Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány évesek voltatok amikor...

Hány évesek voltatok amikor először szültétek a babátokat? Most nagyon nagy divat "későn" szülni? Szerintetek? (21éves voltam)

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 07:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Mára kb. 10 évvel "csúszott" el a nők családalapítása. Nemcsak, hogy később szülnek gyereket, de a klimax is majdnem 10 évvel később jelentkezik mint 100 évvel ezelőtt. Még 30 éve is a 35 feletti nők automatikusan veszélyeztett terhesnek számítottak, ma már teljesen elfogadott ha valaki 40 évesen szül és ezeknek a gyerekeknek a nagyrésze teljesen egészséges.

Azt hiszem nemcsak "divatról" van szó, de régen egy 18 éves nő már elvégezte az iskoláit, és hozzáment egy általában idősebb férfihez, aki már el tudta tartani, hiszen akkor "adták oda" a lányt, ha a feltételek adottak voltak.

Ma az idkolákkal is csak 25 éves korra végeznek és utána még a megélhetést, lakást kell biztosítaniuk kettőjüknek együtt, hiszen ritka az olyan fiú aki ebben a korban már el tud egyedül tartani egy családot.

Tehát nem divat, hanem a megváltozott életkörülmények és a megváltozott anatómiai feltételek.

2009. szept. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 24 voltam,mert már így képzeltem kis koromban.

Anyukám is 24 éves volt,amikor én születtem.

A 2.babát mindenképpen 30 éves korom előtt szerettem volna,így 28 voltam,amikor megszületett a 2.kisfiam (tavaly)

2009. szept. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom helyesnek a megállapításod, hogy divat későn szülni.

Így hozza az élet. Meg sem fordult a fejemben, hogy azért szüljek későn, hogy menő, divatos legyek. Két főiskola elvégzése után illett munkába állnom, hogy megálljak a saját lábamon, utána pedig az otthonunkra vártunk.

Nem divat ez, hanem az ÉLET!

2009. szept. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

én 25 voltam. nem terveztük a fiamat, de nagyon örültünk mikor kiderült:)

sokan szültek 30 fölött, de szerintem nem divatból, hanem így alakult, v akkor lesz meg az anyagi háttér, v akkor jön össze a baba, ilyesmi. amerikában amúgy tényleg divat, de errefelé azért több eszük van az embereknek, annál, h divatot csináljanak a babájukkal kapcsolatos dolgokból:)

2009. szept. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
27éves vagyok, a kisfiam 4 hónapos.
2009. szept. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
28 éves voltam az anyukám is ennyi idősen szült engem!!!
2009. szept. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem "divat" későn szülni. Így alakult. 21-22 évesen volt pasim akit szerettem, de gondok voltak (játtékgép, hazudozás, csajozás stb.) úgyhogy 3 év utána besokalltam és léptem. Ami utána jött az ilyen se veled se nélküled volt. Nem tudta mit akar. Abból is elég lett. A mostanival nincsenek kétségeim. Szeretjük egymást, közös házat tervezünk most venni és már dolgozunk a babán is. 30 éves vagyok és a leírtak alapján nem divatból vártam 30 éves koromig csak éppen most jött el az igazi.
2009. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat 23 évesen szültem, tervezett baba volt. Akkor már 2 éve házasok voltunk a férjemmel, és már 4 éve volt állandó munkahelyem.

A kisfiamat 29 évesen szültem, mert szerettem volna 30 előtt a másodikat.

Nekem ez így tökéletesen megfelelt! Boldog családban élünk, idén voltunk 10 éves házasok, és még csak 30 vagyok.

2009. szept. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagyok és 3 hónapos a kislányom. :o)
2009. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

Én a fiamat 22 évesen, a lányomat 25 évesen szültem.

Szerintem azok akik fiatalon szülnek rugalmasabb szülők. Ez úgy értem, hogy engem és a húgom anyukám 30-as éveiben szült és kicsit szabadabbak voltunk. Nem úgy mint a többi tesóm akik anyum 2. házasságában születek. (akkor már elmult 40). Őket sokal szorosabban fogja.

2009. szept. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!