Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az igaz hogy a második babát...

Az igaz hogy a második babát könnyebb megszülni, mint az elsőt? Kinek mi a tapasztalata? Kérlek osszátok meg!

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és van egy 6 hónapos kislányom, hamarosan tervezük a kis tesot neki, h ne legyen sok korkülömbség küztük.Az első szülésem nem volt valami könnyü, mire számithatok a másodikkal?
2010. szept. 4. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:

akár teljesen másra is számithatsz

a 2. babát azért könnyebb megszülni mert sokminden fejben dől el és ha már tudod mire számithatsz mi vár rád jobban informált leszel


fizikálisan már jobban tágultak a csontjaid és a szervezeted emlékezik ha kicsi a korkülönbség és a vajúdás is rövidebb de intenzivebb

2010. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ez mindenkinél változó, szerintem nincs általános recept. Anyunak öcsémmel nehezebb volt (5 és fél év a korkülönbség), sőt, ott még a szülészorvos is elkövetett egy nagyon súlyos műhibát, amibe anyu majdnem belehalt, az én születésemnél minden simán ment.

Nagyanyámnál csak annyit tudok, hogy anyu az első gyereke (utána még 2 lett), és nagyi elájult a szülés közben.

2010. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
azt mondják, a második és minden további szülés könnyebb. összességében nekem könnyű volt mindkettő. de a 2. nekem időben kicsit tovább tartott.
2010. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem a 2. rövidebb volt, de brutálisabb is kicsit. Rövidebb, de intenzívebb.
2010. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első babám 6 óra alatt lett meg. A 2. 2 óra alatt, az utolsó jó fél óra áhhhhh naggyon fájt. A 3. kb másfél óra alatt lett meg, fájt, fájt, de fel sem fogtam, hogy szülök :)

Amúgy szerintem változó, kinél hogy.

2010. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a 2.gyermekem volt a legnehezebb a négy közül.Pedig ő volt a legkisebb.3350 és 55 cm volt.

A legnagyobb gyermekem 62 cm-rel és 4300 -al született 9 hónapja.

2010. szept. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62 cm??? azta mindenit!! :)
2010. szept. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönüm a válaszokat, mindenkit felpontoztam, jo babázást mindenkinek!!!
2010. szept. 6. 07:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!