Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlanak a napok a...

Hogy zajlanak a napok a kórházban szülés után?

Figyelt kérdés
Mármint menyit tudtatok aludni este? Mikor kelltetek? Hogy van a vizit? Kb mikor vannak az étkezések? Hogy zajlott a láttogatás? Mikor viszik el fürdetni a babákat? Mit csináltok egész nap a kórházban( főleg a bababarát érdekel.) És ami még nagyon érdekel, hogy mikor tudtatok elmenni fürdeni a baba mellől? Hol/ kivel volt addig? Bocsi ha van benne hülye kérdés :-)

2013. febr. 18. 15:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ez nagyban kórházfüggő. Melyik kórház érdekelne? Érdemes olyanokat kérdezni, akik ott szültek. :)
2013. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem császároztak este. Szóval csak feküdni tudtam, a baba a mellemen, a férjem mellettem volt. Este9kor született, 11körül elvitték, a férjem hazament nekem meg beadtak egy lóadagnyi nyugtatót és altatót. Az kiütött reggelig :) 6kor már bent volt a férjem, a babát is betolták hozzánk :) Vizit asszem 3szor volt. Hőmérőztek, kiszedték a katétert, sétálnom kellett, jött a dokim is, hozták a kaját, jöttek a látogatók. A baba végig velem volt. A csecsemősök folyamatosan bejárkáltak segíteni, megmutatni mindent. Aznap este még a csecsemősökkel aludt a picim, mert nehéz volt a műtét utáni mozgás. 2.este már velem aludt. Olyan kb 6-7felé volt a fürdetés, bent lehettem, hogy megtanuljam azt is. Vittem könyvet, meg mp3 lejátszót. Fürödni akkor mentem, amikor volt látogatóm és akkor ő vigyázott a picire :)
2013. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

A kicsi egész nap velem volt, csak akkor "adtam le", ha fürödni mentem, este valamikor (változó időben, épp mikor ráértem - pl. baba aludt). Ilyenkor a csecsemősnővérekhez lehetett bevinni a megőrzőbe.

Akkor aludtam, amikor tudtam. Kb. 2 óránként szoptattam a lányom, aki kicsit be is sárgult, úgyhogy fontos volt, hogy 2 óránként egyen. Este nagyjából csend volt, bár néha felkeltek sírni a babák, de bevallom olyan fáradt voltam, hogy csak akkor keltem fel, ha a sajátom sírt.

Mit csináltam egész nap? Az egész nap a baba körül forgott, ha pedig aludt, akkor olvastam, aludtam.

Nálunk (Vác) hajnalban fürdetik a babákat (4 óra felé)...

Látogatáskor ablakon keresztül lehetett megmutatni a picit, majd ha velem akartak beszélni a rokonok, akkor szintén beadtam megőrzőbe a kicsit, és kimentem hozzájuk a folyosóra.

Reggel 7 órakor volt mindig vizit.

Étkezések? Reggel 7-8 körül, délben és este 6 körül volt kaja, ha jól emlékszem. De szörnyű volt, úgyhogy sokat nem ettem, inkább csak ittam az ásványvizet, amit behozott a párom.

2013. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
ja igen, 3.nap reggel hazajöttünk.
2013. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :-)

Minden bababarát kórház érdekel, mert azok csak hasonlitanak vmenyire :-)

2013. febr. 18. 15:14
 6/27 A kérdező kommentje:
Mennek a zöld kezek :-)
2013. febr. 18. 15:15
 7/27 anonim ***** válasza:
56%
2.vagyok. Bajcsyban szültem, Bp-en. A csecsemősökhöz is bemehettem. Amíg nem ment a kézzel fekés, addig géppel is fejtünk és én melegítettem a 2.nap a tápit, mert még nem volt elég tejci. És mindent megmutattak, segítettek. Nagyon rendesek voltak.
2013. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Siófok, bababarát:

- reggel fél hatkor ébresztő, lázmérés

- 8 óra felé reggeli

- 9-11 között orvosi vizit, gyerekorvosi vizit

- fél 12-12 ebéd

- délután nagyjából nyugi

- este még jöttek érdeklődni, hogy vagyunk

- 6 óra felé vacsora

- 6-8 között elvitték a kicsit fürdetni


Látogatni lehet egész nap, de a gyerekágyra bejönni senkinek sem szabad, a folyosóra mehet ki az anyuka. a babát az apuka láthatja 10-15 percre délután, ha szabad a kezelő. Egyébként csak az üvegajtó mögül.


Egész nap? Én olvasgattam, mert jól aludt a kicsi. 2,5-3,5 óránként etettem, akkor kérte. A vizitekkel, etetésekkel, esetleg látogatókhoz kijárkálással gyorsan elmegy az idő nappal, az éjszakák a neccesebbek egy síró gyerekkel.

Zuhanyzás alatt be kellett volna tolni a kicsit az őrzőbe a csecsemősökhöz, de a szobatársammal inkább figyeltünk a másikéra. (Itthon sem őrzi senki, amíg lezuhanyzom.)

A kérdések egyébként nem hülyeségek, tök jogos mindegyik. :)

2013. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Hát első éjjelre elvitték,hogy szülés után tudja pihenni! De nem sokat aludtam! Érdekelt a baba nagy volt az adrenalin és az öröm! Én bababarát kórházban szültem és volt fogadott dokim! Hajnal 5-kor volt a gátseb kezelése! 3-an voltunk egy szobában! Az én lányom 2 napig csak ordított így senki sem aludta ki magát igazán! De nem haragudtak a többiek inkább átérezték! Hát a kaja gáz volt mindegy volt mikor kapjuk vittük is vissza! Vizitkor nem néztek meg alul csak utána a saját orvosom de ő sem mindig,inkább csak a hasamat nyomdosta milyen szinten húzódott vissza a méh. A babát csak eteted meg alszik ha nem olyan lesz mint az enyém! Mikor ki tudta magát kakilni akkor már minden tök jó volt! Nálunk reggel fürdettek meg öltöztették át a babát! Én reggel este zuhiztam addig a többiek figyeltek a kicsire!
2013. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Nagyon jól leírtátok. Azért még várom a válaszokat :-)
2013. febr. 18. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!