Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves kismamák, anyukák. Mit...

Kedves kismamák, anyukák. Mit szóltok ehhez a történethez?

Figyelt kérdés

Engem sokkolt az egész. Hosszú, de szerintem tanulságos lehet.



[link]


2012. dec. 5. 09:32
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
39%

Azért ez kicsit erúős szerintem. Ez az anyuka nem buta, csak ragaszkodott egy álomképhez a tökéletes szülésről, ami mellesleg mostanában nagy divat, és sajnos nagyon rosszul tette. Lehet hogyha otthon szülhet, nyugodtan akkor simán halad a vajúdás és a szülés, viszont a kórházban nem tudta magát elengedni, nem tudott "jól" szülni. Ezt viszont ha már bement el kellett volna ismerni, és elfogadni a segítséget.


Viszont mint írtam, butának egyáltalán nem buta, sőt nagyon is tájékozott, és jól utánanézett a dolgoknak, és valószínüleg nem is lett volna gond anélkül az injekció nélkül a babával. De ha már kórházba ment, el kellett volna fogadni hogy az nem otthonszülés, és másképp zajlanak az események, nem csak az ő szülésélményével foglalkozni.

2012. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
92%
Hát sajnálatos ami történt- nem mondom, hogy az anyuka a hibás, de talán nem járt volna így, ha nem lett volna a vesszőparipája, hogy minden úgy legyen ahogy NEKI jó, talán úgy kellett volna mindent csinálni, ahogy a babának jó?? BÁr gondolom anyuka végig azt hitte azt csinálja.... de tényleg borzasztóan sajnálom szegényt. Főleg a picit.
2012. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos,és nagyon szomorú,ami történt.

Ettől függetlenül az anyuka is tehet róla.Egy orvos hibázhat,előfordul.De itt nem egyről volt szó,hanem sokról.Nem kellett volna pattognia.

OFF: én is császármetszéssel szültem az első kislányomat.Nagyon rossz volt,de muszáj volt.Nem voltam rá felkészülve,DE soha nem ellenkeztem volna.A másodiknál úgy gondoltam,ha nincs orvosi akadálya megpróbálom a természetes szülést.A 38.héten még is meg kellett császározni.Nem volt könnyű.Viszont az,hogy itt van,és egészséges,mindennél fontosabb.

2012. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
91%

Ha 38 héten (papíron 40) megcsászározzák ,lehet nem teljesül be a szülésterve de van egy élő babája !!! Nem lett volna injekció nem let volna oci nem lett volna prés ...

"Aláírtam, hogy saját felelősségre, már sokadszor, és a kórháziak felháborodására hazamentem."

Szerintem sorozatosan felelőtlen volt ,és nagyon sajnálom a babát.

2012. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
93%
Soha, soha, soha nem fogom megérteni a történetben szereplőhöz hasonló "ősanyákat" :-((
2012. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy ilyen megtörténhet manapság.

Lehet engem birkának mondani, de én nem mondanék ellent az orvosoknak. Persze, lehet nem értenék egyet valamivel, de ha már 3 vagy több orvos mondja ugyanazt, akkor azért elgondolkoznék, hogy ők tudják-e jobban, akik éveket ültek az egyetemen utána meg ki tudja hány év tapasztalat van a hátuk mögött, vagy én, a laikus egy leérettségizett gyógymasszőr.

Persze, mint anya átérzem a fájdalmát, szörnyű amin keresztülment, de itt látom, hogy mennyire nem jó irányba megy néha ez a nagy liberalizmus. Már akár fejen állva is szülhetsz egy medencében, ellent lehet mondani egy tucat orvosnak is, a lényeg, hogy te jól érezd magad, hogy "egyé válj a természettel, mert ez az anyaság fokmérője".

Ezzel senkit nem akarok megbántani, ha valakinek mély meggyőződése,mondjuk hogy otthon akar szülni, tegye, de könyörgöm hallgasson már a szakemberekre, ne játssza az agyát, mert a kis angyalkája élete a tét.:(

Zárójelben megjegyzem, elismerem, hogy az orvosok is nagyot tévedtek, de ilyen helyzetben az elejétől kezdve észnél kell lennie az anyának is.

2012. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú történet, és szerintem is az orvosok részéről történt a hiba, hogy nem adták be az ellenanyagot, de az utolsó mondatban van a lényeg. Ha időben, ha előbb, de egészséges kislánya született volna, ha engedi az indítást amikor mondták neki. Én sem szeretnék császárral szülni, de ha azt mondják, hogy kell, akkor nem fogok ellenkezni!
2012. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Ez a story meg egy 41 hetes túlhordás nyitott méhszájjal

Nem gondolom hogy a kórházban kapott fertőzést ,mintsem meconiumos magzatvíztől, vagy felszálló fertőzéstől ...komolyan nem értem ezeket az embereket


"Ja, Nándor a kórházban fertőzést is kapott, ami miatt életét egy ötnapos antibiotikum-kúrával kezdte. Tudom, hogy másoknak adott esetben sokkal súlyosabb bajokkal kellett szembe nézniük, megküzdeniük, nekem épp elég nehéz volt feldolgozni a picurka kézből kiálló branül látványát, és a tönkretett bélflóra okozta hasfájás miatti sok-sok sírást. Abba nem is akarok belegondolni, hogy az antibiotikum milyen esetleges hosszú távú hatást gyakorolt kicsi fiunk immunrendszerére."

2012. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon szomorú, de az anyukának is hatalmas a felelőssége, hogy így alakult. Nem tudom, hogy tud együtt élni azzal, hogy saját magának előtérbe helyezése miatt meghalt a babája.
2012. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért ellenkeznek ennyire az orvosokkal.

Én teljesen kitágultam,tolófájásaim is voltak!De amikor már 4 órája tolófájásaim voltak a doki azt mondta nem várunk tovább,jön az anesztes és megyünk a műtőbe.Hoztak egy papírt amit alig bírtam aláírni,és szinte fel sem fogtam hogy nekem most császárom lesz...

De a lényeg hogy mind2en jól vagyunk.

2012. dec. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!