Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen más módszer létezik az...

Milyen más módszer létezik az epidurális érzéstelenítésen kívül, ami hatásos is?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam, hogy ezt az érzéstelenítést fogom kérni, DE! Egyik ismerősömnek az epidurális érzéstelenítés során "kicsit" elhibáztak valamit és az felfelé hatott. Leállt a szíve és újra kellett éleszteni.

Mit gondoltok? Milyen másik módszer létezik, ami hatásos is? Így már nem merem ezt választani.

(Az eset nem Magyarországon történt)


2008. jún. 26. 16:55
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

nekem a császár metsés nagyon fájt... 18 órán keresztül voltak fájásaim és egy órán keresztül nyomtam de a baba mégsem jött... úgy hogy sürgösen a mütöben kötöttem ki. Nekem is lázam volt és a babának is. egy nagy vágás a hason, ahogy az utolsó kommentelö mondta, nem leányálom. amikor fel kellet ülnöm, azt hittem leszakad a hasam. 2 hétig a korházban voltunk mert nagy volt a fertözés veszély és 40 fokos lázam volt.


ugy hogy nem mindig könnyü a császár metszés :)

2008. jún. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Had kérdezem meg nem a Bajcsyba szültél?
2008. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
ki én??? nem :) finnországban élek :)
2008. jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Akkoe bocsi,ugyan így járt a szoba társam a korházba
2008. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
biztos neki sem volt könnyü :S én nagyon be depiztem hogy nem tudtam természetesen szülni... és még mindig zavar :( remálem a másodiknál minden jobban fog menni
2008. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kaptam epidurális érzéstelenítést. Nekem akkora fájdalmaim voltak, hogy majdnem - szó szerint - szétszedtem a szülőágyat, előtte meg a folyosón a padot. Négy órán át vajudtam, de valami iszonyatos fájdalmak között, amikor tartottam a 3 perces fájásoknál. Ekkor már könyörögtem, hogy adják be de azonnal. Beadták - először nekem is rosszul, mert elmozdultam - és semmi fájdalom. Aludtam két órát és így bírtam a szülést csak. Ha olyan fájdalmat fogsz érezni szülés alatt amilyet én akkor könyörögni fogsz te is hidd el. Nekem nem maradt volna erőm reggel nyomni, mivel egész éjjel vajudtam. Az érzéstelenítés helytelen beadásának következménye 2 napos fejfájás volt, de teljes mertékben az én hibám miatt történt. Amikor megkapod az oxytocint, akkor jön csak az igazi fájdalom. Én egy órát szenvedtem míg beilleszkedett a szülőcsatornába. Az orvos köpenyét letéptem róla.

És igenis nőnek éreztem magam végig, mivel ilyen szenvedést férfi egy sem bírna ki. Az is nő aki epidurálist kér.

És igaz: segíti a tágulást is.

2008. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
70%

Hogy en h utalom azokat az embereket, akik csak fecsegnek es itelkeznek! Kivanom nekik, h egyszer roluk itelkezzenek igy.

Mi ez, ez az nem is no szoveg?!

H ennyi emberseg es belerzokepesseg ne legyen vkiben, hat csodalatos ember lehetsz, ha kepes vagy anyakat igy ledegradalni, csak azert, mert mashogy gondolkodnak, mint te, vagy mas fajdalmat eltek at, es egy egyszeru orvosi beavatkozas segitsegevel megis meg tudtak szulni a babajukat, es nem ment el az erejuk a kitolas vegere!

Mert ilyen is van am! Van, akinek annyira faj, h mar csak ez segit.

Nem mindenki egyforma, nem egy egyseges fajdalmat el at mindenki, amit vki nehezebben visel, hanem minden noi test mas fajdalommal szuli meg gyermeket!

Remelem, egyszer te is megiteltetsz es konnyunek talaltatsz majd, es ugy megbantanak az emberek, ahogy te most egy rakas anyat.

Minden jot.

Az EDA jo es szukseges lehet nehez szulesnel, annak, aki szepen, konnyen szul, meg felesleges. Ennyi, majd mindenki eldonti a szuloagyon, o melyik kategoria.

2008. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Döntse már el mindenki egyénileg, hogy szeretne-e érzéstelenítőt, vagy sem. Azzal, hogy az ellen, vagy mellett harcolunk és közben teljesen logikátlanul próbáljuk meggyőzni a másikat nem mindig a megfelelő stílusban, azzal nem sok mindenre megyünk.

Én speciel támogatom az érzéstelenítést, valószínűleg én is élni fogok vele, ha úgy érzem, hogy kibírhatatlan a fájdalmam és igen, ha az orvos úgy gondolja, hogy császárra is szükség van a komplikációmentes szülés érdekében, akkor nyugodtan vágjon fel. Szakmailag ez az ő dolga eldönteni. Mert a lényeg az, hogy a baba egészségesen kikerüljön és én is megússzam a dolgot nagyobb lelkisérülés nélkül, mert szeretnék még szülni az életben.

A fájdalomcsillapítók ellen nem kellene kampányolni, vagy ha igen, akkor nyugodtan be lehet vállani a gyökérkezelést is anélkül, vagy akár a vakbélműtétet, merthogy a fájdalom természetes. És ha már ellenezzük ezt a fajta "kényelmi szolgáltatást", akkor speciel ne használjunk mozgólépcsőt sem, két-három órás repülés helyett pedig inkább keljünk útra szekérrel és gőzhajóval, végülis néhány nap alatt azzal is el lehet jutni A pontból a B pontba.

De ez az én egyéni véleményem. Akinek lelkileg jót tesz, vagy jobban érzi magát amiatt, hogy fájdalomcsillapítás nélkül hoz világra egy gyermeket, az tegye. Ez épp olyan, hogy én meg nem vagyok hajlandó bevenni fájdalomcsillapítót állapotosan, még akkor is, ha az orvosom hetente elmondja, hogy nem árt a babának. Mert nem szeretném és valószínűleg csak akkor fogok engedni ebből, ha már sírok a fejfájástól.

Valamit viszont nem értek: ha a kérdező ennyire hadakozik a fájdalomcsillapítás ellen, merthogy az a nő, aki fájdalommal szül, stb, akkor miért érdeklődik épp a lehetséges alternatívákról a kérdésében???

2008. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Milyen vélemény az, hogy aki nem tűr egy "kis fájdalmat" az nem is nő???? Meg miért szólsz le másokat, amiért esetleg kértek eda-t? Előbb csináld végig a szülést, utána beszélhetnénk róla, de hogy így lenézni, aki eda-val szül, hogy nem is nő!!!! Üdvözlet: 6 hetes kislány anyukája.
2008. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Még nem szültem, de megmondaná valaki hogy miért baj az ha valaki érzéstelenítést kér? Miért vannak sokan ellene?
2008. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!