Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen más módszer létezik az...

Milyen más módszer létezik az epidurális érzéstelenítésen kívül, ami hatásos is?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam, hogy ezt az érzéstelenítést fogom kérni, DE! Egyik ismerősömnek az epidurális érzéstelenítés során "kicsit" elhibáztak valamit és az felfelé hatott. Leállt a szíve és újra kellett éleszteni.

Mit gondoltok? Milyen másik módszer létezik, ami hatásos is? Így már nem merem ezt választani.

(Az eset nem Magyarországon történt)


2008. jún. 26. 16:55
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
hidd el én sem akartam fájdlom csillapitót... de amikor már annyira fájt hogy kiáltottam a fájdalomtól, nem foglakoztam semmivel csak azzal hogy menjen el a fájdalom legalább egy kicsit...
2008. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
55%

senki ne gondolja az hogy az epidurál elveszi az összes fájdalmat!!! az nem igaz!!!


brigi_mama

2008. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Félre értettetek úgy látom. Természetesen minden esetben fáj a szülés, de a nők jelentős százaléka azért hadakozik, hogy ne érezzen semmit, kér mindenféle szart, mert nem tud tűrni. Vagy éppen divatból császároztatni akarnak (ami a babának ugye kimondottan rossz). Sokakból elveszik a büszkeség... Ezt tartom gusztustalannak.
2008. jún. 26. 17:23
 14/44 anonim ***** válasza:
É vagyok aki könnyen szült. Az én ismerősőmnek az epidurálástól nem lett úgy komolyabb baja, csak rengeteget fáj a feje azóta.Meg a háta. Ha mégegyszer szül tutti nem kér.Hidd el ki lehet bírni, én valahol sajnálom hogy könnyen ment, jó lett volna ha kicsit legalább kiabáltam volna. A doki azt mondta hogy ilyet még első szülésnél nem látott. Ráadásul a lepény egy darabja bent maradt bumm kanálal be kelett tapintani és ki szedni, ezt altatással szokták, én nem kértem.Annyira el voltam telve a lányommal hogy nem is érdekelt.Amikor vartak össze 3 öltésem volt, azt egy picit éreztem és kaptam oda ahol fájt lidokaint. És ennyi.
2008. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
81%

Mi az, hogy divatból császároztatnak????

Ha engem 4 éve nem császároztak volna meg, akkor most a kislányom nem élne, vagy nem lenne egészséges!

A mostani terhességemmel is megbeszéltem a dokival, hogy vágjon, ha bármikor úgy gondolja, hogy nem tud biztonságosan megszületni a baba. De nem divatból, hanem biztonságból!!!

Ettől eltekintve, abba semmi kivetnivaló nincs, hogy a nőknek nem egyforma a fájdalomküszöbük.

A kockázat egyébként minden beavatkozásnál ott van!

2008. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam, hogy MINDENKI divatból.

Naná, hogy vannak életmentő esetek is.


Egyébként pedig örülök, hogy a kislányoddal minden rendben ment.

2008. jún. 26. 17:35
 17/44 anonim ***** válasza:
Nyilván nem rád gondolt, van amikor muszáj, de van aki divatból csinálja, nem kell félreérteni szerintem.
2008. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
Nyugi csajok.Mindenki úgy szül ahogy akar. Én természetes úton gyorsan megszültem.Anyut császározni kellett velem is meg tesómmal is. Sógórnőmet is császározták.De én azt mondom rá érsz akkor kérni valamit ha már nem bírod.Velem bent volt anyu, a bátyám, meg a párom, a szűlő szobán.Egész végig hülyültünk, csak amikor jött a fájás, egy vizes törülközöt nyomtam a fejemre hogy ne lássák a fejem.Ennyi. De csodálatos volt,hogy ott voltk velem, csak amikor az első tólófájásom jött akkor küldték ki őket, anyu maradt csak, és 10 perc alatt megszültem
2008. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
És mindenkien ilyen szülést kívánok.Szegény párom már majdnem rá adta afejét hogy be jön ő is a szülésre, de annyira gyorsan meg lett hogy mire eldöntötte már vitték is megfürdetni,és nem hitt a szemének.
2008. jún. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Bocs! Azért érintett meg a "divatból", mert Én nem bírom elképzelni, hogy valaki önként , minden komplikáció nélkül fölvágassa magát. Ti igen???

Nem egy leányálom az se! Két vágás a hason, akkor nem éreztem semmit, de utánna sokáig fájdogált, és lassabban is gyógyul, mint term. szülésnél!

Nem szeretnék érzékenykedni!!! Egy biztos Csajok! Nekünk nagyon sokat ki kell bírnunk, és ki is bírunk:-)

Boldog babavárást mindenkinek!

Ja! És kicsi fájdalommal járó szülést!

2008. jún. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!