Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen más módszer létezik az...

Milyen más módszer létezik az epidurális érzéstelenítésen kívül, ami hatásos is?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam, hogy ezt az érzéstelenítést fogom kérni, DE! Egyik ismerősömnek az epidurális érzéstelenítés során "kicsit" elhibáztak valamit és az felfelé hatott. Leállt a szíve és újra kellett éleszteni.

Mit gondoltok? Milyen másik módszer létezik, ami hatásos is? Így már nem merem ezt választani.

(Az eset nem Magyarországon történt)


2008. jún. 26. 16:55
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: tisztelet a kivételnek, de én úgy vettem észre, hogy sok szupermami van, aki kérkedik azzal, hogy nem kért (kér) érzéstelenítést. És aki pedig kér, azt nagy ívben lenézik. Mondom, akinek nem inge ne vegye magára. Én mindig azt mondom, annyira eltérő egy-egy szülés, illetve nincs két egyforma, és nincs két egyforma ember, mindenkinek más a fájdalomküszöbe, hogy aki úgy látja jónak, kérjen, aki nélküle csinálja végig, csinálja, de ne kérkedjen vele.
2008. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem hogy miért ellenzik az érzéstelenítést. Csupán csak azért, hogy ők milyen erősek és bátrak? Azt hittem van valami hátránya...
2008. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Kockázata mindennek van, annak is, ha az ember kimegy az utcára. De mégis kimegyünk. Én eda mellékhatásnak egyedül a fejfájást hallottam mindenhol. Egy szó mint száz, aki akarja kérje, bevállalva az esetleges kockázatot is.
2008. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen sima szülésem volt,első babónál. Nem kértem semmit, hamar meglett,de ha arra került volna a sor hogy kell, hát kértem volna. Aki azokat az embereket le nézi akik kérnek fájdalom csillapitót, vagy bármit,az egy nagy HÜLYE. Már bocs. Persze ezt pont én mondom aki 10 perc alatt megszült. De neharagudjatok már hadd döntse már el mikndenki saját maga hogy mit bír és mit nem. Nekem szerncsén volt és ennyi. Én a 8.hónapig kőkemény fizikai melót csináltam, az útolsó héten még ablakot pucoltam, lehet hogy ennek volt köszönhető, de az is lehet hogy nem. A szoba társam szülés előtt még gazolt a kertbe, és el ment futni a kutyával, 18 órát vajudott, és 4 órán át nyomot, míg végül császár lett. Ezt nem lehet kiszámítani. Mindenkinek könnyű szülést kívánok
2008. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
52%
Ja és még valami, aki még nem szült, az erről a témáról inkább ne vitázon, mert teljesen más hallani dolgokat, és más átélni. Nekem is mondtak annyi mindent, és semmi nem lett úgy.
2008. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Jó nagy vihart kavartál!:-)

Egy előző válaszoló

2008. jún. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Mármint ki?
2008. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Ha nekem szólt, én egyáltalán nem akartam vihart kavarni, csak folyamatosan forgatják ki a szavaimat. :) De ez természetes egy fórumon.

Egyszerűen arra voltam kíváncsi milyen fájdalomcsillapító létezik epidurálison kívül, a választ már az elején le is írták.

Továbbá engem is feszt riogatnak mindenféle sztorikkal, már néha úgy fest ez az egész terhesség, mint egy rémálom.

De azon is gondolkoztam közben (mint már le is írtam), hogy érdemes-e megkönnyíteni fájdalomcsillapítókkal a szülést. Erre meg nekem estek, pedig csak azt akartam szemléltetni, hogy egy nő rengeteg fájdalmat kibír.

Nincs tapasztalatom, egyszerűen nagyon félek, de várom már azt a fájdalmat, amiről minden szült nő beszél, amire annyira szeretettel emlékeznek vissza.

Remélem így már világos és nem kapja fel senki a vizet újra.

Eszem ágában sem állt senkit kritizálni, nem vagyok a szavak embere és ezért röviden fejtem ki a mondandómat, amelyekből a félreértések keletkezhettek.

2008. jún. 28. 18:05
 39/44 anonim ***** válasza:
43%

szia minek érzéstelenítés én már kettő szülésen vagyok túl közel 4 kilós lányaim születtek és nem kértem semmilyen érzéstelenítést MINEK

NE FÉLJ NEM KELL

FÁJNI FOG DE HIDD EL KI LEHET BÍRNI

3-4 PERCES FÁJÁSOKKAL MENJ BE A KÓRHÁZBA ÉS AKKOR KI FOGOD BÍRNI

2008. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
43%

Halihó!


A szülés fájdalmas.

Én is eljutottam arra a pontra, hogy mindegy, hogy hogyan de szedjék ki belőlem a babám, mert nem bírom elviselni!


És mégis elviseltem, jó, ha van veled valaki szülésnél aki észnél van! Ne kérj epidurális érzéstelenítést, és ne kérj császárt szülés közben, se előtte.

A Császármetszés egy életmentő műtét! 5-6 perc alat kiveszik a babát, ha kell. De érdekes, hogy a szükség max 10% lenne, itthon mégis több mint 30% születik császárral!


A magyaroknak rosszabb a fájdalom tűrő képességük? vagy 3x annyi az életveszély szülés esetén mint más országokban?? mert akkor igen is kihalásra vagyunk itélve.


Igen is vannak kockázatai az epidurális érdzéstelenítőnek, ráadásul tényleg kevésbé vagy jelen a saját szülésednél. sőt nem is ülhetsz fel szülés után kb egy napig.

Ha természetes úton szülsz, jó esetben nem is vágnak, mert már létezik egy olyan dolog amig úgy hívnak gát védelem. Ebben az esetben, végig tudod mi történik, viszont miután megszületett gyermeked azonnal a karodba veheted és járkálatsz vele, szoptathatod, fogsz tudni ülni!!! stb.


Valahol olvastam, hogy felmérések alapján a nők érzéstelenítő nélkül 10-es skálán 6-os, 7-esre értékelték az átlét fájdalmat. úgyanilyen erősségüre azok akik epidurális érzéstelenítőt kaptak.

Minek tennéd ki magad a kockázatnak, egy ennyire természetes folyamatban ha még a fájdalom sem csökken.

(fájások nélkül nincs tágulás) Ha nem érzed magad biztonságban, nincs tágulás, leáll a szülés.

Válassz jó orvost, jó szülésznőt, jó szülészetet, legyen ott a férjed/társad, és támogasson a legnehezebb pillanatokban, beléjük próbálj kapaszkodni, ne holmi kemikáliákba!!!

nemlennénk 6 milliárdan a földön, ha olyan nehéz lenne szülni!

:)

Sokan panszkodnak krónikus fejfájásokra láb zsibbadáokra azok közül akik epidurális kaptak szülésnél vagy egyébb műtéteknél.

Nem szültem én sem könnyen az első fiamat, de ki lehetett bírni, és hidd el miután megszületett, már nem is fogsz emlékezni mekkora fájdalmakkal járt! A boldogság mindent elhomályosít, na meg persze az oxitocin amit termel a szervezeted egy igen erős amnéziás hormon :)

sok sikert, remélem utólag is helyesnek fogod ítélni döntésed, bárhogy is dönts.

Boldog babavárást!!

2008. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!