Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Voltatok szórakozni, kikapcsol...

Voltatok szórakozni, kikapcsolódni amióta megszületett a babátok?

Figyelt kérdés

Ne értsetek férle én nem minden péntek szombatra gondoltam. De azért nekünk is jár egy kis kikapcsolódás.

Amikor terhes lettem nagyon vigyáztam nehogy elmenjen a baba, aztán utána meg azért hogy nehogy vmi baja legyen. Nem mentünk sehova a párommal egész végig. Pedig egyszer ingyen színházjegyet is kaptam, és nem vitt el oda se. Meg is mondtam neki akkor ezt soha nem bocsátom meg neki. Aztán most megvan a baba, több mint 3 hónapos. Tegnap rákérdeztem a páromnál hogy a jövő hét hétvégén elmegyünk-e a Shiraz étterembe gyerek nélkül persze (kedvence helyem, magam is hastáncoltam a baba előtt). Erre közölte hogy még túl pici a gyerek, és nem megyünk sehova. Anyóssal lakunk együtt, biztos meg lehet kérni rá hogy egy este vigyázzon rá. Megetetem, lefektetem és addig alszik a gyerek, amíg távol vagyunk pár órát. A hócipőm tele van már, ő egész nap emberek között van, de én nem, itthon vagyok és már nagyon unom. Már lassan egy éve nem voltam sehol. Szerintem ennyi jár nekem.


2009. júl. 27. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Mi kétszer voltunk kint,11ig.8hetes anyatejes a babám,addig anyum vigyázott rá.Valamelyik nap készülünk moziba,az egy kicsit hosszabb program lesz,meglátjuk hogy viselem:-D Meg tudlak teljes mértékben érteni,probald meg elmondani a férjednek h.jó lenne ha megértené hogy az hogy gyereketek született nem jelenti azt hogy nem mehettek sehova,annak a babának még olyan mindegy,most kell hozzá szoktatni hogy néha mással is ellegyen.Kiváncsi lennék ő hány napig birná bezárva a lakásba miközben te mész jobbra balra
2009. júl. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem voltam sehol mióta megszületett a fiam. Mondjuk én szerintem klinikai eset vagyok, mert még mindig nem tudok megválni a picúrtól, akár egy óra hosszára sem. Most 9 hónapos. De mondjuk nekünk a nagyszülők nagyon messze laknak, nem is nagyon volna, kire itthagyni a gyereket. Én most már gyerekestől is kimozdulnék, de a párom nagyon sokat dolgozik és megértem, hogy nincs kedve munka után még a várost járni. Azért remélem hétvégenként lassan az én férjem is aktivizálja magát. Én először anyóssal beszélném meg a dolgot, aztán ketten meggyőzitek a párod.
2009. júl. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Anyóst nem lenne nehéz meggyőzni, biztos vagyok benne. Sőt örülne. A párom nehezebb eset..
2009. júl. 27. 09:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Teljesen egyet értek veled. Nekem a héten lesz 4 hónapos a babám és mi sem voltunk azóta sehol amióta terhes lettem. Én is kértem már a férjemet, hogy menjünk el moziba vagy a kedvenc éttermünkbe valamelyik este, de mindig azt a választ kapom, hogy majd egyszer elmegyünk....
2009. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

a mi picink már többszőr aludt anyuéknál, hogy mi kikapcsolódjunk de persze párom jól kihasználta ezeket a napokat és mindig valamit a lakáson csináltunk.

:S

szóval mi babamentes napok után mindig fáradtabbak voltunk

:)

de szeptemberben készülünk egy 3napos wellnes-ezésre.

remélem összejön.

1éves kisfiú anyukája

vedd rá párod, neked is kell a kikapcsolódás a babának is jó, ha egy friss-fitt anyukája van.

2009. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi voltunk étterembe is meg mindenhol máshol is, 2 hetes kora óta. Persze amikor moziba mentünk anyukám vigyázott rá. Moziba először 6 hónapos korába mentünk (akkor már evett mást is)mert az anyatejet üvegből nem volt hajlandó meginni. Semmi gond nem volt Ő is anyatejes volt 14 hónapig, elfordultam vagy elmentem valami csendesebb helyre és szopiztunk. Kész. Szerintem beszéld meg a férjeddel, hogy szeretnél elemnni. Biztos lehet megoldást találni.
2009. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szia. nekem minden héten van 3-4 óra ,,kimenőm", amikor a barátnőimmel lóghatok, lemehetek edzeni, vásárlás ...akármi. páromnak is van egy ilyen délutánja, amikor ő megy a haverjaival sörözni. ilyenkor mi vigyázunk a gyerekre. és van , és heti egyszer a nagyszülők is vigyáznak a manóra, és akkor 2esben megyünk. de már hordjuk magunkkal a babót is. 3 hónapos kora óta volt picnikezni, nyaralni, strandolni ( persze ő a pokrócon volt velem) , étterembe, vásárolni.

simán elmehettek, a hőségre figyelj mikor mentek, meg a napra.

egyékként még ezek mellett is néha nagyon egyedül érzem magam.

beszéld meg a pároddal, hogy neked is szükséged van kikapcsolódásra, meg arra is , hogy együtt tudjatok lenni kettesben.

de ha van a közeletekben játszótér, nézz le oda, babakocsistól, nálunk sok kismama van, gyerekestűl. meglátod milyen jó dolog. ha már összebratyiztál pár anyukával tök jól fogod magad érezni napközben is. lehet beszélgetni kinél mi , hogy volt. tapasztalatok .... blablabla. ne hagyd magad. :)

2009. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyolc hónapos a fiam és nagyon kevésszer voltunk még, azt sem mondanám nagy szórakozásnak.

A történethez hozzátartozik, hogy mi külföldön élünk, a család Magyarországon, nagyon keveset járunk haza, ők sem tudnak látogatni, nincs olyan ismerősünk, akit ismer annyira a fiam és aki ért annyira a gyerekekhez, hogy vigyázna rá.

Amikor négy hetes volt a fiam, akkor volt itt két hétig anyukám, egyszer délelőtt beugrottunk a városba, de annyira siettem, hogy a következő etetésre már haza is értem. Egyik este anya küldött el bennünket még fürdetés előtt, akkor a lakástól 50 m-re lévő pub-ba ültünk be kb egy órára. Ugyanezt eljátszottuk akkor egyszer, amikor anyósom volt itt.

Azt hiszem, hogy végeztem a felsorolással. :-(

Most majd megyünk haza két hétre, nagy terveink vannak, ugyanis akkor lesz a házassági évfordulónk és szeretnénk elmenni vacsorázni, kikapcsolódni. Most még a babát is lenne kire hagyni, hiszen a nagyszülőknél leszünk, mégsem bízom benne, hogy működni fog. Megpróbáljuk majd, de tekintve, hogy a fiamat rajtam kívül más még nem fürdette meg és nem altatta el (csak a férjem, de ő is elvileg ott lesz a romantikus vacsoránkon), így szerintem az lesz a vége, hogy elmegyünk hét körül és tízkor kapjuk a telefont, hogy menjünk haza, mert a gyerek még pörög, mint a búgócsiga.

De én már várom a kistesót, aki szintén külföldön fog születni és tudjuk, hogy ha most nem próbálunk meg kivenni egy szabad estét, akkor a következő két évben két kicsi gyerek mellett főleg nem lesz ilyen, szóval próba szerencse.


A te történetedre: én mennék. Hidd el, hogy aki ismer benneteket, az biztosan nem fog ezért megszólni. Nem éhezteted a gyereket, nem az utcára rakod ki, és nem terrorizálod, csak egyszerűen nem te fogod nézni egész éjszaka, ahogy alszik, hanem anyósod. Ez éppenséggel nem fog lelki törést okozni, viszont a te lelked szárnyalni fog utána egy hónapig. :-)

Max csak azok szólnak meg ezért, akik nem ismernek és névtelenül meg merik tenni (itt arra célzok, hogy ezen az oldalon alkalmanként felbukkannak ítélkező no-name anyukák, akiknek ez már olyan mélységű hiba, mintha árvaházba adnád, de biztos vagyok benne, hogy arccal, névvel, élőben csak mosolyogna, hogy "jól teszed, menjél csak". Meg amúgy is kit érdekel? Te látod át a helyzetet, nem egy kívülálló."

Mellesleg megjegyzem, hogy szerintem az én fiam már konkrétan értékelné, ha egy este nem az én fejemet nézné, mert a férjem munkája miatt általában csak én vagyok vele esténként és észrevettem, hogy sokkal többet viháncol, amikor esetleg késői vendégünk van, vagy itthon van a férjem és ő foglalkozik vele altatás előtt, mint amikor a szokásos programot tartjuk. Szerintem neki is ünnep lenne egy kis változatosság.

2009. júl. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A párom munkahelye szervezett karácsony előtt egy vacsorát. Akkor volt a kisfiunk 3 hónapos. Mi elmentünk ,és nagyon jól éreztük magunkat. Anyós örömmel válallta a babát. Este 6-kor megszoptattam, és a 9 órás fürdetésre már itthon is voltam. Addig a mamájával nagyon jól eljátszott. A fuvart úgy oldottuk meg, hjogy eljöttek értünk kocsival a kollégák, és a páromat haza is hozták. Én pedig taxiztam hazafelé. Így ihattunk is. Meg is ittam vagy 2-3 sört. Szigorúan alkoholmenteset.

A gyerkőcnek pedig semmi baja nem lett attól, hogy a szülei egy estét nem vele töltöttek!!

2009. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok,miért lettem lepontozva?
2009. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!