Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az EDA beadása mennyire...

Az EDA beadása mennyire fájdalmas? Milyen érzés? Milyen mellékhatásai vannak?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

elég vacak érzés, de a jó benne hogy azonnal néhány másodperc elteltével hat

veszélyei:

Gyakran előfordul, hogy a szülés lelassul, mivel a kismedencei izmok képtelenek kellően működni az érzéstelenítés hatására. Az is előfordul, hogy a szülés leáll, ennek következményeképpen gyakori, hogy fogós befejezésre vagy császármetszésre kerül sor. Aki az epidurális érzéstelenítést választja, tudatosan a saját esélyeit csökkenti, mintegy felére a normál körülményekhez képest, hogy komplikációmentesen szüljön.

Gyakori, hogy az anya testhőmérséklete túlzottan megemelkedik, mely az anyánál és a magzatnál is szívritmuszavart eredményezhet, továbbá a hőmérséklet megemelkedését fertőzésnek tulajdonítják, melynek hatására a csecsemőt elkülönítik, esetleg feleslegesen antibiotikumokkal kezelik.

Szintén gyakori, hogy az anyának súlyos mértékben esik a vérnyomása, aminek révén a magzat nem jut elég oxigénhez

2012. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mégsem annyira jó.....
2012. szept. 8. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ó dehogynem, nagyon jó! Nekem megváltás volt. Pici tűszúrást éreztem, majd jött a megváltó zsibbadás.
2012. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha rossz helyre szúrnak bénulást okozhat.Én is kaptam,és nagyon jó volt. már nagyon régóta vajúdtam és így tudtam picit pihenni.ami rossz volt benne,hoy a második adagnál mocorogtam és így lényegében csak az egyik oldalam zsibbat el,de az annyira,hogy a doki adta a lábam a kezembe a kitolásnál.majd szülés után kb két hétig iszonyatosan fájt a derekam,ezért csak segítséggel tudtam felülni,de ez is elmúlt.ezer és ezer probléma adódhat,de azért rengetegen szülnek edával,úgy hogy nincs probléma.Vannak alternatív megoldások is.az elején én gázt kaptam,attól is el vagy tompulva így nem törődsz azzal hogy ugyan úgy fáj.ha ott leszel meglátod,hogy mennyire bírod.Lehet nem is fog kelleni.Amikor meg szúrnak,szerintem nem vészes.Először lidocainnal érzéstelenítenek.aztán berakják ezt a kis csövecskét,amibe adagolják a zsibbasztót.
2012. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tévedés! Rémhír. Semmiképp nem okozhat bénulást - a tágulást pedig az esetek többségében megkönnyíti.
2012. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt a baromságot!NEM OKOZHAT BÉNULÁST!Legalább nézz utána,mielőtt hülyeséget írsz!Én az elsőnél kaptam,pici szúrást éreztem.Semmiféle mellékhatása nem volt nálam,a szülés se lassult.A lényeg,hogy megfelelő időben adják(2 ujjnyi tágulást már el kell érni).Nekem a szülésem cakumpakk 4 óra volt.Mivel picike gátmetszés kellett,jó volt,hogy a varrásra már hatott is,és semmit nem éreztem belőle.A 2.-nál is akartam,de aztán kibírtam nélküle.Hamarosan szülöm a 3.-at,és megint lebeszéltem a dokival,hogy számítson rá,hogy esetleg kérek(remélem nem).
2012. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam hogy eda mellé oxit is adnak és ettől nem lassul a tágulás...
2012. szept. 9. 15:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát majdnem leestem a székről, mikor a baromságokat olvastam. Bénulás, szülésleállás, stb. Hát nekem beadta a doki, nagyon féltem, végül semmit nem éreztem. Megkérdeztem, a dokit, h. fájni fog? Azt mondta, h. annyira, mintha a vénámat megszúrnák. a kellemetlen az volt, h. 5 percig, teljesen a lábam közzé kellett hajolnom, míg be nem vezette azt a kis csövet, amin később tudta adagolni az Edát. Bizony, ez nem egy pillanat műve, percekig eltart. Az Eda beadástól 10 perc múlva hatott. Ahogy kiment a hatása, kaptam a következőt, azok már hamarabb hatottak. Volt, h. nekem is csak a jobb oldalam zsibbadt, a bal meg ugyan úgy fájt. Mondta akkor a dokim, h. forduljak a bal oldalamra, és odafolyik az érzéstelenítő. És valóban úgy volt. Én csak a fájdalmakat nem éreztem, a lábamat, a többi testrészemet ugyanúgy. Nekem a helye sem fájt, 1 percig sem. Ami egy kicsit kellemetlen volt, h. szülés után nem tudtam pisilni az edától, meg kellett katéterezni. Szerintem nagyon jó az Eda, következőleg is kérni fogok.

28hkm

2012. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha precízen adják be, nem okozhat bénulást, csak akkor ha elrontják. Nekem nem EDA volt, mert az oxi ellenére sem volt fájdalmam, pedig 96-os fájásokat mutatott a gép, nem tágultam 1 ujjnyit sem, így spinális érzéstelenítéssel császároztak, ezt máshová szúrják, mint az EDA-t, de semmi bajom nem volt sem közben, sem utána. A fejemet sajnos megemeltem, amikor megmutatták a kisfiamat, reggelente 2 napig fájt a fejem, de ennyi.
2012. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!