Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem akar megszületni a...

Miért nem akar megszületni a kislányom?

Figyelt kérdés

Holnapra vagyok kiírva eddig reménykedtem, hogy megszületik előtte de már kezdem elveszteni a reményt. Eddig minden rendben volt, 36. héten voltam utoljára vizsgálaton, azóta semmi NST, CTG, azt sem tudom melyik melyik... Nem szeretek kórházakba járni, de eddig olyan kedvesek voltak, a 36. heti ultrahang után azzal búcsúztunk el, hogy ha bármi baj van nyugodtan menjek be, illetve ha megindulna a szülés, ha nem, akkor a kiírt napomon reggel.

Hát a kislányom jól kivárta, hogy tiszta ideg legyek. A pocakom hatalmas, már alig tudok aludni éjjel... A múlt héten elkezdett kijönni rajtam terhességi csalánkiütés de mostanra majdnem elmúlt. Az utóbbi pár hétben voltak jóslóim, mindig reménykedtem, hogy beindul valami, de semmi. Tegnap szinte egész nap fájdogál a derekam, meg menzi-szerű fájdalmam van de olyan gyenge, hogy nem is nevezném fájdalomnak. Ma is ugyanez, reggel óta, már délután... Tegnap és ma is olyan hangulatingadozásaim vannak, a semmin elsírom magam. Már olyan feszült vagyok, azt kívánom bárcsak beindulna már és lennék túl rajta...


2013. júl. 14. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Először is próbálj meg lenyugodni!! Azzal,hogy idegeskedsz,nem fog hamarabb megszületni! Majd kibújik,ha kiakar!!

A számított időpontot akár 2 héttel is simán túl léphetik,az én egyik lányom kereken 1 héttel a kiírt idő után született meg.Ő kint is olyan kényelmes gyerek,hogy az valami kegyetlen :-D Mindig sokat kell Rá várni.


Nyugtatásként: a hangulat ingadozások jó "jelek" :-)

Étvágyad nem változott valamit?

2013. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát pár napja nagyon kívántam a gyümölcsöket, sok vizet ittam, nem tudom ez jelent-e valamit. Már nagyon sokmindennek utána olvastam de nem nagyon egyeznek a tüneteim más kismamákkal, igaz tudom, hogy tök más is lehet minden... :(
2013. júl. 14. 14:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem,mert nálam 3. terhességnél az étvágyam lecsökkent asszem pénteki napon,és hétfőn meg is született. A 4-nél megnőtt az addig is hatalmas étvágyam,pár nap múlva megvolt a bébi. Szintén a 4. babónál iszonyat takaríthatnékom volt (fészekrakó ösztön),pénteki napot végig takarítottam,szombaton már kevesebbet,hétfőn született a csöppem.


Vannak biztonságos praktikák,amiket alkalmazhatsz. Nagyon sokan esküdnek rá- az elsővel ezt csináltam!- hogy beszélnek a babához. Én leültem és beszéltem a pocaklakómhoz (3 napos túllépés) hogy már jó lenne ha kijönne,mert nagyon aggódom. Másnap hajnalban már rám is tették :-)


A másodiknál próbálkoztunk a szex-el (orgazmus) előcsalogatni,semmi. A kórházban 2 napig csak lépcsőztem,mire végre előbújt.


A harmadiknál szülés előtt egy nappal sok kólát ittam,és sok-sok petrezselyem zölddel megszórt -rég áhított- töltött kacsát ettem.

A zöld fűszerek hatással vannak a méh-re,ezért is javasolják ilyenkor az olasz kaja fogyasztását.

Valamiért a kóla is bejön....


Sokan a mustárra,vagy valami csípősre esküsznek.


Ezek a biztonságos "baba csalogatók".

De a legjobb praktika,ha valaki olyan programot tud szervezni,amikor teljesen lefoglalja magát agyilag is,mert sok esetben akkor születik a baba,amikor "nem kellene" :-)


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)

2013. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyik babám sem aakrt megszületni,pedig kisfiamat túlhordtam,belekakilt a magzatvízbe is,de akkor sem akart megszületni,mind a kettőnél császároztak!Elsőnél indítottak,és császár lett a vége!
2013. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Huuu kedves kérdező mintha engem írtál volna le :)


Keddre vagyok kiírva, de semmi jele.................

2013. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40+5 hetes vagyok, ugyan így vagyok, mint te!
2013. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kitartást kívánok nektek is!

Most picit elmentünk sétálni, lépcsőzés is volt mert az ötödiken lakunk, lift nuku. Le sem vetkőztem, szerintem később megyek még egy kört. Talán segít valamit beindítani. Mikor hazajöttünk már hazafele és itthon is volt kis menzis fájdalmam, de már nem nagyon reménykedek. Azért jó lenne ha beindulna. Orgazmusra semmi nem történik, már próbáltam. Múlt héten ittam tonikot, de nem mertem belőle sokat csak két fél literes üveggel. Hát semmi nem lett belőle :D a kisláynom szerintem nevet csak rajtam :)

Egyébként ma reggeltől elég inaktív, ha megsimogatom a hasam akkor rug egy-kettő picit de aztán elvolt. Ebéd után picit mozgott, de most megint lapít. Úgy vettem észre mikor menziszerű fájdalmam van akkor sem mozdul.

Mondjuk az sem nyugtat meg nagyon mert ha meg kevesebbet mozog akkor azon aggódok, hogy valami gond van azért nem mozdul.. :( Tényleg elindulhatna már kifelé!

2013. júl. 14. 16:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítok,hogy mihamarabb babázhass, majd írd meg ha megszültél!
2013. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na reggel voltunk a kórházban, először CTG volt ami alatt elvileg volt két fájásom is de olyan gyenge volt, hogy nem is éreztem. Ja egyébként egész éjjel olyan fájdalmam volt mintha meg akarna jönni csak nagyon gyenge volt, meg a derekam fájdogált de simán aludtam tőle. A kórházban megvizsgáltak és azt mondták már egy ujjnyira nyitva vagyok, igaz a várakozás közben voltak még fájásaim és egyre jobban éreztem őket. :) Hazaengedtek szerencsére, ha nem indulna be akkor mennem kell csütörtökön vissza, de azóta voltak erősebb fájásaim is, még ha nem is egészen rendszeresek. Szerintem pár napon belül meglesz a kislányunk, most kicsit jobban megnyugodtam, hogy minden rendben, ultrahangon is megnézték, minden ok. Hát remélem könnyű szülésünk lesz, lányok, mindenkinek ezt kívánom! :)
2013. júl. 15. 16:48
 10/11 anonim ***** válasza:

12 napig hordtam tul:))

Mindent kipóbáltam itthon,beszéltem hozzá,lépcsőztem,gugoltam,bábakoktél,tonik...minden ami létezik és nem jött:)

Már majdnem bediliztem annyira vártam a csodára és sehol semmi.Befeküdtem a kórházba,,a kisasszony CTG-n mindig aludt,ugy rángatták a hasam állandóan hogy ébredjen:)

12 napig vártak és császár lett mert 3x inditottak de meg se mozdult....

Szóval a házi praktikákba nem hiszek:))

De kitartás előbujik az a bébi:))

2013. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!