Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most már végképp tanácstalan...

Most már végképp tanácstalan vagyok, mindenfélét hallok! Apás szülés, vagy ne? Jó ha bentvan a férj, vagy nem? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 08:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos, hogy ott legyen az apa. Végülis az ő gyereke is, miért kellene őt kihagyni élete legfontosabb eseményéből.

Nálunk bent volt a férjem, azóta jobban tiszteli a nőket, és felnéz rám, hogy min mentem keresztül. Ő vágta el a köldökzsinórt, ő fogta meg először a babánkat. Együtt sírtunk boldogságunkban. Kihagytam volna ebből????

2009. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle.


Nekem nagyon jó volt, hogy ott volt, de ha nem akart volna bejönni, akkor nem kényszerítem. De vissza se lehetett volna tartani.


Én rossz tapasztalatról még nem hallottam.

2009. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Szerintem az két emberen múlik,rajtad és rajta!Ha mindketten szeretnétek akkor menjen be,egy felejthetetlen élmény lesz számára,Neked meg biztonságot fog nyújtani,hogy ott van.Én nem

bántam meg,hogy a párom bent volt!

2009. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nekem bent volt a férjem és nem bánta meg. Nem beszélve arról hogy nagyon nagy segítség volt nekem. Egy gyönyörű élmény maradt neki, legalábbis ezt mondja :) A szülőszobán ilyenkor nem csak egy baba születik hanem egy kis család is.
2009. okt. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mindenképpen ő döntse el, ő tudja, hogy mit bír. Ha kicsit is bizonytalan, inkább ne menjen be. Velem nem volt bent a férjem, és nem is bántam meg. Szülés után azt mondtam, hogy ha ezt előre tudom, biztos fel sem merül, hogy bejöjjön. Nem azért, mert rossz vagy nagyon nehéz szülésem volt. Csak tudom, hogy én nem tudtam volna végignézni. Sajnos segíteni nem tudott volna túl sokat. De ezt mindenki maga tudja eldönteni. Könnyű szülést kívánok.
2009. okt. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem szeretett volna bejönni, és én sem erőltettem, mert inkább az egyedül szenvedős típus vagyok. Jobban is jártam, mert vákuum lett a vége, és kidobták volna a szülőszobáról kétségek közt. A következő szüléseimnél sem lesz bent. (még két babát szeretnék) Ez szerintem alkati kérdés, nekünk így a jó, másnak meg más a jó. Ja, nem érzem úgy, hogy kimaradt volna életünk legfontosabb eseményéből. Szerintem életünk legfontosabb eseménye nem konkrétan az a nap volt, hanem akkor kezdődött, és azóta is tart.
2009. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nekem bent volt a férjem, végig fogta a kezem, simogatta a hátamat, nem is tudom mit kezdtem volna nélküle, tényleg erőt adott. Azt mondta kihagyhatatlan élmény látni megszületni a kisfiát, és minden tisztelete a nőké :-)
2009. okt. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én is teljesen tanácstalan vagyok.Szeretném is, meg nem is ha bejönne.Igazából csak annyi tart vissza, hogy 2 ismerős férfitől is hallottam, hogy egy időre megundorodott a feleségétől, nem kívánta.Olyan rossz volt hallani, hogy azóta is a szavaik visszhangoznak a fülemben, pedig nem én vagyok a feleségük.Jelenleg a párom is bizonytalan, nem biztos, hogy beszeretne jönni, úgyhogy nem erőltetem.Az ő döntése lesz.
2009. okt. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Az én párom rosszul van a kórházban,gyerekkori fóbia.Az első lányunknál szerettem volna ,ha bent van,persze kint volt a folyosón,de hiányzott a közelsége:(vákum lett a vége, úgyhogy nem maradhatott volna.A második lányunknál vidékre vitt a mentő, mert koraszülés lett,de ott meg jó volt,hogy nem volt ott, szerintem megtakarta volna a szülésznőt, mert nagyon durva volt.
2009. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
A 8. válaszolóval vagyok hasonló helyzetben. A férjem azt mondja bent lesz, de igazából úgy érzem, hogy nem akar bent lenni, csak azért mondja, mert tudja, hogy én igényelném. Erőltetni nem akarom, de tényleg szükségem lenne rá. No meg félek, hogy a szagok, a vér stb látványa - mit szól majd hozzá, nem igazán bírja és mi van ha - ahogy az előbbi válaszoló is írta - megundorodik tőlem.
2009. okt. 20. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!