Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megtagadhatják a fájdalomcsill...

Megtagadhatják a fájdalomcsillapítót a szülés alatt?

Figyelt kérdés

brutális fájásokkal szültem a kislányomat 2,5 éve mindezt természetesen nem kaptam gyógyszert, pedig kértem, azt mondták kapok gázt,-.azóta is várom...


2-3 héten belül érkezik az öcsike, és már most idegbeteg vagyok attól hogy ha kérnék, nem adnak vagy bármi..


megtehetik ezt?


annyi jót mondanak az epidurálról, vagy bármi jó lenne ami csökkentené a fájásokat..


debreceni klinikáról volna szó.



2012. okt. 16. 16:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
előzetes orvosi konzultáció és vérvétel meg egyebek kellenek az érzéstelenítéshez, de ha úgy ítélik meg,nem adnak. Pl azért, mert lassítja a szülés folyamatát bizonyos esetekben,fölösleges plusz rizikótényező.... Szerintem anélkül is ki lehet bírni vhogy, de ha nem akarod, akkor ne a szülőágyról próbáld elintézni, hanem előtte! (én sem élveztem egyik szülést se, nagyon fájtak, de egészségesebb, ha érzed, mikor mi történik, a baba érdekében)
2012. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

hát én meg sem mertem szólalni..

nagyon alpári stilusban beszéltek,viselkedtek velem, nem tudom miért, én nem bántottam senkit, senkihez nem szóltam csendben fetrengtem,azt sem tudtam mit kell mit lehet kérdezni..de hát utólag okos az ember..


most ahogy beteszem a lábam kérdezősködni fogok mindenben,de azt sem akarom hogy azt higgyék én akarom megmondani mi legyen..

2012. okt. 16. 17:55
 23/28 anonim ***** válasza:
44%
Már miért ne akarnád megmondani mi legyen? A te babád, a te tested és a te/ ti életetek! Mondd csak meg mi legyen! Ha pedig nem úgy cselekszenek, követelj magyarázatot! Nem kell erőszakos stílusban bemenni és kiabálni, nem erre célzok. De lehetsz határozott, egész nyugodtan! Mégis ki-kiért van ott?
2012. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

de jó hogy ilyeneket írtok, jobban érzem magam máris.

biztos az is benne volt hogy azért nem adtak fájdalomcsillapítót mert nem lett volna értelme

sokszor lecsökkent a szívhang kaptam a sok oxitocint , hamar megkellett lennie a babának, és amikor kértem volna a fájdalomcsillapítót akkor mondta hogy kapok egy kis gázt, de akkor már toltak is a szülőszobába, és nem kaptam végül semmit.


én megértem hogy fájásokkal kell szülni,de ha lehet akkor miért ne lehetne kicsit fájdalommentesebben vagy hogy kevésbé fájjon?


esküszöm arra gondoltam hogy mikor nem látják beveszek egy marék algopyrint :)


persze nem, de már megfordult a fejemben ..

2012. okt. 16. 18:11
 25/28 anonim ***** válasza:
79%
Tőlem is kérdezte a doki, hogy kérek e fájdalomcsillapítót. Mondtam, hogy igen. Kb. 1-2 óra múlva megkérdeztem, hogy akkor mikor is kapom, erre benyögte, hogy már annyira ki vagyok tágulva, hogy már nem adhat, na meg akkor már ment az oxytocin is. Szóval kértem, de nem kaptam. Hogy miért nem, nem tudom. Szerintem csak simán elfelejtette, hogy kértem.
2012. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nem akarok ünneprontó lenni, de egy szabályosan beadott EDA sosem lassítja, ellenkezőleg, meggyorsítja a tágulást, szülést ...

Ha az intézményben van lehetőség EDA-ra, igenis, van jogod kérni akkor is, ha nincs fogadott orvosod. Amikor vizsgálatra mész legközelebb, kérdezz rá ott helyben, hogy mit kell tenned, ha igénybe szeretnéd venni az aneszteziológiai szolgáltatást!

Anesztes feleség

2012. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ez reszben igaz a medence izomzatot relaxalja az EDA de az anyai vernyomast annyira lecsokentheti rovid idon belul hogy a baba szivhangja leeshet tole ill a mamanak tul magas a blok akkor a mamanak okoz legzesi nehezseget amit ugyancsak a baba sinylel meg.Ezen kivul 1/3 kismama lazas lessz tole 38.4 foltt lessz a homerseglete es igy a magzati szivhang felejbb mehet ami a baba kimerulesehez vezethet mert ugye magas szivhang tobb O2 hasznalat a mehlepenybol.Lazas kismama babajat szules utan a csecsemoosztalyon neha akar 3 napig is megfigyeles alatt tartjak.!!!anya es baba elvalaszva!!

Ezen kivul nem is beszeltem a teknikai komplikaciokrol amit ugye mindenki kismama ismer pl szules utan nehezebb a felkeles ezaltal nagyobb a trmbozis veszely ill a spontan vizeleturites kesobb kezdodik el.

Az a lenyeg EDA egy rizikos beavatkozas es csak indokolt esetben szabadna alkalmazni es foleg a beteget 100% fel kene vilagositani az elonyeirol es a hatranyairol meg a terhesseg alatt. a ,,megbizom a dokiban,, legyen a multi es a kismamak gondolkodjanak el mi is tortenik veluk egy beavatkozasnal es utan dontsenek Dontset hozni fajassokkal nem lehet ezert ajanlom a kismama beszelgessen el az aneszteziologussal meg a terhessege alatt oszinten.

2012. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nem tudom, honnan származnak az információid, de bődületes baromságokat írsz.

Láz????

Anyai vérnyomásesés, légzésdepresszió????

Persze, bármi megeshet, ha mondjuk egy tűzoltó csinálja az EDA-t.

De ne rémizgessük már olyan dolgokkal az anyukákat, amik tökéletes műhiba esetén várhatók!

2012. okt. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!