Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megszülök a khban visszauta...

Ha megszülök a khban visszautasíthatom, hogy a nővérek táplálják a babámat?

Figyelt kérdés
egy ismerősöm azt javasolta a férjemmel hozassak be minden nap friss babateát ha esetleg nem lesz tejem az elején és ezt adjam simán neki,mert abban a pár napban elég neki még beindull a tej.de mindenhol azt olvsaom,hogy teletömik cukros vízzel stb és utánna otthon nem fogad el mást.Első babás vagyok és ezért kérdezem,hogy ilyen esetben egyszerűen csak szólok a csecsemősnek ,hogy ne adjanak neki semmit és nem adnak?És ha mégis?Mit tudok tenni azon kívűl,hogy megint szólok vagy kiakadok..??és utánna ha nem fognak ránk nézni és nem segítenek ha valami kell??Ahova én megyek ott adnak ruhát is,de akkor készüljek úgy ,hogy legyen ott a sajátunk is??ilyen esetre?baba mama szoba van csak éjjel viszik el a kicsit..34hetes kismama
2008. jún. 2. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
A legjobb amit tehetsz, hogy amint ott vagy megkérdezed a nővért vagy valakit, hogy ilyen esetben mivel etetik a babát, és ha olyat mond ami neked nem tetszik akkor szólj, hogy te nem szeretnéd ezt a dolgot, van emás lehetőség és megengedik e hogy apuka hozzon be valami. Ruhát mindenképp vitess be , mert ha adnak is szükség lesz rá hazafelé. Sajnos ez van, de talán csak pár napot kell bent kibírni. Sok boldogságot kívánok neked ,és hogy jó legyen a kórházban is..
2008. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 10 hete szültem, és az első 2 napban az én babám is kapott néhány korty cukros vizet, mert még nem volt tejem. Sőt, neki én adtam és nem a nővérek. Mert jobbnak láttam, ha iszik, minthogy kiszáradjon vagy besárguljon. És attól a néhány kortytól nem lett semmi baja! Ahogy beindult a tejem, már csak azt kapta, és egyszer sem akarta elutasítani, azért mert 2 nap alatt kapott cukros vizet. És azóta is nagyon szépen szopizik. Igazából nem értem ezt a parát, amit már sok mindenkinél olvastam, a cukros víztől. Ebben a melegben különösen fontos, hogy kapjon folyadékot, addig, amíg nincs megfelelő mennyiségű anyatej, szerintem. A rooming in szoba azt jelenti, hogy éjszaka is veled van a baba, kivéve az első éjszakát, amikor elviszik, hogy megfigyeljék.
2008. jún. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez nem rooming in szoba.Itt ilyen a kház.És ketten vagyunk a szobába két babával.Én csak azt nem értem mért kell cukrosvizet adni a babának??Mért nem jó ha simán babateát kap?
2008. jún. 2. 10:45
 4/10 anonim ***** válasza:
zért kell a cukor hogy az inzulintermelése rendben legyen, hiszen az anyatej is cukros. Igaz jobb lenne ha gyümölcscukrot tennének a vízbe.Talán azt megkérheted bent, csak vigyél magaddal.
2008. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

12 napja szültem rooming in rendszerű Klinikán. Humana szoptatós teát iszom. Én egy napra adtam oda a Babát a nővéreknek, hogy táplálják, de megbántam mert nem tudom mit adtak neki (most már gyanítom hogy tápszert) tejem sajnos nincs elég de próbálok szoptatni + tápszerezni is. Az a javaslatom h kérdezz mindenre rá a kórházban!! Én átestem egy depressziós időszakon mert úgy éreztem hiába érdeklődök ellentmondó válaszokat kapok.

Készülj fel rá hogy nagyon nehéz időszak lesz azért írom ezt hogy inkább kellemesen csalódj!!

A Klinikára én popsitörlőt vittem be pelenkát adtak napi 5 db-ot de a ruhák amit ráadtak nagyok voltak.

2008. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én bababarát kórházban szültem, ott hacsak nem nagyon muszáj, nem adnak semmit a babának. Ugyanis az első pár napban elég neki az a pár csepp előtej is, ami! Sokszor kell mellre tenni, hogy azt a pár cseppet minél gyakrabban megkapja. Ennél több egyszerre nem is kell neki, mert a gyomra még csak akkora, mint egy cseresznye. De ha gyakran kapja, akkor nem is szárad ki, meg akkor termelődik is mindig pár csepp a (hamarosan) következő evésig. Ráadásul a gyakori mellretételnek köszönhetően hamarabb indul be a rendes tejtermelés is. Ez viszont az éjszakai szopi híján elég nehezen megvalósítható. Esetleg úgy tudod megvalósítani, ha megkéred a nővéreket, hogy éjjel is hozzák ki neked szopni, ha felébred, ahelyett, hogy adnának neki valamit. Sok sikert!
2008. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit hiányos lett egy mondat:

"az első pár napban elég neki az a pár csepp előtej is, ami van!"

2008. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt hallottam ezért nem nagyon szeretném ha megtömnék mindennel,igaz nem tudom még mennyi tejem lesz de igyekszem majd ,hogy legyen és nem igazán szeretném ha bármit pl.tápszert kapna.
2008. jún. 2. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Győrben csak akkor adnak a babónak pótlást ha túl sokat fogy vissza a súlyából, ill. ha valamiért nincs teje az anyának, úgy tudom hogy tápszer és anyatej keverékét adják.
2008. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem adtam semmit a picinek, viszont mindig cicire raktam. Szülés után un. előtej termelődik, ami totál elég a babának, amíg az igazi tejci be nem indul.

Mivel kétágyas külön szobában voltam éjjel is velem volt, csak fürdetni vitték el. Ruhát ott is adtak, így csak a hazavitelkor kellett a saját ruha, ha lebuktuk akkor szóltunk és adtak másikat. Viszont pelust és popsikencét mi nem kaptunk, így a férjem hozott be, hogy legyen.


Nekem nem is nagyon akartak segíteni, így én mentem oda, hogy mutassák meg, hogy kell cicire tenni, meg ilyenek. A szobatársnőmtől viszont rengeteget tanultam (3. baba)

2008. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!