Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhettem volna oxitocin...

Szülhettem volna oxitocin nélkül is?

Figyelt kérdés

Furán hangzik a kérdés, de ma olvastam a kommenteket egy másik kérdésnél, és sokan írták hogy alig érezték a fájásokat, és úgy szültek. Na már most én is alig éreztem őket inkább csak kellemetlen volt, de rendszeres, 2 ujjnyi voltam mire beértünk a kórházba akkor kb már egy órája voltak 5 percesek, a doki viszont azt mondta ez kevés, így kaptam oxit. Igaz egy óra alatt meglett a babám, de nagyon brutális fájdalmaim lettek az oxitól.

Lehetett volna azokkal a fájásokkal is baba csak hosszabb idő alatt? mondhattam volna hogy én nem kérek oxit? Aki esetleg hasonlóan gyengének érezte a fájásokat annak a ctg mit mutatott?? Tényleg maga a fájás gyenge ilyenkor vagy csak a kismamának magas a fájdalomküszöbe?


2011. nov. 2. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ok nélkül nem adnak oxit, csak ha fájásgyenge vagy. Valószínűleg a doki úgy ítélte meg, hogy ha hagy szenvedni, akkor a babának csökkenhet a szívhangja. Szerintem ez neked sem lett volna olyan jó.
2011. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 alaszka ***** válasza:
Hát sajnos rutinból is adnak oxit sok helyen és orvosa válogatja. Az első babámnál semmi fájást nem éreztem, mire közölték, hogy 2 ujjnyi vagyok, és azonnal feküdjek föl, adták is az oxit rögtön, brutálisan beindult, 3 óra alatt meglett, de iszonyt fájások voltak, előtte 2 órával voltam ctg-n, semmit nem mutatott, így visszagondolva a dokimnak programja lehetett, ezért volt ez a sietség. A 2-nál, pedig elfolyt a magzatvíz, nem kaptam oxit, beindultak a fájások szépen, a ctg előző nap semmit se mutatott, és a szülés alatt végig alig jelzett kiugró fájást, én meg közben megszültem, őt is 3 óra alatt...
2011. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen már ne agyalj, örülj neki, hogy túl vagy rajta.

Egyébként igen, sok doki rutinból ad oxit. Vagy azt hiszi, hogy még ő tett szívességet, mivel így kevesebbet vajúdtál. Férfi volt? Na, ők aztán tudják, hogy megy ez. Nekem nagyon mondta a doki, hogy nem is fáj az nekem, mert a gép nem mutatja. Én megkérdeztem, hogy szült-e már gyereket, na, erre halálosan megsértődött.

Én az elsőt oxival szültem, de muszáj volt, mert nem voltak fájásaim, viszont zöld volt a magzatvíz. Tényleg brutális volt. A másodikkal enyhe fájásaim voltak, de ott is adtak oxit, de szerencsére csak egy kicsi adagot. Sokkal jobb volt, kevésbé fájt.

2011. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én már a másodikat szültem ennél a dokinál, és az elsővel 8 órát vajúdtam hosszú volt ugyan de legalább fokozatosan erősödött az egész sokkal jobb volt. Most azt hittem meghalok, alig kaptam egy kevés oxit, már negyed óra alatt a falat kapartam, és olyan gyorsan jött a baba hogy a doki se hitte el úgy rohant vissza hogy odaérjen a kitolásra ami 5 perc se volt fel se tudtam feküdni az ágyra úgy raktak fel. Igaz túlhordtam 4 nappal, de sose mondta, ott se hogy baj lenne a babával. Én is olyan rutinszerűnek éreztem, mintha azt akarná, hogy legyünk túl rajta minél gyorsabban.Pont ügyeletes volt talán be akarta fejezni munkaidőben a szülésemet. Végülis mindegy is már, csak kíváncsi voltam.
2011. nov. 2. 22:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Nalunk is hasonloan tortent.

Az elso szulesem teljesen spontan indult es folytatodott, 3 orat vajudtam csupan es jott a baba. Oxy nelkul.

A masodik szulesnek ugy kezdtem neki, hogy mar eleve felig nyitva volt a mehszajam. Inditottak, beontes, burokrepesztes, erosebb vizsgalat, normal, intenziv fajasaim lettek fel ora mulva.

Erre a doki kitalalta, hogy ez nem eleg, menjen oxy ultra magas cseppszamban. Nem orultem neki, sot, a szuleszno sem orult neki, tobbszor is mondta a dokinak, hogy nem lenne ra szukseg, de csak adtak tovabb. Az addigi normalis fajasaim felborultak, semmi rendje nem volt, ossze-vissza jott, ment a fajas. A tolofajas meg olyan hirtelen jott, hogy nem tudtam visszatartani, hanem egybol nyomni kezdtem es meg is erkezett a fiam feje, a mehszajamat szetrepesztette. Annyi volt a szerencse, hogy a szuleszno bent volt, igy gyorsan eloszedte a dokit, de addigra a gyerek mar kint volt. Megmondom oszinten, nekem ez nem jott be, en inkabb vallaltam volna a sajat tempoju 3 oras vajudast. (Elso szulesem alatt semmim sem repedt, gatmetszes sem kellett, nagyon ovatosan, lassan tudtam tolni, igy a mehszajam is egyben maradt, az jobb volt.)

Nekem abszolut az volt az erzesem, hogy a doki sietett haza, mert teny, hogy akkor mar lejart a muszakja es az is teny, hogy amig en vajudtam, addigra o megirta a napi adminisztraciojat es az is teny, hogy varras utan el is koszont es indult haza.

En csalodott voltam, mert fogadott doki volt, a munkajat egyebkent jol vegezte, de ha mar fizetek neki, akkor ezt az 1-2 orat ram szanhatta volna pluszban. (OK, lehetett volna 10 ora is pluszban, de erre nulla esely volt az en esetemben, latszott, hogy nagyon gyorsan fogok szulni.)


Nalunk egyebkent semmi gond nem volt a babaval, ez nem indokolta az oxyt, nem kellett sietni. Sok babanak egyebkent pont a mesterseges oxytocintol esik le a szivhangja.


Amit en mar most tudok: harmadik gyereknel en kifejezetten olyan orvost fogok keresni, aki abba avatkozik bele, amibe kell es akkor, amikor kell.

2011. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na ezt meg el is felejtettem írni hogy úgy jöttek a tolók hogy a méhszáj még el sem tűnt teljesen szóval azt mondták tartsam vissza! kínszenvedés volt én is vállaltam volna inkább hosszabb vajúdást noha csak hírből tudtam milyen az oxi, de féltem tőle nagyon, de ott olyan nyuszi voltam meg se mertem kérdezni miért kell. Mellettem két nő is vajúdott mindketten kaptak oxit egyiknek sem hozott eredményt így mentek császárra, ebből a szempontból még szerencsés voltam akkor.
2011. nov. 2. 23:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!