Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki milyen fájdalomcsillapítót...

Ki milyen fájdalomcsillapítót kért a szülés alatt? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szia én csak gázt szívtam...ennyi epidurált nem kértem megy az anélkül is, de aki kért azt mondta nagyon jó ha sokáig tart vajúdás..erről is jót s rosszat is hallani...
2008. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
a legjobb fájdalom csillapító ha tudsz otthon vajúdni, én egyik lányom születésénél sem kértem semmit mert azértannyira nem olyan szürnyű előre szerintem ne idegeskedj. nagoyn nagyon szép szülést kívánok neked
2008. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, ja s én is itthon vajúdtam így van az a legjobb itthon voltunk 17 órát s 7 cm vel mentem be s onna csak egy órát voltam szülőszobán
2008. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
nekem raktak fel edát mert már elment a magzatvizem es 10 orája vajudtam csak épp nem tágultam. na az segitett. 40 perc alatt 5 ujjnyi lettem a nullárol és két nyomásbol kinnt volt. ha nincs az eda még most is a szülőszéken ülök.
2008. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha én otthon vajúdtam volna, mi valszeg mindketten meghalunk.

18 órát vajúdtam, 14 óra után baromi fáradtan kértem az EDA-t. Nem bántam meg, bár a vége császár lett.

2008. dec. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

Én nem kértem semmit! Nem olyan vészes, hogy ne lehessen kibírni.

Persze, ahol én szültem, ott semmit nemis adnának. És érdekes módon inkább ott szültek a kismamák, nem pedig a másik kórházban, ahol mindenféle bűbájjal próbáltak segíteni.

Minden fájdalomcsillapítónak van mellékhatása,ami esetleg rosszabb, mint maga a vajúdás és a baba is kap belőle...

Előre ne agyalj ilyenen, mert lehet,hogy úgy megszülsz, hogy szinte semmit sem érzel!

Nekem semmi nem fájt, nemis vajúdtam. Maga a kitolás abszolút nem fájdalmas dolog! Nekem a szülés utáni 2 órás megfigyelés volt a legrosszabb.

2008. dec. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Én epidurálissal szültem, de nekem muszáj volt, mert -7.00 (majdnem -8.00) dioptriás a szemem. (Még az is szerencse, hogy természetes szülés lehetett.)

Az EDA nekem nagyon jól jött, mert amikor bementem a kórházba már 24 órája voltak 10 perces fájásaim, mikor-hol kapaszkodtam meg, vagy térdeltem le a fájdalomtól. Amikor beadták, onnantól kezdve éreztem ugyan (kicsit tompábban), de semmi nem fájt, teljesen el tudtam lazulni. Viszont járkálni nem tudtam a rám kötött csövek (pl. infúzióban adott oxitocin) miatt, pedig jó lett volna. Még el is aludtam egy kicsit a szülőágyon.

Ajánlani tehát tudnám, viszont azért nem teszem, mert azt mondják ennek is lehetnek mellékhatásai, tehát mindenkinek magának kell eldöntenie. Nekem a szemem volt, ami miatt nem gondolkodtam.

2008. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Szia!Én 2x szültem. Először gázzal.Borzalmas volt, rettenetesen fájt és már csak azt vártam, hogy végre vége legyen a fájdalomnak. Utána teljesen hulla voltam, szegény babára alig volt energiám.A 2.-t epidurálissal szültem és nagyon örülök neki hogy ezt választottam, mert jó élmény volt a szülés annak ellenére, hogy a baba több mint egy kilóval nehezebb volt az elsőnél.És nem voltam utána kikészülve, tudtam a kicsire koncentrálni.Sztem válasz olyan helyet ahol ha úgy érzed szükség van rá kérhetsz EDÁt.Ha könnyen megy akkor meg nem kell. Csak arra figyelj, hogy van ahol kérnek előtte alvadáspróbát és ha nincs akkor nem adják be, vagy meg kell várni még helyben akkor megcsinálják.
2008. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Nekem úgy kellett megindítani a szülést, mert elfolyt a ,agzatvizem, és nem voltak fájások. egyből 2 percesek jöttek, a végére már nagyon szenvedtem, kegyetlenül fájt. Amikor 2 ujjnyira kitágultam, a doki adott epiduális érzéstelenítőt. Utána már üdülés volt. Igaz, hogy ugyanúgy éreztem a tolófájásokat fájtak,- de korántsem úgy, mint ami előtte volt a táguláskor-, a doki úgy adta be, hogy azt érezzem, nem hátrált semmiben sem, nyomtam, 1 ótán belül meg is volt a baba.

Anélkül kipurcantam volna, nem tudom mi lett volna.

2008. dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Ahol én szültem, ott se volt semmilyen fájd.csill.

Én azt hittem, hogy szükségem lenne rá. De mostmár így utólag nem bánom, hogy minden beavatkozás nélkül szültem, így legalább tudom, ha azt kibírtam és még élek:)) akkor bármit elviselek:))

Persze ehhez az is hozzájárult, amit kettővel előttem írtak, hogy én a 6 órás szülésemből 5öt otthon "szenvedtem" végig, mert a párom messze dolgozott, és meg kellett várnom, hogy hazajöjjön.Úgy voltam vele, ááá első gyerek, majd elvajúdgatok 8-10 órát is..Hááát épp beértünk 4 ujjnyi méhszájjal, már EDÁra idő se lett volna, még ha rendelkezésre állt volna akkor se.

2008. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!