Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megtagadhatják a fájdalomcsill...

Megtagadhatják a fájdalomcsillapítót a szülés alatt?

Figyelt kérdés

brutális fájásokkal szültem a kislányomat 2,5 éve mindezt természetesen nem kaptam gyógyszert, pedig kértem, azt mondták kapok gázt,-.azóta is várom...


2-3 héten belül érkezik az öcsike, és már most idegbeteg vagyok attól hogy ha kérnék, nem adnak vagy bármi..


megtehetik ezt?


annyi jót mondanak az epidurálról, vagy bármi jó lenne ami csökkentené a fájásokat..


debreceni klinikáról volna szó.



2012. okt. 16. 16:13
1 2 3
 1/28 gabszem ***** válasza:
80%

igen, sajnos. Én nem kaphattam mert vérzékenység ellen kaptam gyógyszert szüléskor , és nem lehet együtt a kettőt.

De itt (Uzsokiban szültem Pesten) nagyon ritkán adnak, csak végszükség esetén, inkább a szülés (tágulás) gyorsítására, de tényleg csak végső esetben. úgy tudom, hogy ha netán mégis kikönyörgi az ember akkor fizetni kell érte 20000 Ft-ot... Nesze neked TB támogatás.

2012. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
akkor inkább belehalok mint fizessek..
2012. okt. 16. 16:24
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Orvosi indokkal megtagadható, amennyiben nincs rá idő, illetve valamilyen egyéb okból veszélyes lehet adott esetben.
2012. okt. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
beszeld meg a felelmedet a szulesznovel/orvosoddal kerdezd meg tole milyen lehetosegek annak Szerencsere a masodik szules gyorsabb mint az elso probalj meg vajudas alatt nem az agyab tartiozkodni hanem mozogni allni ulni menni
2012. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

nem hiszem hogy lehet itt variálni.

lányommal is felfeküdtem az ágyba magzatpózban mert így esett jól,közbe ment az NST.. szép látvány lehettem, fájások közben emelgettem a lábam mint egy hülye..de hát így volt kényelmes,. nem hiszem hogy lehet sétálgatni vagy bármilyen pózban szülni, vajúdni ..

de azért hátha egy normális, rendes ügyeletest fogok ki aki majd úgy áll hozzám ahogy kell..

2012. okt. 16. 16:31
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Van fogadott dokid? Én is bő 2,5éve szültem a klinikán, és kaptam edát. Az már mellékes, h féloldalasra sikerült, így mindent éreztem ugyanúgy. De most újra babánk lesz, és most is kérni akarom majd. Amikor mondtam vajúdás közben a dokimnak, h hát már jól jönne a fájdalomcsillapítás, csak annyiban "tiltakozott", h ha nincs bent olyan ember, aki beadhatja, akkor nem tud mit csinálni. De végülis talált. Előtte viszont úgy 1hónappal külön emiatt kellett egy vérvétel, mert anélkül nem engedik.
2012. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

nincs fogadott dokim, azért írtam hogy ügyeletesnél fogok szülni..

én 2010 március 11 én szültem ott.

és te??


most november 7-re vagyok kiírva bár ez semmit nem jelent.

37 hetes vagyok

2012. okt. 16. 16:40
 8/28 anonim ***** válasza:
Én a kenézy-be szültem 2,5 éve (2010.május 27) ott kérhetett bárki eda-t és teljesen ingyen.
2012. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
csak azért megyek a klinikára mert ott van biztonságos felszerelés ha valami történne a babával, a kenézyből átviszik oda én meg nem akarok nélküle lenni,na meg ott éjjelre elviszik őket, a klinikán meg ahogy megszületik velem van végig..csak ezért megyek oda..
2012. okt. 16. 16:53
 10/28 anonim ***** válasza:

A kenézy-ben sem veszik el,van babás szoba.Vagyis pontosabban minden szoba babás.Barátnőm nemrég szült és alig ismertem rá a kórházra.Igen,tényleg oda viszik ha gond van,de én a klinikáról rosszat hallottam,meg tapasztaltam is,így a kenézy-be akartam szülni.Meg ha lesz kistesó szintén.

Boldog babavárást!:)

2012. okt. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!