Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás alatt és szülés...

Vajúdás alatt és szülés közben milyen fájdalomcsillapítót adnak? Vénásan adják be? És egyáltalán mindenki kap valamit, vagy kérni kell?

Figyelt kérdés
2008. márc. 14. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
azt hogy milyet adnak azt nem tudom, de azt igen, hogy 2 gerinccsigolya közé szúrják és ott adagolják ha jól tudom, ez az ún.epidurális érzéstelenítés.nem tudom mit tartalmaz. Nem kap mindenki,csak aki kéri.
2008. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az epidurálisra gondoltam,hanem,hogy adnak-e egyéb általános fájdalomcsillapítót?
2008. márc. 14. 11:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont most beszéltem erről az orvosommal.Van a gáz ami abban az esetben van ha a kismama bírja a fájdalmat..ez egy kéjgáz ami semmi következménnyel nem jár.Van a vénás un. infuziós ott gyakran végzódik úgy a szülés hogy a légzése nehezebb a babának.Van az epidurális ami két féle képpen adható.Gerinc velőbe és gerinc vízbe.A vízbe akkor adják amikor csak fájdalomcsillapítás kell ezzel csak a fájdalom szünik meg a mozgás nem,a velőbe adott az császár előtt adható,mivel deréktol lefele teljesen elérzéstelenít.Remélem segítettem.

sok sikert

2008. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia! én szüléskor a csípőmbe kaptam egy ugynevezett fájdalom csillapítót ami nem az volt hanem ennek az volt az előnye hogy két fájás között tudtam tőle aludni!! a fájásokat ugyan ugy éreztem!! de ez is jó volt a tudat hogy adtak v.mit!!grat a babához!
2008. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem kérsz ,bár nem is adnak mindegyik kórházban EDA-t,akkor ,és persze csak ha van fogadott orvosod!!kapod meg a kéjgázt.

Ez arra jó,hogy kicsit elkábítson ezzel tompítja a fájdalom érzését (tök jó kis kütyü én imádtam),érdemes magaddal vinni valakit különben nem bírod magadnak tartani,mert egyébként nehéz órákig fogni:),és a nos-pa injekció.Ez a sima kórházi fájdalomcsillapítás,persze vannak alternatív szülőszobák nem is sorolom mi mindennel,de az persze keményen zsebbe nyúlós.

2008. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!