Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott doki, számlát fog adni?

Fogadott doki, számlát fog adni?

Figyelt kérdés
Adott számlát szülés után a fogadott doki, annak akinek megmondta mennyi a szülés?
2013. jan. 22. 14:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Az orvostól minden vizsgálat után(magánrendelés) kaptunk számlát.

Ő külsős egy kórházban(ertd.nem dolgozik ott semmilyen formában,csupán a kismamáit oda viheti szülni,műtétekre stb.amiért ő fizet a kórháznak),így nála ugyanolyan a szülés is,mint a magánrendelés,az is magánszolgáltatás,70 e ft volt a tarifa,annyit is fizettünk,és arról kaptunk számlát,amit e.pénztár el is számolt

2013. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Értem, de ez továbbra sem olyan eset, mint amit a Kérdező ír.

Ha valakit érdekel itt egy viszonylag friss cikk, ami már az új Mt-re alapoz. Világosan leírják, hogy sem számlát, sem nyugtát nem kell adni a hálapénzről. Egy elismervényt lehet kérni a pénz átadásáról, de ezzel nem tudom bárki mire megy.


[link]

2013. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Nekem nem adott számlát.
2013. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 23. 09:25
 25/32 Viktoria1978 ***** válasza:
Sziasztok! En Nemetorszagban elek, jövö heten vagyok kiirva, de a dokinak penzt meg nem adtam es nem is fogok, lelkiismeretesen vegzi a munkajat az egeszsegbizto mindent fizet neki. Magyarorszagon miert varjak el a halapenzt az orvosok, ez a munkajuk. Ha kicsit lelkiismeretesek lennenek mondanak, hogy költse a kicsire azt a penzt.
2013. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Golan Trevize ***** válasza:

"Magyarorszagon miert varjak el a halapenzt az orvosok, ez a munkajuk."


Én mostanában egyre több orvoson látom, hogy nem várják a hálapénzt. Elfogadják, mert ha annyit keresnék (ráadásul olyan felelősségteljes munkakörben...) mint ők, én is elfogadnám. A pincér is elfogadja a jatott, még a legelegánsabb étteremben is, annak ellenére, hogy a számla összegében szerepel már a felszolgálási díj. Semmi rossz nincs ezzel a részével.

Én inkább úgy látom, hogy az emberekben van benn, hogy muszáj adni a vastag borítékot.


Igen, tudom, hogy vannak más hozzáállású orvosok is, én is ismerek többet is, személyesen is. De változik a tendencia, és pozitív irányba.


Én az elvárt hálapénz ellen vagyok, és a dokival soha nem került szóba ez a téma, ennek ellenére magamtól, és szívesen adtam, mert a feleségem a terhesség alatt végig olyan figyelmet és törődést kapott, amit bőven túlmutatott a reálisan elvárható ellátáson.

2013. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Golan Trevize ***** válasza:
Ja igen. Számlát nem adott és nem is kértem volna, mert nem szolgáltatásért fizettünk, hanem valóban köszönet képpen adtuk. Adhattunk volna 25 éves whiskyt, vagy akármit is, lényegtelen.
2013. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Viktoria1978 ***** válasza:
Pincer es orvos. Szerintem ez a kettö nem ugyanaz. Etterembe mesz, mert van ra penzed, de a szülessel vagy az orvosi ellatassal egesz mas a helyzet. Havonta fizeted a TB-t, szerintem ennyi epp eleg magyarazat. Miert kell ketszer fizetned, ha mar egyszer megtetted. Nem eleg egy köszönöm szo? A magyarorszagi orvosok nincsenek jo helyzetben, de mikor ezt a hivatast valasztjak tudataban vannak vele es ez egy hivatas, embereket gyogyitani nagy felelösseg es szerintem többet er egy egeszseges ember, ill. ebben az esetben egy kisbaba es anyukaja bmennyi penzert. En is fizettem az elözö 2 gyermekemmel, de ugyanugy fajt minden es a vegeredmeny ugyanaz lett: ket egeszseges gyermek:)
2013. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Golan Trevize ***** válasza:

"Pincer es orvos. Szerintem ez a kettö nem ugyanaz."


Valóban nem ugyanaz, de hirtelen ezt a példát találtam megfelelőnek.


"Etterembe mesz, mert van ra penzed, de a szülessel vagy az orvosi ellatassal egesz mas a helyzet. Havonta fizeted a TB-t, szerintem ennyi epp eleg magyarazat. Miert kell ketszer fizetned, ha mar egyszer megtetted."


Orvosnál fizetem a TB. Az étteremben meg a fogyasztást és a felszolgálási díjat. Azért fizetek kétszer, mert nagyon meg vagyok elégedve az ellátással vagy a kiszolgálással. Jutalmat adok. Ha akarok, és ha úgy érzem, hogy jár. Nem a szolgáltatásért fizetek többet, hanem annak adok ajándékot, akik engem kiszolgált/ellátott. Hogy ez egy doboz bonbon vagy egy boríték, lényegtelen, innentől fogva.


"Nem eleg egy köszönöm szo?"


De, szerintem elég, főleg ha az illető anyagi helyzete nem enged meg többet.

2013. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Viktoria1978 ***** válasza:
Ket elterö velemeny, senki nem lehet egyforma, de szerintem ne firtassuk egymas anyagi helyzetet, ha erre akartal kiterni az utolso mondatodban. A "nem tudok fizetni" es "nem akarok" között hatalmas különbseg van, de ne menjünk bele, ha te fizetni akarsz mindenaron, tedd azt, de sokan vannak meg a sorban, akiknek fel kell nyitni a szemet, vagy majd magatol pattan ki es rajönnek, hogy mit miert. En azt mondom, hogy azt az összeget amit az orvosodnak adnal inkabb költsd a gyermekedre. Tovabbi szep napot:)
2013. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!