzéstelenítés során "kicsit" elhibáztak valamit és az felfelé hatott. Leállt a szíve és újra kellett éleszteni.

Mit gondoltok? Milyen másik módszer létezik, ami hatásos is? Így már nem merem ezt választani.

(Az eset nem Magyarországon történt)


2008. jún. 26. 16:55
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:

EDA a legelterjedtebb, sima szulesnel, gerinckozeli erzestelenito. Csaszarnal van a spinalis, az nemcsak gerinckozeli, hanem gerincvelobe megy.

Gaz: allitolag nem sokat segit, csak kabit.

Amit hallottal, durva muhiba lehetett.

Ennek ellenere, ha mar nem biom, EDA-t kerek, de remelem, birni fogom.

2008. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
léteznek más dolgok is... például a meleg zuhany vagy a kád nagyon sokat segít sok kismamának (nekem nem segitett) :D én is az epidurálnál döntöttem... és nem segitett. az a lényeg hogy ha mégis epidurált választod, ne mozogj és ugy nem lesz baj.
2008. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
én kaptam spinálist... nem olyan rossza ahogy mondják :D a nagy fájdalom mellet nem is érzed. a gáz nekem jól segitett jól elkábultam az is biztos :D
2008. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
27%
Ha kérsz fájdalomcsillapítást, azzal teljesen kiasal a szülésből, nem leszel jelen, még a babát is visszafordítja, leállíthatja a szülést! Kell az a fájdalom, hidd el, megéri. Ha elkábulsz az érzéstelenítőtől, akkor az orvos azt csinál, amit akar, még a végén császár lesz belőle.
2008. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
70%

EDA-tol nem kabul el. Butasagokat ne irjunk :-)

Vajudast, ha nehez a tagulas, leroviditi.

Ha vki akarja, kerje.

Remeket azert ne terjesszunk, sokan feltetel nelkul elhiszik, amit itt olvasnak.

2008. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
53%
Szia. Én semmit nem kértem.10:30kor burkot repesztettek, 12:30kor megkaptam az oxitoxi infuziot, amtől a fájások erősődnek. 16:00kor megvizsgált a doki bő 3 ujnyira voltam nyitva.Kaptam valamit a popómba, de nem kértem.16:30kor szóltam hogy az első tóló fájásom megérkezett, rá 10 percre megjött a dokim, és azt mondta eltűnt a méhszáj nyomjak. 16:57perckor 4 nyomásból megszületett a kislányom 3680g 54cm.Az utosló 30 percen kívűl nem tudok olyan nagy fájdalmat leírni amit nem lehet elviselni.Én nem kockáztatnék semmi fájdalomcsilapitással.Erről meg különösen le beszéltek.
2008. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Nem rémterjesztés...

Ha nem hiszed, akár adok elérhetőséget is és beszélgethettek a fantasztikus orvostudományról.

Köszi, ez a gázos jobban hangzik. Azért ekkora rizikót nem vállalok egy "kis fájdalom" miatt.

Az nem is nő, aki nem érez semmit szülés közben.

2008. jún. 26. 17:12
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
mi az hogy a doktor az csinál amit akar?? azért csak nem... és az epidurálnak nincsenek ilyen mellék hatásai az biztos... én is kaptam és még sétálni is tudtam vele... egy csövet tettek a hátamba és azon keresztül folyamatossan kaptam az "anyagot" :D
2008. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, én még nem szültem, de szerintem Neked szerencséd volt. Sok olyat hallottam már, akiknek rettentő fájdalmai voltak, úgyhogy lehet hogy azért kérték. És amúgy mi szól az epidurális érzéstelenítés ellen? Sokan ellenzik...
2008. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
78%
Ekkora baromságot már.. hogyhogy nem nő az aki nem érez fájdalmat szülés közben? Áhh istenem... remélem nem fogsz akkora fájdalmakat átélni szülés közben, bár akkor tudnád csak megítélni, hogy akkor most nő e vagy nem nő.
2008. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!