Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány évesek voltatok amikor...

Hány évesek voltatok amikor először szültétek a babátokat? Most nagyon nagy divat "későn" szülni? Szerintetek? (21éves voltam)

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 07:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim fél év járás után összeházasodtak, jött a baba, pedig a mamánál laktak a nyári konyhában. Igen, akkor meg ez volt a "divat". Én most már nem szülnék egy 10 m2-es kis lyukba gyereket. Igaz, akkor teljesen egyértelmű volt, hogy apának mindig is lesz munkahelye, és anya is vissza tud menni dolgozni a GYES után. Most meg? Sosem tudhatod, hogy ki mikor veszíti el az állását. Nincs szociális védőháló egyáltalán. Én úgy szerettem volna gyereket szülni, hogy az anyagiak adottak, és tudom, hogy lesz is hol és miből felnevelni a gyerekeket. Igaz, akkoriban ezen nem aggódtak, mert teljesen egyértelmű volt, hogy ez nem lehet gond. Manapság pedig igenis gond.
2009. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Szia! 32 vagyok, 2 hónapos a kisfiam. (a nagymamám, aki 1908-ban született, 30 éves volt, mikor anyukámat szülte, az anyukám pedig 38 mikor én születtem)
2009. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Szia! 28 vagyok és még nem sikerült teherbe esnem sem. Szültem volna én már sokkal korábban is, de ssjnos nem jön a gólyánk. :-(
2009. szept. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Én 28 évesen szültem az első gyermekemet, és 32 évesen a másodikat. A családalapítás előtti időszakban a karrieremet építettem. Tanulás, munka. Most 32 éves vagyok. Mire 40 leszek, még kisgyermekes szülőnek fogok számítani, és nem biztos, hogy ezért könnyen építhetem majd 40 évesen az ún. karrieremet. De ha túl korán szülsz, mondjuk 20 évesen, az sem tökéletes szerintem, mert gyerekek mellett tanulni, és karriert építeni még nehezebb. Szóval, szerintem biológiai és társadalmi szempontból sem rossz, ha 28-30 éves kor körül vállal az ember gyerekeket. Kinek mi a jó.
2009. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Heló. Csak a világháború utáni visszanépesítési propaganda tette divatossá a korán szülést ("Lánynak szülni dicsőség, asszonynak kötelesség!").

Az én felmenőim 1800-1940-ig mind 33-48 éves koruk közt szültek - kevés kivétellel.

A háború után viszont mind 21-23 évesen.

Most az eredeti norma áll vissza.

Az 1800-1940-ig szülés szempontjából megnézett felmenőim élettartama is 85 fölött volt átlagban, nincsen ettől nagy eltérés azóta sem a családban, sőt, inkább a szüleiknél, nagyszüleiknél, dédszüleiknél fiatalabban haltak meg a családban többen a 2000-es években betegségben (61 év, 77 év).

2017. ápr. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!