Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés, egyszerre...

Milyen érzés, egyszerre terhesnek lenni vagy 1 napon szülni ismerőseidel vagy rokonaiddal?

Figyelt kérdés
pl:unokatestvér,sogórnő,anyos,nővér,hugi,barátnő,szomszédnő,keresztanyu

#barátnő #kor ház
2012. szept. 13. 17:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
anyóssal egyszerre?az érdekes lenne
2012. szept. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. Barátnőmmel egy napon szültünk, de már rohadtul unom, hogy folyton összehasonlítgatja a lányomat az övékével.
2012. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Unokahúgommal voltam egyszerre terhes, pár héttel később szült. Jó lett volna, ha közel lakunk egymáshoz, összenőttek volna a kicsik, de ez nem jött össze.

Engem amúgy nem zavart, hogy egyszerre vagyunk terhesek, de őt nagyon, állandóan kivolt, hogy nem ő egyedül van a középpontban:D Van ilyen is:D

2012. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a férjem unokabátyjainak a feleségeivel voltam együtt terhes. Együtt jártunk a terhesgondozásra, a mi fiúnk a legfiatalabb, 2 hónappal az unokanővérétől, másfél hónappal az unokabátyjától.

Nem túl jó érzés, mert nagyon rosszindulatúak és folyton hasonlítgatják a gyerekek fejlődését, a mi fiúnktól is ugyanazt várták el, mint a sajátjukétól, pedig hát hetekkel fiatalabb, meg aztán számolgatják, hogy a fiúnk hányszor beteg, megjegyzik, hogy milyen sokszor, pedig az övéké 3-szor annyit van orvosnál. Meg a mi fiúnk hiába a legfiatalabb, de mind súlyban, mind pedig hosszban több, mint az ő gyerekük, erre pedig sokáig ment az irigység. Meg a mi fiúnk korán tanult meg járni. Beszélni pedig már rég mondatokban beszél, míg az övéké csak néhány szót mond. És erre is nagyon irigyek. Hát, ha ez jó nekik, csinálják.

2012. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesómmal nagyjából együtt kezdtük a terhességet. Ő másik városban lakik, de mindketten izgulós első babásak lévén sokat leveleztünk akkoriban. Aztán én kórházba kerültem az utolsó hónapra, babázás alatt meg már nem volt rá úgy időnk. De jó emlék, és megvannak emléknek a levelek.
2012. szept. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Én a barátnőmmel voltam egyszerre terhes, és 6 nap különbséggel szültünk. Hála isten nálunk sosem volt összehasonlítgatás, inkűbb mindig segítettük egymást. Együtt mentünk vizsgálatra, babacuccokat venni, együtt rendeztük be a babaszobát, nagyon jó volt :) Ő is úgy szereti a kislányomat, mintha a sajátja lenne, és én is az ő kisfiát. A két gyerkőc is nagyon jól elvan együtt, unokatesók lettek :) 3 évesek :)
2012. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
közös beszélgetés terheségetekről,vagy has megfogás nem volt?
2012. szept. 13. 19:15
 8/28 anonim ***** válasza:
Én a húgommal voltam egyszerre terhes:-)Jó volt nagyon.Ő 29 évesen esett teherbe,én 33 voltam.Mivel mi akkor már 5 éve vártunk a gólyára,meg azért mégsem 20 évesen szültem,aggódósabb voltam.Valahogy olyan érzéseim voltak,hogy a gyerekem neveltetésének tökéletesnek kell lennie,mindent előre elterveztem stb.Ő lazább volt.Ezektől függetlenül fantasztikus volt,nagy élmény.Én szültem hamarabb,2 héttel.Kislány mind a kettő.Együtt jártunk orvoshoz,jó volt az is,hogy "paramami"létemre,mindig megnyugtatott.Azóta a lányom 4,5 éves,a második kislányom 18 hónapos.A húgomnak szintén 4,5 éves a lánya,és 37 hkm,egy kisfiúval:D
2012. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Szia! Körülöttünk igazi baby-boom alakult ki! A rokoni és ismerősi körben 7 másik kismama van körülöttem!:-) Ebből hárman már megszültek, rájuk picit féltékeny voltam az elején, de csak azért, mert már túl voltak a kritikus 12 héten, én meg még aggódhattam. A következők mi leszünk a sorban, október 11-én fogok szülni, ha minden igaz. Nálunk nem tervezett volt (még) a baba, de úgy látszik a többiek is kedvet kaptak!:-) Utánunk minden hónapban szül valaki november, december, január, február!XD Úgyhogy itt nagy a nyüzsi, de nem bánom, legalább lesz játszópajtása bőven a kislányunknak!:-)

Üdv, 34 hkm

2012. szept. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Második babámat mikor vártam a legjobb barátnőm akkor várta az elsőt jó volt sokat beszélgettünk (mondjuk amúgy is) mivel messze laknak ezért sajnos szorosabb kapcsolat nincs a gyerekek között.

Önkéntelenül is kicsit hasonlítgattuk a gyerekeket, de hát az övé fiú enyém lány és második baba szóval sok mindenben nem fejlődtek egyformán. Hastapogatás nem volt én nem is vagyok az a típus aki szereti ha a hasához érnek, meg mást se fogdosok:)) Nem vagyok olyan fajta egyszerűen.

Utólag kiderült hogy egy távolabbi unokatesómmal egyszerre voltam terhes a fiam és a lányom idején is de erről nem is tudtam csak később.

2012. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!