Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fájdalmas a szülés?

Fájdalmas a szülés?

Figyelt kérdés
Hamarosan anyuka leszek, de nem tudom hogy nagyon fog e fájni a szülés.
2012. aug. 19. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, nagyon fáj a szülés. Nekem annyira soha nem fájt még semmi... De megért minden fájdalmat :)
2012. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon fáj,de ez az egyetlen szenvedés, aminek értelme is van.

Epidurált szinte bárhol kérhetsz már, ha nagyon félsz.

Nekem második szülésnél végig ment beérkezéstől. 3,5 órát vajúdtam, és mosolyogtam végig.

A tolófájások alatt is kaptam, nekem nem állították le(ott szültem, ahol dolgozok :D )és nem húzódott el a kitolás sem, 3 nyomásra megvolt a 4950 g-os bébim

2012. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Igen, nagyon fáj. Én nagyon bevoltam tojva a szüléstől, aztán mikor beindultak a fájások és átléptem a szülőszoba küszöbén, minden félelmem elmúlt, csak azon járt az eszem, h nem sokára láthatom a törpét. 19 órát vajúdtam érzéstelenítő nélkül, az utolsó 1 órában oxival.
2012. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Hát készülj fel... nem tudom, hogy a menzeszeid alatt pl. voltak-e görcseid. Na ugyanolyan, csak annál ezerszer rosszabb. De mindent el fogsz felejteni, ahogy meglesz a babád, és a legcsodásabb élmény lesz az egész utólag! :)
2012. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kinek hogy. Nekem egyik sem fájt!! Pedig természetesen szültem,egyedül az első kettőnél volt gátmetszés. A másodiknál csak a gátvarrást éreztem,és az utófájásokat a megfigyelés alatt.


Sétálj sokat,ez segít,hogy könnyebben szülj!:-)

Könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,15hkm

2012. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a vajúdást (12 óra) viccelődve töltöttem a férjemmel. Az nekem laza menet volt, maximum az utolsó fél óra volt kicsit gázosabb. Viszont maga a kitolási szakasz nekem nagyon elhúzódott (2 óra volt), na akkor könyörögtem, hogy öljenek meg. Ráadásul oxitocint is kaptam, mert nem voltak tolófájásaim. Utána valami brutális volt. A férjemnek majdnem leharaptam az egyik ujját. Ellenben és ez a legjobb része az egésznek! Mikor megláttam a Csipetet minden fájdalom elmúlt, mintha meg sem történt volna. Másnapra már nem is emlékeztem az egészre (természetes sokkhatás miatt) . 2 hét múlva már azzal indítottam, hogy jöhet a következő baba! :):)
2012. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 timszy25 ***** válasza:
Igen nagyon fáj a szülés de megéri.Miután megszültem a kisfiam el is felejtettem minden fájdalmat.
2012. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 porcukormókus ***** válasza:

Hááát, eléggé fájdalmas volt,pedig nekem viszonylag gyors és könnyű szülésem volt. De érdekes módon felidézni nem tudom még nagyjából sem, hogy mit éreztem. Csak pl. azt, hogy nem tudtam úgy lélegezni, ahogy mondták, csak pihegtem, meg visszatartottam a levegőt- na persze ez a legrosszabb, amit csinálhattam.. Vagy hiába mondták, hogy kitolás közben jó lenne csendben nyomni, egyszerűen nem ment, én sajna kicsit hangoskodtam, egyszerűen nem tudtam uralkodni magamon..

Na de utána... 2órával szülés után megkaptam az ágyamat a gyermekágyon, ott meg nem lehetett lelőni.. Gondolom dolgozott bennem az adrenalin, elképesztően tele voltam energiával. Meg is kérdezték a szobatársak, hogy mikor fogok szülni, én meg csak vigyorogva vonogattam a vállamat, hogy hát onnan jövök éppen.. :)

Szóval igen, valószínüleg fájni fog, de gondolj arra, hogy ez is "csak" egy nap, egyszer csak túl van rajta az ember lánya!! :)

2012. aug. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!