Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés, egyszerre...

Milyen érzés, egyszerre terhesnek lenni vagy 1 napon szülni ismerőseidel vagy rokonaiddal?

Figyelt kérdés
pl:unokatestvér,sogórnő,anyos,nővér,hugi,barátnő,szomszédnő,keresztanyu

#barátnő #kor ház
2012. szept. 13. 17:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó!

Hugommal és sógornőmmel is egyszerre szültünk (4 ill. 8 hét különbséggel).

Terhesen szuper volt, utána egy kicsit nehéz mert ugye egyáltalán nem tudtunk egymásnak segíteni, de aztán megint jó lett.

Amíg nem dolgoztam, sokat találkoztunk hét közben a kicsikkel.

Egyet azért megjegyeznék: a legjobb szándék ellenére elkerülhetetlen a nagyszülők és a szülők részéről is az összehasonlítgatás, ami nem feltétlenül jó.

2012. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Azon a napon született a Fiam, mint egy baráti pár ikrei, de semmi extra. Jót mosolyogtunk rajta, hogy küldöm a Kölyköt harmadik ikernek, és ennyi :)
2012. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
biztos jo lehetet.Mindenkinekinek Gratulálok!
2012. szept. 14. 16:36
 14/28 anonim ***** válasza:
Több ismerősömmel is egyszerre voltam terhes és terhesség alatt is összebarátkoztam sok kismamával.Sokakkal egy hónapban szültünk.Nem fogdostuk egymás pocakját,tapasztalatcserék/élménybeszámolók voltak/vannak ennyi.
2012. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Én összebarátkoztam egy anyukával a közelünkben. 1 hónap van a gyerekeink között. Szoktuk őket hasonlítgatni, de nem rossz szándékkal. Az egyik ebben jobb, a másik abban :) A második babát egyszerre terveztük, de sajnos nem úgy jött össze. Azért nagyon szurkolok, hogy a köv hónapban az ő tesztje is pozitív legyen! :)
2012. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Egyik gyerkőcnél két unokatesóval és ismerős, barátnővel is egyszerre voltam.

3. gyerkőcömnél a legjobb barátnőmmel egy napra voltunk kiirva. Hú úgy örültünk neki mikor megtudtuk. ENyém tervezett volt, nekik véletlen. Együtt jártunk vásárolni babacuccokat, vége fele dokihoz is. Én végül 1,5 héttel előbb megszültem, sajnálom is, hogy nem egyszerre szültünk végül.

2012. szept. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Előző rossz,hogy nem egyszerre szültetek.
2012. szept. 15. 16:17
 18/28 gabszem ***** válasza:
Én a sógornőmmel voltam együtt terhes, ő 2 hónappal elöbb szült. Mindketten kislányt vártunk, de nekik már a második baba volt. Érdekes volt találkozni, összemérni a pocakunkat, főleg úgy hogy csak kb. havi 1x találkoztunk. És mivel ő már tapasztaltabb, tudtam sok tanácsot kérni tőle. A különbség az volt, hogy ő császárral szülte mindkettőt én meg normál úton. De izgi dolog, ennél jobb szerintem az lehet ha a legjobb barátnőjével terhes egyidőben az ember.
2012. szept. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Két hónap van a barátnőm kislánya és az én fiam között. Nagyon jó volt egyszerre terhesnek lenni, de mert ugyanolyan típusú emberek vagyunk, nem szólunk bele más dolgába, ki mit hogyan csinál, esetleg óvatos tanácsot adunk, adtunk egymásnak. Jó volt kibeszélni a dolgokat. Azóta már nagyok a lurkók, de még mindig nagyon jó, nagyon örülök, hogy így alakult. Továbbra is tartjuk magunkat ahhoz, hogy nem szólunk bele a másik dolgába, ki meddig sterilizál, mikor táplál hozzá, mit ehet már a baba, mikor ihat csapvizet, pedig eltérő véleményünk van. Csak tiszteletben tartjuk a másikat.

Én imádom, hogy ilyen barátnőm van, és hogy majdnem egyszerre szültünk. :)

2012. szept. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Harmadik babámat az egyik legjobb barátnőmmel vártam. 2héttel volt hamarabbra kiírva, kicsit túlhordta a babáját én meg kicsit előbb szültem, így csak 6nappal fiatalabba a lánya a fiamnál. Egy kórházban szültünk, ők pénteken mentek haza 3kor, én meg akkor kerültem a szülőszobára, ugyhogy csak azt sajnálom, hogy pont elkerültük egymást a kórházban. :)))

Egyébként nem egy városban lakunk, sokat dumálunk róluk, tapasztalatokat cserélünk, azaz leginkább kér tőlem, nekik első baba volt. Nem hasonlítgatunk, azaz ha ez már hasonlítgatás, akkor igen- de nincs irigység, vagy rosszindulat.

Én nagyon csipem őket, sokat küzdöttek a lányukért, nagyon örülök nekik. :))

2012. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!