Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlanak a napok a...

Hogy zajlanak a napok a kórházban szülés után?

Figyelt kérdés
Mármint menyit tudtatok aludni este? Mikor kelltetek? Hogy van a vizit? Kb mikor vannak az étkezések? Hogy zajlott a láttogatás? Mikor viszik el fürdetni a babákat? Mit csináltok egész nap a kórházban( főleg a bababarát érdekel.) És ami még nagyon érdekel, hogy mikor tudtatok elmenni fürdeni a baba mellől? Hol/ kivel volt addig? Bocsi ha van benne hülye kérdés :-)

2013. febr. 18. 15:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Én császáros voltam, délután fél 1kor lett meg a baba, két órával később vittek fel az osztályra. Akkor mondták, hogy aludjak, mert én előző nap hajnal 2-től vajúdtam, szóval eléggé ki voltam merülve, de nem tudtam elaludni. Megkérdezték, hogy hozzák-e a babát én meg mondtam, hogy persze, úgyhogy hozták is. Másnap reggel 6kor ébresztő volt, hőmérőzés, jött a nővér aki kivette a katétert és segített felkelni az ágyból, hát az első lábraállás kegyetlen volt, de aztán egyre jobban ment. Meg kellett inni azt a rossz ízű keserűsót, hogy legyen széklet, addig nem lehetett enni. Szóval miután megittam mindig kérdezgették a nővérek hogy voltam-e már wc-n. Hát kb. 1-2 óra múlva volt hatása, de itt nálunk a császáros kórterem van a legmesszebb a wc-hez, úgyhogy igyekezni kellett! Képzeld el, hogy rohadtul fáj a hasad, vérzel alul, közbe meg majd bekakilsz. Én nagyon szenvedtem de így visszagondolva vicces volt :-)


Aztán 3 óránként hozták a babákat. 7-8 körül vizit, aztán később még egy vizit. Jött a fogadott dokim is minden nap, nagyon rendes volt! És volt fogadott szülésznőm is, nekem ő segített a szoptatásban, a csecsemősök itt nálunk le se tojják az embert. Még szemtelenek is!

Aztán második naptól kikértem magam mellé a babát, de szinte egész nap aludt, néha nyöszörgött, tisztába tettem, és csak néztem. Ha wc-re mentem a többiek figyeltek rá, de ha esetleg látogatók jöttek akkor beadtam a csecsemősöknek.

Aztán kivánszorogtam a folyosóra a látogatókhoz, ott lehetett szólni ha meg akartuk mutatni a babát, mi nem vihettük ki a kezünkbe, csak a csecsemősök! A férjem is csak üvegajtón keresztül láthatta. És csak naponta 1x mutatták meg. (Ez alól kivételek voltak a sötét bőrű népek, mert azoknak jöttek a rokonok bőven és megmutatták többször is a babákat.


A kaja moslék volt, a mosdó undorító, a csecsemősök mogorvák...

Most várjuk a második babát, legalább tudom mire számítsak! Ez itt nem igazán baba és mamabarát...

2013. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Köszi h leírtad ezt a hosszú történetet :-) Biztos megfájdult az ujjad :-)

Sok sikert a második babával! :-)

2013. febr. 18. 16:34
 13/27 anonim ***** válasza:
Köszi aranyos vagy! :-)
2013. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kórzáz függő.Debrecen-Klinika

Kora este császárral szültem, párom is ott lehetett, üvegen keresztül látta.Aztán 8kor elment.Babát elvitték, hagytak aludni.Reggel szobába vittek, aztán hozták, odaadták a picit.Reggeli után vizit volt, előtte csecsemősök be be néztek.Fürdeni akkor fürödtem ha a baba aludt vagy ha volt valaki ott.Este 8-9 fele kb megfürdették a babát, megmérték, eláttak pelussal.Esti alvás...első pár napba nem sok, hisz 3 óránként eszik a baba, akkor kell aludni amikor csak teheted.De egydül sose voltam, hisz szobatárs akkor is van.Ezek gyakori kérdések, jó hogy így megkérdezted.

2013. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszi. Erre nem is gondoltam h nem lehet aludni.. pedig logikus h ha a baba 3 óránként eszik, akkor fel kell kelni :-)
2013. febr. 18. 17:15
 16/27 A kérdező kommentje:

Pedig minden bonyolult dolog eszembe jut, az etetés meg nem...

Na nem baj :-)

2013. febr. 18. 17:16
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj, ilyenkor sok kérdés merül fel. Nah de ez ilyen.Főleg az első babánál.Az első 6 hét nehéz.Utána már könnyebb. Még egy jó tanács.Nálam nem volt tej, így sokat veszekedtem a csecsemősökkel, mire a doktor is a pótlás melett döntött.Sose hagyd magad.Sok jó tanácsot adnak, de néha kiakasztóak.:);)
2013. febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszi. Biztos nem hagynám magam ha a gyerekről van szó :-)
2013. febr. 18. 17:51
 19/27 anonim ***** válasza:
Gondolom.:)
2013. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Uzsoki: délután született meg a fiam, 2 órát a szülőszobán együtt voltunk hármasban Apával. Első éjjel külön voltunk, de másnap reggel 10-től már a babával. Gyerekorvosi vizitre (8-10) és fürdetésre (20-22) kellett csak leadni a babát. Vizit reggel 9 -kor és este 9-kor volt. Bevonult egy rakás orvos, kérdezték , minden ok-e, illetve első 2 nap a hasamat nyomkodták meg, hogy a méh hogyan húzódott vissza. Étkezés reggel 8 után hozták a reggelit + vacsit egyszerre, ebédet 12 után. Fürödni akkor fürödtem, amikor fürdetésre leadtam a babát. Aludni nem igazán tudtam, mert első együtt töltött éjszakán egyfolytában nézegettem, minden ok-e vele. Meg 4-en voltunk egy szobában, valaki mindig ment a fürdőbe, vagy pelenkázott vagy sírt a babája. Látogatás délelőtt volt egy óra (asszem 10:30-11:30-ig) és délután 3-6-ig. A szobába nem jöhetett be látogató, csak a folyosóra. Ott volt kint mindenki a babákkal és a sok-sok látogató. Na ez nem tetszett benne, mert nem szívesen voltam az újszülött babával a sok ember között.
2013. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!