Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállaljam az indított szülést?

Szsuzs kérdése:

Bevállaljam az indított szülést?

Figyelt kérdés

a 3. babámat várom, betöltött 40 hetesen. rettegek a fájdalomtól, és nagyon szeretnék EDA-val szülni. az első 2-t fájdalomcsillapítás nélkül szültem, maguktól indultak.

Az orvos ma azt mondta, hogy ha szeretném, holnap beindítja burokrepesztéssel a szülést, és akkor nem kell izgulnom hogy beérek-e én, beér-e ő, lesz-e aneszteziológus, kire bízom a nagyobbakat, mikor kell rohanni... van vkinek ilyen tapasztalata?



2013. máj. 21. 14:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem vállalnám be.
2013. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Az orvosod tudja a legjobban,szerintem halgass rá!
2013. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:
69%
nem vallalnam, sokkal nagyobb a rejtett kockazattol valo felelmem mint a fajdalomtol valo! de ha 2 babat megszultel fakdalomcsillapitas nelkul, akkor Ot miert nem szeretned? mitol felsz ennyire?
2013. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én bevállaltam, mert nagyon nagynak ígérkezett a baba nagy fejjel, és nem akart indulni magától. Cseppet sem bántam meg, ugyanúgy 4,5 órás szülés lett indítástól számítva, mint a nagyobbik gyerekemmel, és cserébe kifért, csak egy icipici szakadásom lett. Különben meg a fene tudja mi lett volna egy hét múlva... (Így is 37 centis volt a fejkörfogata, plusz előretolta a feje mellé a kezét, így született...)
2013. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
pont azért félek, mert tudom mennyire fáj...
2013. máj. 21. 15:22
 6/15 anonim ***** válasza:
Én bevállaltam, 2 nappal a 40. hét után. És jól tettem.. igaz, császár lett belőle, mert a kicsi rosszul fordult be a csatornába. A dokinak gyanús lett, hogy nem indul el lefelé (erről már írtam itt korábban). Én várhattam volna akármeddig, mert szegény elakadt.. szóval nem lehet előre tudni. Bízz az orvosodban, és az ösztöneidben.
2013. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem indították,de nem választhattam, indítani kellett, de rossz élményem van ezzel kapcsolatban!
2013. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

3. gyerek bolond vagy ha megszuratod magad egy par ora alatt megvan a baba.

Ha inditjak akkor abbol meg csaszar is lehet ill tobb problema.

Inkabb kerd meg a dokit vizsgaljon meg es lazitsa meg a burkot a mehszaj belso reszetol ettol magatol megindul a fajas es a burok marad.

Ha EDA kersz nagyon megjarhatod mint en

A 2. babanal kertem mert tudtam mennyire faj rettegtem a fajdalomtol.

Meglett az EDA nem ereztem semmit az egyik oldalon a masikon ugyanugy fajt ujra szurtak meg sarabb lett

Aztan a baba szivhangja leesett szerencsere visszajott

Aztan lazas lettem kaptanm gyogyszert es antibiotikumot

Majd nem voltak tolofajasaim egy csunya vakum lett a vege

Kisfiam gyerekosztalyon volt ugyancsak infuzio antibiotikum mert tolem lazas lett

A laz valoszinuleg az EDA es az inditas kombijatol lett

Majd nem tudtam pisilni 2x csapoltak majd megsem ment maradt 2 napra egy katater

Majd vegre sikerult lila kek zold es dagadt voltam lent.

Szoval ha valaki azt mondja hu de jo az EDA en elmondom en nagyon rafaztam a 3. es 4. gyereknel nem engedtem semmit se inditast se EDA se oxyt szepen megvartam otthon amig annyira faj nem birok ulni es lassan besetaltunk a 3. szulagyra fel burokrepesztes es mar nyomhattam is egy darab repedesem sem lett semmi.

Hozzam soha tobbet doki nem nyul az tuti mert elrontani nagyon tudjak a termeszetes folyamatot az tuti

2013. máj. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a 6-os vagyok.. és mi a helyzet az olyan szituációkkal, mint az enyém volt? Amikor a baba beszorul a szülőcsatornába, de az csak a császármetszés során derül ki? Ugyanis nálam előreláthatólag nem volt semmi baj, a doki sem akart császárt, de nem értette, hogy délután 2 és este fél 8 között miért nem indult meg lefelé a gyerek? Illetve az ismerőseim is mondták, hogy ó, neked még van időd, még nincs lent a hasad. Erre kiderült, hogy a baba rosszul fordult be, és megakadt. Várhattam volna akármeddig, nem bírt egyszerűen lejjebb menni... Talán még baj is lett volna abból, ha tovább várok. Szerencsére a doki is érezte, hogy valami nem oké.. Én nem hibáztatom az orvost, nem láthatta, hogy a baba hogy fordult be, hiszen akár az utolsó pillanatban is megfordulhatott a rossz irányba.
2013. máj. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A szules gyakrabban akad meg ha inditjak.

Inditas nem termeszetes allapot.

Ha nem eleg erosek az oxys fajdalmak akkor a mehszaj nem tagul es a gyerek nem fordul be ill nem halad.

Az inditasnal burkot repesztenek annak ellenere hogy a baba feje nincs jol leszallva ettol nem nyom a mehszajra es lassul ill leall a tagulas vagy el sem indul.aztan adnak oxyt attol faj faj de mivel a baba feje nem nyom iy nem tagulsz ill a baba gonban lessz A meh osszehuzodik a gyogyszertol a lepeny pedig addig az egy percig nem kuld ver.

A baba es a meh kifarad a baba szivhangja leesik igy lesz csaszar.

2013. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!