Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki milyen fájdalomcsillapítót...

Ki milyen fájdalomcsillapítót kért a szülés alatt? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 14:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%
Én semmilyet nem kértem. Azt ledöntöttem, hogy a gerincérzéstelenítőt nem hogy nem kérem, hanem egyenesen elutasítom. Így is beteg a gernicem, nem kell hogy valami idióta még mellé is szúrjon. Iszonyúan fájt és volt pár holtpont amikor úgy érzetem most valamit adjanak, de aztán egyből a gerincszúrásra gondoltam. Attól ugyanis jobban féltem mint a szüléstől. 12 órán át vajúdtam de megérte és itt vagyok! A babám is gyönyörű és egészséges. A gáz bejut a baba szervezetébe is, úgyhogy azt megint csak ellenzem. Nagyon fáj, de én úgy gondolom így utólag hogy ha csak az orvos nem akarja valamiért akkor nem kell fájdalomcsillapító. Pedig durva szülésem volt és csak egy hajszálon múlott hogy nem lett belőle császár. Na meg persze volt egy szuper ovosom és egy szülésznőm akik egész végig tartották bennem a leleket.
2008. dec. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
34%
Én semmit nem kértem, nem kaptam, és nem is hiányzott. Javaslom próbáld meg minden beavatkozás nélkül, és meglátod, nem is olyan vészes:-)
2008. dec. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az EDA-t helyeztem kilátásba. Két szülész is van a családomban és mindkettő ezt javasolta, csak jókat mondtak róla. Mivel megbíztam bennük és gondoltam, hogy csak nem akarnak nekem rosszat, így pozitívan álltam hozzá. Nem mindenáron szerettem volna, de nem zártam ki a lehetőséget.

Végül úgy alakult, hogy nem kaptam.

Mire beértünk a kórházba már négy ujjnyira ki voltam tágulva, nagyon durván rövid lefolyású volt a vajúdás (igaz, annál intenzívebb, mert egyből három, majd fél órával később két perces fájások voltak, szóval szinte folyamatosan fájt). Összesen három órát vajúdtam, de amikor beértünk kértem, hogy adjanak valamit, mert nem bírom tovább. De akkor már nem lehetett. Végül kibírtam nélküle, de ha tovább tartott volna, akkor biztosan kérek.

Igaz, amit előttem ketten írtak: ki lehet bírni, nem haltam bele én sem fájdalomcsillapító nélkül, de ha a következő szülésem hosszabb lesz, akkor inkább kérek.

2008. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!