Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves kismamák, anyukák. Mit...

Kedves kismamák, anyukák. Mit szóltok ehhez a történethez?

Figyelt kérdés

Engem sokkolt az egész. Hosszú, de szerintem tanulságos lehet.



[link]


2012. dec. 5. 09:32
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
83%
20-as! Igen, ennek pontosan így kellett volna történnie a cikkíró esetében is! Nővérem múlthét hétfőn szült szintén császárral. Délelőtt elfolyt a magzatvíz, este 6-kor pedig (oxitocyn után persze) jött az orvos, hogy még mindig csak 1 ujjnyira van kitágulva, most viszik is császározni. Egy tapasztalt, idős orvos volt, felesleges lett volna leállni vitatkozni vele. Nővérem sírt, hogy nem szülhet természetes úton, de tudta, hogy az orvosnak igaza van. A műtét zökkenőmentesen alakult. A császár azért kellett, mert több mint 4 kilós baba volt és nővérem pedig nem egy óriás. Az a baba biztos nem jött volna ki rendes úton. Nővérem is, a baba is egészséges és itthon vannak. Ha ez a nő sem játssza az agyát, hogy ő akkor is vissza a természethez és vágás nélkül szül, akkor most lenne egy egyéves kislánya valószínűleg. Remélem ez a cikk tanulság lesz mindazok számára, akik hasonlóképp járnának el, mint a cikk írója.
2012. dec. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Én nem ellenkeztem volna...

Ami megragadt bennem, az az, hogy 3 ujjnyira volt kitágulva és ekkor azt mondta a doki, hogy már nem lehet császározni. Ezt nem értem. Én a kitolási szakaszban voltam, amikor egyszerűen nem bírt kibújni a fiam. A doki szólt a műtőbe, hogy készítsék, mert megyünk. De volt egy fájásom, akkor meg is született a fiam. A lényeg, hogy nekem már volt gátmetszésem akkor, nem 3 ujjnyi voltam, hanem a kitolási szakaszban. Ilyenkor is császároznak!

És a történetben a doki az a bizonyos injekció beadása előtt mondta ki, hogy 3 ujjnyinál már nem lehet császározni...

2012. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
89%
Elég hosszú sztori, és sajnálom maghalt a baba. Nem olvastam még a többi kommentet, majd ha leírtam a véleményem, legyen tiszta afejem. Nagyon sok érzés és gondolat van bennem, lassan betöltöm a 37. hetet. Nálunk a kórházban volt ingyenes szülés felkészítő előadás, légzés tanulás minden féle téma. Ha betölti vki a terminust itt befektetik és egy hetet várnak. Minden császárosnak megadják a lehetőséget a ternmészetes szülésre, de ha úgy van császár. Ez a nő megölte a gyerekét a hisztijével, na és mi van akkor ha császározzák, semmi, élni fog a baba is meg ő is. Jó persze a mi kórházunkban ott van a baba az anya mellett. Nem beszélve arról, h. a doula mindenféle bogyókat adott neki, amiket az orvosoknak nem mondtak. Folyamatosan csak hisztizett, sírt rítt, mert h. ő ezt akar meg azt akar. Csak azt kellett volna eldöntenie h. akarom a babát, akkor császár. Max. átmosta az agyát a bába és a doula. Engem ez az írás nagyon felháborít. Hogy mer vki egy orovs felett állni, aki több évig tanul. Szerintem is az ő hibája. Megmenthették volna a babát. Nálam nem kétség, h. ha azt mondják inkább császár, akkor császár, bármit h. a 9 hónap végén éljen és egészséges legyen a babám. Persze sajnálom, mert ha az én kisfiam meghalna, én nem tudom h. dolgoznám fel. Ez a nő nagyon tudatla, csak dumál de nem tudja mit miér tesznek az orvosok, egy doula vagy bába nem orvos. Nekem az előadás sokat segített, mert volt külön szülés rész, csecsemőgondozás, szülés közbeni beavatkozások -mit miér csinálnak-, meg sok minden. Elnézést ha kicsit indulatos voltam és vkit sértettem, de most ezt érzem, és ez a véleményem.
2012. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Kedves 23-as. Én is így gondolom. Ő ölte meg a saját gyerekét.

Mélységesen ledöbbentett és felháborított az egész történet, mindennap eszembe jut.

De tanulsága is van.

Engem az is elszomorít, hogy tulajdonképpen nem magát hibáztatja, hanem mindenki mást a kórházból.

Remélem senkit nem zaklattam fel a szüléstörténettel. Véletlenül találtam, nem bírtam megállni, hogy ne osszam meg veletek, hátha valakinek ezáltal megváltozik a véleménye a saját maga elképzelt fanatikus dolgairól és belátja, hogy az orvosokra/szülésznőkre kell ilyen esetben hallgatni.

2012. dec. 7. 07:47
 25/38 anonim ***** válasza:

Azért sajnos nem ennyire fekete-fehér ez a történet, bár biztos le leszek pontozva. A baba egészséges volt, és azért halt meg, mert az orvosok olyan gyógyszert adtak amit nem kellett volna, mégis őket menti fel mindenki. Úgy mondom ezt, hogy én sem értek egyet messzemenőleg az anyuka viselkedésével, a mai magyarországi körülmények között. De ha az orvosok komolyabban veszik, nyitottabbak, és jobban odafigyelnének az anyukára, nem csak a protokollra, ez a történet is alakulhatott volna másképp is.


Ugyanakkor nem értek egyet ezzel a vissza a természethez mozgalommal a szülés terén. Túl van misztifikálva az egész jelentősége. Nem az határozza meg a további életünket, és a gyerekeinkkel való kapcsolatot, hogy hogyan szülünk, hanem hogy hogy élünk a szülés után. Lehet hogy a régi bábák sokat tudtak, és a nők nyugodtabb körülmények között, beavatkozásoktól mentesen szülhettek otthon, de azt elhitetni a nőkkel, hogy ez mennyire biztonságos, agyrém. Nemhiába örültek nagyszüleink hogy kórházban szülhetnek, mert pl ugrásszerűen csökkent a csecsemőhalandóság, és a nők gyermekágyi elhalálozása.Mert igen, régen is voltak komplikált szülések, amikkel nem tudtak otthon mit kezdeni, és bele volt kalkulálva hogy 5-6 gyerekből 2-3 meghal.


Örülnünk kellene hogy ez ma nem így van.


Viszont jó lenne közelíteni az álláspontokat, és változtatni az orvosok szemléletmódján is, hogy a történetben szereplőhöz hasonló esetek ne történjenek.

2012. dec. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

A 3 gyerekes anyuka vagyok:


Azt azért nem tudhatjuk, hogy TÉNYLEG a Contramal miatt állt le a pici légzése!


Ne felejtsétek el, írva volt, hogy a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór!

Az az elhúzódó szülés miatt is lehet/ETT...


Nyilván tapasztalat és TÖBB orvosról és NONATOLÓGUSRÓL beszélünk nem hiszem el, hogy nem TUDTÁK és NEM JUTOTT eszükbe, hogy hoppá kellene az ellenanyag!

Ugyan már!


Én gyerekápoló vagyok, dolgoztam szülészeten is és rengeteg szülésnél ott voltam.

Ilyen nincs, hogy "BOCSI, ELFELEJTETTEM BEADNI AZ ELLENANYAGOT"


Nem láttunk papírokat, csak a leírásra tudunk hagyatkozni az meg végig azt taglalja, hogy az anyuka a saját kényelmét, az ősszülést kereste. Fények, hangok, zajok, beavatkozások, vizsgálatok nélkül!


Nincs jogunk és okunk ítélkezni, csak véleményünk lehet, de nekem ez a véleményem.


Úgy tünik, hogy a babának szerette volna megadni a csodálatos világra érkezés élményét, de el kellett volna fogadni a sok-sok hozzáértő szakember véleményét!


Ha egy valaki mondja még kételkedhetünk, de ennyi ember már csak nem beszél össze, hogy na akkor azért is toljunk ki ezzel az anyukával!


A statisztika is szóba került!


Az, hogy régen csak otthon szültek az anyák...

Azt megnézte valaki, hogy a babák egy éves túlélése régen hogyan alakult?

Mert lehet, hogy megszült otthon az anyuka és a hátára kötötte a babát majd ment a dolgára, de egy éven belül ilyen-olyan probléma miatt meghalt a kicsi.

Ezt pedig a szülés körüli problémákra vezetik vissza...


Szóval ha már statisztika akkor mindent vegyünk figyelembe!


A kórház az kórház és nem szálloda!

Egy egészégesen gondolkodó nő kibír 3 napot.

Ha a szülésnél minden oké akkor a két órás megfigyelés után a baba az anyukához kerül és csak fürdetni vizsgálni viszik el (ezt mindenki kibírja) a baba is és az anyuka is.


MAnapság már nem kötik le az aszülő nőket, mint annó, lehet fürödni, zuhanyozni, labdázni, zenét hallgatni és mindezt biztonságban!


MI KELL MÉG?????

2012. dec. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Bocsánat: Neonatológus!
2012. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%
en szakember vagyok egy ilyen szomoru esetet ki kell vizsgalni tobb szakemberrel.Amit nem ertek a torveny szerint a doki csaszarozhat az any beleegyezese nelkul ha a baba eletveszelyben van kotelessege mivel a baba is a betege ha betoltotte a 24 hetet es megszulestes elott all.Masik szules kozben hol volt a ctg hiszen ezen latni kellett volna hogy a baba gondban van .Csaszart akar teljes tagulasnal h2 is lehet vegezni igaz egy csaszar elokeszulete min15 perc z korhazankent valtozo de lehet egy vakumgyorsabb lett volna.Viszont az adott gyogyszer legzesi nehezseget okoz a babanak ellenanyagot a csecsemo is kaphat ha kell.Nem tudjuk a reszleteket de szerintem itt kommunikacios zavar is volt es a korhaz viseljedese a kismamaval felhaborito seki nem ult le vele egy oszinte beszelgetesre ugy tiszta szivbol .Erzem a korhaz ellenszenvet az ugy kell neki o akarta beallitotsagot.A valaszolok is ezt sugaljak miert nem hallgatott a dokira Ez nem igy mukodik ugye senki nem vette a faradsagot hogy ezt az anyat vezesse es targyaljon vele.
2012. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
71%

Én négyszer szültem, ebből 3-at inditottak. A természetes szülésemnél is rásegitettek hogy gyorsabban táguljak, és én bizony nem bántam. Nem értem hogy az ilyen nőknek mennyivel jobb ha sokat szenvednek? Hisz ilyenkor a baba is szenved!Talán ha engedte volna idejében a méhszájlazitót akkor könnyebben mehetett volna a tágulás is.

Komolyan nem értem...

1. babám halva született, rettegtem a következő terhességeimnél, hogy nehogy ismét baj legyen. Olyan dokit választottam aki az egyik legjobb a szakmában, megbiztam benne teljes mértékben, és azt tettem amit mond, hisz tudtam hogy ő a szakértő és nem én...

2012. dec. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

Vakon bizni az orvosban a sajat tested helyett??

Furcsan vagy te osszerakva. En magam is 4x szultem es visszautasitottam minden folosleges gyorsitast tagitast hiszen a testem es a baba is tudja mi a dolga A szules egy termeszetes folyamat semmi keresnivaloja a mehszaj lazitonak benne nem beszelve arrol minden MINDEN beavatkozas kockazattal jar ez teny.

2012. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!