Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves kismamák, anyukák. Mit...

Kedves kismamák, anyukák. Mit szóltok ehhez a történethez?

Figyelt kérdés

Engem sokkolt az egész. Hosszú, de szerintem tanulságos lehet.



[link]


2012. dec. 5. 09:32
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Utolsó!

És ezt te most mondod,mikor egy anyuka babája meghalt!Amiatt,mert pattogott,és nem volt halandó orvosi segítséget elfogadni!

2012. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
59%

ja meg egy aprosag a baba nem szenved mert igy van kitalalva a szules. Nem ugy kivagjuk a babat ne szenvedjen.

ez teves gondolat egy egeszseges baba nem szneved a szules alatt mert neki ez termeszetes dolog megszuletni sot a fajasok jot tesznek neki felkeszitik ot a tudejet a kinti eletre segitik a szivet atallni a keringesre es eleg adrenalint termel a szervezete hogy a tudeje mukodni tudjon. tehAT A SZUELS ALATTI FAJASOKNAK VAN CELJUK nem szenvedes miatt vannak.

2012. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
sok buta nő van a világon én nem tartom normálisnak ha egy anya veszélyezteti a gyerekét ha engedi hogy császározzák nincs szükség semmire ami árt a babának. 3 napig vajúdtam egyedül orvos nélkül a falat kapartam mire kitágultam mégsem őrültem meg amit kellett megtettem mindenféle fájdalomcsillapító nélkül.
2012. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Én még nem szültem, de amit eddig láttam, nem hiszem h. ott csak úgy elfelejtenek beadni egy ellen anyagot. A férjem is kiakadt a sztorin, és nem érti (én sem) h. hogy nem adta fel ez a nő az elképzelt szülést, hogyha már több orvos is mondta h. baj lehet. Én a leírás alapján tényleg nem az orovsokat hibáztatom, mert látva h. nálunk mennyire oda figyel az összes orvos és szülésznő, kizárt h. ilyen előfordulhat. Valamelyik válaszoló írta, h. van zene, labda, meg minden amit az ember, nálunk a szülésznő mesélte h. volt olyan h. 12 órán keresztül masszírozták a vajúdó anyuka hátát (jó egyedül volt, nem döpping idején). Egy másik válaszoló írta amit én szintén nem értek és nem tudom a jogi hátterét de érdekes kérdés, h. hogy hogy nem bírálták felül az orvosok, és vitték császározni. Ezt nem is tudom h. ma MO. hogy működik. Minden esetre tanulságos. Mindenkinek szíve joga eldönteni h. hogyan szül, az tény h. kórház és orvos párti vagyok. Kedves kérdező én örülök h. megosztottad, mert tanulságos volt. (23 válaszoló)
2012. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
45%

az egesz eu ben jogilag igy mukodik A doki csaszarozhat 26 -24 het folott ha baba veszelyben van.Szerintem senki nem szamitott ra ez lessz a vege.Jogilag mas ut is lett volna pl nem beszamithatonak itelni a szulo not es akkor a ferj engedejevel csaszarozni pl.De ezt egy eu jogasz jobban tudna.Az igazsag mindig van megoldas a korhazban csak ismerni kell a jogot. Esen kivul en azt gondolom ettol fuggetlenul hogy az irvosok nem forditottak eleg gondot a kismama lelkivilagara itt hibaztak.En sokszor talalkoztam olyan kismamaval akinek erdekes otletei voltak es megis mindig megegyeztunk csak ido es sok beszelgetes kerdese es sok som empatia is kell hat ez nem jott le a tortenetbol.

Volt egy afrikai hazaspar megtagadtak a csaszart pedig nem tagult az anuka vartunk orakat amig a baba birta vartunk pedig vaghattak volna a jg szerint de nem akartuk a kismamat traumatizalni.Aztan en kihivtam a ferjta folyosora es megkerdeztem tole mi ertelme van ennek szenvedni eredmeny nelkul szegeny asszony szeme forgott a fajdalomto. O elmondta akarnak meg gyereket a jovoben nem ertettem ez mer lenne gond meg is kerdeztem Na ott derult ki ahonnan ok jottek ott a csaszar utan automatikussan sterilizaljak a not es inkabb haljon meg a baba mert lessz masik minthogy ne legyen tobb.Tehat sokszor egyszeru kommunikacios zavar van a felek kozott fereertes ezert tagad meg valaki egy kezelest.Tovabb es jobban kell kommunikalni es fere kell tenni minden buszkeseget hiszen mindenkinek ua a celja egeszseges baba es kismama.

2012. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a szavid alapján te orvos vagy. Sajna a történetből nem látjuk a másik oldalt, és nem derül ki h. a kommunikáció hogy zajlott, de abban igazad van, h. az nagyon fontos. Az biztos h. én úgy érzem h. a mi kórházunkban a dokik, szülészek odafigyelnek, majd kiderül ha megszületik a fiúnk. De jó olvasni olyan véleményét aki a másik oldalt képviseli.
2012. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam a történetet és a válaszokat is. Nem könnyű de nem tudom teljesen átérezni a történetet író Anyukát. Abban igen, hogy milyen rossz lehet neki, mert meghalt a babája nem is tudom, hogy én ezt hogy dolgoznám fel de azt már nem, hogy ennyire ellenkezett az orvosokkal.

Én is császárral szültem a lányomat most várom a második babánkat szeretném természetes úton megszülni DE NEM MINDENÁRON. Nekem fontos az, hogy mind a ketten egészségesen jöjjünk ki a szülőszobáról mert a szülésbe mind a mai napig bele lehet halni.

Ápolónő vagyok és a történettel azért is vannak olyan érzésem, hogy nem tudom eldönteni, hogy mi lehet igaz és mi nem, mert ápolónő révén volt már olyan, hogy behoztak hozzánk egy idős hölgyet a lánya mi mindent megtettünk amit lehetett de a néninek olyan kétoldali tüdőgyulladása lett ami nem két 3 óra alatt alakul ki. Viszont az osztályt feljelentette és ott olyan dolgokat állított ami nem volt illetve nem úgy történt.

Igen tudom vannak kuruzsló orvosok és kiégett ápolók a szakmába de én úgy gondolom, hogy nem csak az orvosokban kell hibát keresni. A bába dúla nem szakember ő honnan állapította meg, hogy minden ok volt a lepénnyel?

2013. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
mindig elszorul a szívem, amikor ilyen történeteket olvasok. Én soha nem szálltam szembe az orvossal, megbíztam benne, és amit mondott, elfogadtam és aszerint cselekedtem. Hiába volt alternatív szülőszoba, kád, labda stb, engem pl. idegesítettek ezek a dolgok. Én a szülőágyon éreztem jól magam, karnyújtásnyira a szülésznőtől.
2013. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!