Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban van lehetőség a...

A kórházban van lehetőség a szülés után kiválasztani a baba nevét, vagy mindenképp előtte kell megmondani? És mit gondoltok ezekről a nevekről?

Figyelt kérdés

Főleg a fiù nevekkel vagyok úgy, hogy van több is, ami mindkettönknek tetszik a férjemmel, és jó lenne, ha láthatnánk a babát és az alapján választhatnánk ki a nevet. Hogy melyik illik rá jobban. Vagy akkor még olyan pici, hogy úgysem látnánk belőle sokat? Van kórház, ahol egyáltalán engednék?

A nevek pedig, ha van kedvetek voksolni :-) :

Laura, Kornélia

Olivér, Dániel, Gergő, Alex

A vezetéknév Cap.

Köszi!


2013. febr. 17. 08:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Minket akkor kérdeztek meg, mikor kibújt a lányom.
2013. febr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy a Cap Alex borzalmasan hangzik.
2013. febr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha természetesen szül valaki, akkor erre felénk a szülés után szokták megkérdezni, hogy mi legyen a baba neve. Nálunk császár volt és altattak, így tőlünk előtte kérdezték meg a baba nevét. Az azért más helyzet, hisz ott én aludtam, a férjemet pedig kiküldték, így ez volt az érthető, hogy a nevet szülés előtt kellett megadni.

Szépek a lánynevek, bár a barátnőm kifejezetten Nelli, ugye ami a Kornélia beceneve, úgyhogy nekem az a név tetszik, de a Laura is szép.

A fiúnkat pedig Alexnek hívják, úgyhogy elfogultságból arra voksolok.:) De a Dani és a Gergő sem rossz, de az Olivér nem tetszik.

2013. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Csak császárnál kell előre megmondani
2013. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Alex és Laura(gyermekeim neve)
2013. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is utólag kérdezték a nevet. De szerintem nem lehet akkor ránézésre megmondani melyik illik rá. Mi alapján?

Legalábbis én nem tudtam volna.


Másrészt ha nem adsz meg nevet, még akár császárnál is, mit tudnak tenni? Nem veszik ki addig a babát? semmit nem tudnak tenni. Majd beírják utólag.

2013. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Este 9-kor lett meg a lányom császárral, mikor ki vették, a babát, akkor kérdezték mi a neve, mert rögtön rá is írtk a karszalagra, rendbe tették a babát,y megmutatták egy pillanatra, majd elvitték felöltöztetni, lemérni, ahol ott lehetett az apja.

NEm is emlékeztem rá hogy néz ki!


Miután a kórterembe toltak, a férjem képeken mutatta a lányunkat, hát mit ne mondjak, nem volt egy szépség. Eldeformálódott fej, még a homloka is szőrös volt, a háta, válla, lába. Nem volt egy szépség!


Másnap mikor fel tudtam állni, el kellett hozni a gyereket a csecsemősöktől, hát nézem ott a babátkat, nem tudtam melyik az enyém, végig kellett olvasnom a neveket:) Nem ismertem meg.

Másnap sem volt szebb:) olyan feje volt mint egy fáraónak, ezek után a Kelpátra nevet kellett volna kapnia:)))

Szóval mindenkinek van neve, mert a karszalagra, toló kocsira azt írják, hogy tudják melyik baba kié mié, meg másnap jön a kórházi védőnő, aki elkezdi a baba papírjait kitölteni, addigra tudni kell a nevét, mert azzal indítják el az anyakönyvezést.


Na meg azért is jó eldönteni előre a nevet, mert megszülsz, még ott van 1-2 órt apa, aztán nem enedgik be az osztályra, a babát is csak ablakon keresztül mutathatod neki sok kórházban, szóval nincs az a meghittség mint a filmekben, hogy ketten ott lesztek meg a baba, nézitek, és a baba nevén gondolkodtok mi illene rá!


Na mint fentebb írtam, néha olyan csúnya egy újszülött, hogy akkor a legrondább nevet adod neki, vagy mi alapján döntessz akkor?


Lehet kicsinek nagy, husos a baba, de felnőttnek egy magas csont és bőr sovány ember lesz!

2013. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem mindkétszer elötte kérdezték, még betegfelvételkor. Sima szülés volt, 2006 és 2011.


"Van kórház, ahol egyáltalán engednék?"

Mondjuk ez olyan, hogy ha azt mondod, hogy majd csak szülés után mondod meg, akkor úgysem tudnak mit csinálni :)

2013. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ahol én szültem ott szülés után rögtön kérdezték a mi lesz a gyerek neve.
2013. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Természetes szülés volt nálunk és egészen a kitolásig a férjem is benn volt...még emlékszem, hogy az egyik csecsemős kezébe nyomja a fényképezőt és kirohan :)

Aztán megszületett a lányom, elvitték a csecsemősök rendbe tenni, engem meg összevarrtak. Aztán a férjem hozta vissza a lányunkat, akkor már rajta volt a karszalag a névvel...még át is futott az agyamon, hogy remélem azt a nevet adta meg, amit megbeszéltünk :)))

Úgyhogy azért mire bementek kéne hogy tudjátok a nevét :)))

2013. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!