Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy a második babát...

Igaz, hogy a második babát könnyebb megszülni?

Figyelt kérdés
Mert az elsőnél hajnal négykor elment a magzatvíz és este 10 re lett meg " nehéz volt"
2007. szept. 11. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szia!az első szülésem 8 óra volt a második 4.De a másodikat fájdalmasabbnak éreztem talán mert túl gyors volt.
2007. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahány eset, annyiféle. Az is relatív, ki mit érez nehéznek. Az első szülésnél féltem, nehézre készültem, viszonylag simán ment. A második szülés nagyon nehéz volt,a köldökzsinór kétszer volt rátekeredve és nem akart elindulni a baba. De azért bevállaltam egy harmadikat is, az könnyű volt.
2007. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden eset más, ahogy minden nő és minden baba is. A legjobb barátnőm az első szülésnél alig ért be a kórházba a magzatvíz elfolyása után. Semmire nem volt már idő a szülés előtt (adatfelvétel, leletek átadása stb.). A liftből a szülőágyra vitték. A második babájával 21 órát vajúdott, pedig kissebb volt a baba mint az első. Szerintem legfontosabb, hogy "el tudjuk engedni" a babánkat. Én a kiírtnál 1 héttel előbb szültem, nagyon nehezen. Indítani kellett, mert a magzatvíz elfolyt de fájásaim nem voltak. 24 órát vártak és utána indították. Délután 4-től este 10-ig egy ujjnyira tágultam. Az orvosom azzal nyugtatta a páromat, hogy legkésőbb reggel 6-ra baba lesz (mert addigra megcsászároztak volna). Bejött a szülőszobába és beszélgettünk. Azt mondta a dokim, hogy ne csináljak problémát abból, hogy előbb szülök (pedig nem problémáztam). Azt javasolta, hogy mindenki menjen ki szülőszobából, és a babámmal beszéljem meg, hogy most már jöhet. Ez este 10 órakor volt, 28 perccel később megszületett a kisfiunk. A mai napig sokszor gondolkozom azon, hogy mi volt az ami tényleg segített.? Ja és még a gátmetszést is megúsztam!
2007. okt. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4 gyerekem van.hárommal délbe mentem be a kórházba.Az első 15:35-re meglett,a második 14:23-ra,a3-dik 15:40-re a negyedikkel kettőkor mentem be és 16:20-ra meglett.És a burokrepesztések is szülés előtt töténtek kb 1 órával.Asszem elég gyorsak voltak:-).
2007. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!