Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek indított szülésük...

Akiknek indított szülésük volt! Miért kellett indítani és hány nappal a 40. betöltése után indítottak?

Figyelt kérdés
Mennyit vajúdtatok,mennyi idő volt,míg beindultak a fájások? Azt mondják,hogy így sokkal fájdalmasabb és hosszabb.
2012. okt. 5. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én 09.13-ra voltam kiírva,18.-án a doki mondta hogy 21.éig várunk és megindítja.Beparáztam,lépcsőztem,sétáltam,és 19.-én beindult magától.Előtte 3 évvel volt egy méhszájplasztikám,és nem tágultam megfelelően,szülés közben sem.
2012. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 4. szülésem lett indítva, a többi spontán jött 2 és fél órás, 3 és fél órás és 1 óra 40 perces szülések voltak előtte. A 36. héten 2 ujjnyira voltam nyitva ezért a szülésznőm úgy döntött, hogy a 38. hetet ha kihúzom, akkor beindítja és nem kockáztat (rövid szülésre számított). Így is lett. Délelőtt 9-kor a burkot leválasztotta a méh faláról, 12:10-ig nem történt semmi. Se fájás, se magzatvízszivárgás, semmi. 12:10-kor úgy döntött, hogy burokrepesztéssel talán megyünk valamire. Mondván, ha már itt vagyunk, üres kézzel ne menjünk haza. :) 12:30-ra megszületett a fiunk 3700 grammal. Így visszagondolva, nekem az 1:40-es lányom fájt a legjobban.
2012. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 krisztivan ***** válasza:
40+10 napra inditották. 11-kor burokrepesztés(kevés fájás) 12-kor oxit kaptam(fél 1-re 1 percesek voltak!)Szépen tágultam és 20.15-re meglett a "picurom".Szerintem átlagos idejű volt:-))
2012. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

40+6 napra indítottak, mert a dokim nem engedi a 41. hetet megkezdeni (szerencsére). Előző nap az nst-n, uh-n minen rendben volt, 5 nappal így is idősebbre "mérték", de tutira pontosan számoltunk, szinte napra tudtam, mikor estem teherbe. Szóval a reggeli előkészítéskor (beöntés) után elkezdett folyni a magzatvíz, így burkot nem kellett repeszteni. 7,30kor bekötötték az oxitocint, hát nekem semmi érezhető fájásom nem volt, pedig a gép szépen mutatta a méhtevékenységet, a Babó buksija nem nyomta a méhszájat, hanem a méh passzív szakaszát, így semmit nem tágultam. Fájdalomcsillapításra nem volt szükség, nem volt mit, kedélyesen elröhögtünk a szülőszobán (doki, férjem, szülésznő, anyu) már-már ciki volt a jókedvünk :). Aztán mivel továbbra sem tágultam, 5kor császároztak, ami a legjobb, ami történhetett, egy cseppet sem bánom, sőt, örülök, hogy ilyen jó élmény maradt!

3 hónapos Manó anyukája

2012. okt. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok! Én nagyon félek,amióta túlhordásban vagyok,mert annyi sok rosszat hallani. Meg hát nem tudok megnyugodni,amíg nincs a kezemben,nem hallom bömbölni :) ma vagyok 5 nappal túl a kiírton,holnap ask,vnap nst,eddig úgy tűnik minden rendben,de mégis félek,hogy baj lesz. Hétfőn fektetnek be,kedden indítanak,de legszívesebben fizetnék,hogy előbb túl legyünk rajta,persze ez lehetetlen... :( remélem,hogy semmi gond nem lesz a babával,mert azt nem élném túl.
2012. okt. 5. 16:07
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem 40 + 4 napra indították fájásgyengeség miatt. Én igazábó éreztem fájásokat, de negyon gyengéket. viszont fürdésre sem múltak el, és egyre sűrűsödtek. 5 perces ilyeneknél mentem be a kórházba akkor a doki is azt mondta ez már az. De a mint megvolt a beöntés felfeküdtem az ágyra, hogy mérjék a fájásokat elmúlt az a kevés is. ekkor jött az oxi. nem tudom mennyi van egy zacskóban, de nekem a negyede ment le kb és le is állították, úgy beindult a szülés tőle, hogy negyed óra múlva már a falat kapartam, szinte csak pár másodperc szünet volt a fájások között, és még nem tűnt el a méhszáj mire éreztem a tolókat.azt mondta a doki tartsam vissza! másfél óra volt össz vissz ebből a kitolás 5 perc a fiam úgy jött mint superman az egyik keze a fejével együtt bújt ki. Nekem brutál volt. És van összehasonlítási alapom, mert az elsőt simán szültem oxi nélkül, 8 óra alatt, de ha végig kellene újra csinálnom akkor inkább az elsőt csinálnám meg újra. Mondjuk én olyan kórházban szültem, ahol nincs pénz eda-ra szóval az nem volt egyiknél sem.
2012. okt. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, utolsónak annyit mondanék, hogy bizony nem mindegy, hogy mennyi oxitocint tesznek az infúzióba és milyen cseppszámmal indítanak és hogyan emelik.....sajnos gyakran elsietik, ezt a szülésznőm mondta. Nekem csak akkor emelt a cseppszámon, amikor mondtam, hogy semmit nem érzek, csak keményedéseket gyengén. Nekem 1 egész és egy 3/4 zacskó folyt le, ebbe 5-5 ml oxitocin volt, viccesen megjegyezték, hogy ettől egy elefántnak is le kellett volna már ellenie, ha minden a helyén lett volna :) Ráadásul egyáltalán nem éreztem semmi fájdalmat, kivéve a derekamat, mert 8 órát azon az ágyon....nem kelhettem fel az infúzió miatt...
2012. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia, én szept. 12-re voltam kiírva és, végül szept 18.-án reggel 8ra "oxytocin érzékenység tesztre mentem be estleges szülés indítás céljából" ez van a zárójelentésen. Végül szept 19én 12:07kor született meg a kisbabám sürgősségi császárral, mert 19-én reggel 10 körül a burokrepesztés után (mert hogy addigra tágultam annyira, hogy egyáltalán lehessen repeszteni) már bekakilt a vízbe ezért már csak a császár jöhetett szóba... Esetleg használj homeopátiás bogyókat a tágulás elősegítésére , én kaptam és szerintem az is segített...!
2012. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
szia!szedek bogyikat,majd kiderül... már nyitva vagyok,szerencsére a vizem is tiszta (ma nézték),de már eléggé ki vannak az idegeim ettől a sok kamu fájástól. legalább vezetnének valahova,vagy indulna be rendesen,de nem. elviselhetően fájdogál,egész nap 10-15 percenként,keményedik,görcsöl és már ha meg is indulna,szerintem fel sem tűnne. nagyon várom a keddet. nektek milyen érzés volt,hogy előre tudtátok melyik napon fogtok szülni?kicsit csalódott vagyok,mert mindig úgy képzeltem el,hogy beindul,hívom a párom,vagy épp ébresztem,hogy "itt az idő",együtt bemegyünk és átéljük a csodát.így meg azt sem tudom,hogy mikor szóljak majd neki (mivel dolgozik),lehet egy nap is elmegy,mire lesz belőle valami,stb.nem túl szerencsés helyzet.
2012. okt. 6. 14:20
 10/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Hát ami igaz az igaz, nagyon be voltam tojva. Én is olvastam mindenféle rémtörténetet, pedig az ember azt gondolná, hogy a 4. babánál már minden rutinból megy, de ez nem így van. Tudom, hogy milyen egy fájás, tudom, hogy milyen, mikor elfolyik a magzatvíz, de azt nem tudtam, hogy mi fog rám várni aznap. Egyáltalán nem bánom már így utólag, hogy nem vártuk ki a spontán szülést!! Nem tudom, hogy mi történt volna...
2012. okt. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!