Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az oxitocin milyen hatással...

Az oxitocin milyen hatással van a babára és a mamára? Visszautasíthatom, ha be akarják adni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy az oxitocin következtében elviselhetetlenül felerősödnek a fájások, illetőleg van aki nem fokozatosan tágul hanem szinte azonnal reped a beadása következtében; illetve hogy a baba szervezetét is megterheli...

Gondolom mindezekre tekintettel mondhatom az orvosnak, hogy nem engedélyezem a beadását, inkább császározzon.


2010. nov. 18. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen megtagadhatod a beadatását, minden kezelést jogodban áll megtagadni. De azt nem kérheted, hogy császározzon. Ezesetben oxitocin nélkül, lassabban, de megszülöd normál úton a babát. Az oxitocin elutasitása miatt nem fog megcsászározni a doki. Elmegy, aztán visszajön 2-3 óra múlva, addigra fogsz ott tartani, mint oxitocinnal tartanál fél óra múlva.

Egyébként azt eg nem is értme, hogy egy esetleges repedés miatt közlöd az orvossal: ekkora kockázatot nem vállalok, inkább vágjon fel... Hát az egy pöttyet rosszabb, mint az esetleges repedés, szóval ez nekem olyna, mintha azt mondanád: ne adja be az oltást nekem, doktor úr, inkább itt helyben vágja el a torkomat, nem akarok szenvedni... Szóval nincs arányban a vélt kockázat és a tudatosan választott, sokkal rosszabb hatásokka járó biztos megoldási javaslatod...

Szóval a mondatod első felét mondhatod, a másodikat viszont már nem, max. plussz pár óra vajúdással számolj és kész. Oxitocin nélkül is kijön az a baba, esetleg te már túl fáradt leszel és ezért fogsz jobban repedni, mert nem lesz erőd, türelmed a megfelelő ritmusban nyomni. A te döntésed.

2010. nov. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előtte beszélj erről az orvosoddal (ha van).

Sok helyen adják, ha kell, ha nem. Én a legvégén kaptam, mert nem jöttek a tolófájások, a baba pedig már olyan stádiumban volt, hogy meg kellett születnie, nem várhattunk. Az oxitocin bekötése után 10 perccel megszületett, azt a kis időt kibírtam, konkrétan nem is emlékszem rá hogyan, mert szinte önkívületben voltam. De mégis azt mondom, 1000x inkább így, mint császárral.

2010. nov. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Persze,hogy megtagadhatod.Én is megtagadtam,de az orvosom nem erőltette végülis csak felajánlotta,de így is 5 óra alatt meglett a kislányom.Annyit mondott a dokim ha kapok oxitocint,akkor 2-3 óra alatt meglett volna a baba.:)Nem bántam meg,hogy nem kértem.:)
2010. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Visszautasíthatod, de császárt nem kérhetsz helyette...

Én kaptam, de nekem már megváltás volt, mert nem tágultam semmit...

2010. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

az én fákásaim egy hangyányit sem erősödtek fel az oxitól, viszont a méhszájam,ami addig nem tágult, kb 20 perc alatt eltűnt. (4 centissel indult a szülésem amúgy)

én nem utasítanám vissza.

2010. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Legyünk őszinték: A doki nem azért adja, mert sok van neki, ingyen áll a szekrényben és ok nélkül rosszat akar neked és a babádnak is, és plusz varnivalót magának a szülésed után. Ha ezt gondolod, válts orvost. Ha bízol benne, akkor pedig hidd el, hogy akkor adja, amikor arra klinikai alapot lát. Ekkor pedig ne te döntsd el, hogy neked mi a jobb, hanem bízd arra a aszakemberre, aki cirka 15 évet tanult, mielőtt hozzádérhetett. Tudja, mit csinál!
2010. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!