Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállaljam a normál szülést,...

Bevállaljam a normál szülést, vagy maradjak a császárnál?

Figyelt kérdés

Az első babám császárral született, mert nem jól fordult be, meg nem is teljesen tágultam, illetve nagyon nagy volt a feje. Hogy melyik volt a konkrét ok a császárra, azt nem tudom megmondani.

Most 38 hetes terhes vagyok és készültem a normális szülésre. Viszont tegnap voltam egy kórházi UH-n, ahol azt mondták, hogy inkább a császárt ajánlanák, mert már kb 4 kg-os a baba és hosszú is.

De a fejkörfogatot nem tudom sajnos. Viszont az volt az érzésem, hogy csak egy vagyok a futószalagon, és a dokinak ez lenne az egyszerűbb ha császárral szülnék.

Most ez eléggé nyugatalanít, és nem tudom mit csináljak.

Ti bevállalnátok a spontán szülést?


2013. jan. 15. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám be. Adnék a doki véleményére!
2013. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel most is nagy a baba sztem ezért nem próbálhatod meg. Egyszerü tér aránytalanság de a futószallag érzés más miatt is lehet . Úgyértem ha elmennél mondjuk a híresen bababarát szt Imrébe és ott is császárt javasolnának v. más ismeretlen doki javasolná élből a császárt akkor is futószallag érzésed lenne .-e


Én személy szerint azt mondom hogy első a Te biztonságod mert nem teheted meg hogy árván hagysz egy kisgyereket csak azért mert szeretnél szülni. Sajnos el kell fogadni hogy ekkora babákat kapsz és nem fogják hagyni megszülni de ettől még jó emlék maradhat és hálás lehetsz két egészséges babával két vágással a pocakodon. Most ne magadat nézd bár biztosan fáj a tudat hogy nem szülhetsz de nem véletlenül tiltanak el tőle.

2013. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy császár után tuti inkább még egy császárt kérnék, mint sima szülést. Szerintem hallgass a dokira.
2013. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én maradtam a császárnál, sztem jól tettem.

Az első simának indult, aztán sürgősségi császár lett belőle, hála az égnek, ugyanis 4300 g és 54 cm lett a csaj.

A másodiknál örültem a progi császárnak, és nem bántam meg: 4000 g és 54 cm lett a második leányzó.

Én hallgattam a dokimra, nekem is megjósolták a nagy bébit.

2013. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a doki első császár után azt mondta,ha szeretnék még gyereket szülhetek természetes úton.Ennek több feltétele van,de ami biztos: több mint 1 év teljen el a császár és a teherbe esés között,hegvastagság és a 2. babának kisebbnek kell lennie.
2013. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az elsőt császárral szültem, nekem z szép élmény maradt. Ha lenne tesó (de nem lesz)akkor császárt választanék ismét.
2013. jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ebben a dilemmában vagyok. Első baba normál úton született, második császárral, mert túl nagy volt hozzám képest (4160gr, én meg 1,5méter:-) Kérdeztem az orvosom mi lesz a 3.szüléssel. Azt mondta ha nem érzek a vajúdás alatt szúró nyilalló érzést a hegemnél, akkor szülhetnék normál úton. Jó lenne, mert nekem utána könnyebb volt, mint a császár után, de félek a heg szétnyílásától. Majd amit az utolsó vizsgálatoknál javasolnak, majd azt fogom megfontolni, de az biztos, hogy kockáztatni nem fogok! Csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy a saját biztonságod érdekében döntsél majd elsősorban!!
2013. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!