Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második babát valóban...

A második babát valóban könnyebb volt megszülni?

Figyelt kérdés

Mostanában foglalkoztat, hogy legyen a lányomnak testvére, de a szülésem borzasztó volt, hosszú és persze nagyon fájdalmas. Ezért hezitálok, mert nem vagyok benne biztos, hogy nem lesz-e ugyanilyen a második is?!

Nálatok könnyebb volt, ugyanolyan, vagy nehezebb?


2010. dec. 10. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nincs babám, de anyukám szerint össze sem lehet hasonlítani az én szülésem a húgoméval

én: két hét túlhordás, iszonyú hosszú vajúdás, sok félelem, sok fájdalom.

húgom: csak két napot késett, és nagyon gyorsan megszületett, konkrétan mire a doki beért (kisváros), ahogy anya fogalmazza "éppen el tudta kapni, nehogy lepottyanjon".


Nem mondom, hogy ez az átlag, de neki ilyen volt. Mondjuk aztán az öcsém harmadikként császárral született, mert komplikációk léptek fel :S ezért nincs is több testvérem..

2010. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem garantált a könnyebb szülés. Nagyon sok mindentől függ, hogy zajlik le egy szülés. De nagy általánosságban az mondható el, hogy könnyebb a második szülés. Ez alatt nem azt értem, hogy nem fáj, mert ugyanúgy fáj, mivel ugyanazon a folyamaton megy keresztül a test, maximum a vajúdás ideje csökkenhet.

Bármennyire is rossz élmény egy szülés, ez nem gátolt meg engem sem, hogy vállaljak még egy gyermeket.

2010. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam gyorsabb volt, és fájdalmasabb. Este 6-kor vettek fel a kórházba. Utána beöntés, zuhanyozás, vizsgálat, majd este 9-re meg is született a tesó.

Az első nagyon elhúzódott, elfáradtam a végére és így maga a szülés is nehezebben ment. Viszont nem fájt ennyire.

2010. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy második csak 4 kilós volt (első 4,4). ugynaoylan volt két szülsé, nem rödid, nem is nagyon hosszú

Lassú tágulás, gyors kitolás.

2010. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, nekem sokkal könnyebb volt. Súlyra, hosszra mindkét babám közel ugyanannyival született, mindkettő 39.héten.

Az első is gyorsan ment, kb 4 óra alatt, de igen fájdalmas volt és voltak utána komplikációk, és persze a szülés utáni regenerálódás sem volt egyszerű.

Második össz 1,5 óra alatt, simán, könnyen született, másnap már vígan voltam. Össze se lehetett hasonlítani a két szülést.

Persze erre sincs garancia, de általánosságban azért minél többedik gyerek, annál egyszerűbb szülés.

2010. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Ne aggódj ezen, kérj EDÁ-t , és nem fog fájni.
2010. dec. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

gyorsabb volt a második és SOKKAL fájdalmasabb.

(elsőre 3,5 óra volt összvissz, másodjára meg 1.45, de annyira rossz volt hogy azt hittem ott patkolok el, félig megőszültem, nem vicc, azóta festem a hajam is)


de biztos mindenkinél más-és-más

2010. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem könnyebb volt a 2.szülés, gyorsabb is volt, és nem is fájt úgy, pedig a baba nagyobb volt.
2010. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valamennyivel gyorsabb, hiszen már könnyebben tágulsz. Hogy könnyebb-e? Szerintem igen, hiszen már tudod, hogy lesz vége, így nem is éled meg annyira fájdalmasan a fájásokat. Nekem egy álom volt a második szülésem, kívánom, hogy neked is szép élmény legyen.
2010. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát!
2010. dec. 10. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!