Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz hogy ha valakinek fájdalm...

Igaz hogy ha valakinek fájdalmas a menstruáció, akkor a szülés könnyű lesz?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy a két dolog között párhuzamot lehetne vonni.
2012. jan. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám hogy a kettő összefüggésbe lenne! Nekem nem fájdalmas a mensim és nagyon könnyen alig 3 óra alatt megszültem!
2012. jan. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%

Ez így nem igaz, sokkal inkább úgy, hogy aki a menstruáció alatt szanaszéjjel hisztizik, hogy jajdefáj-jajdefáj, az a szüléskor is szanaszéjjelhisztizik már két hónappal előtte, és három hónappal utána is, hogy jajdefáj, jajdefáj.

Ha fájdalmas a menstruációd, kezdj el tenni ellene, pl. kezdj el sportolni, és akkor is fuss tíz percet legalább, amikor megvan. Nem fogod észrevenni pár hónap után, hogy megjött, annyira megváltoztatja az életedet a sportolás.

(nő vagyok, akinek MA MÁR NEM FÁJ a menstruáció, mert akkor is futok, ha térdig ér a hó, minusz 10 fok van és megjött éppen)

2012. jan. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

valamennyi összefüggés szerintem van. szülés is sokféle lehet, menstruációs is sok féle. nem hinném, hogy mindenki hisztizik, aki azt mondja, hogy csak gyógyszerrel bírja ki a menstruációt.


általában az erőteljesebb görcs eredményez nagyobb fájdalmat. Ez a menstruációnál úgy van, hogy akinek ilyen ún. "fájdalmas menstruációja" van az az első pár napot alig bírja ki, viszont rövidebb ideig tart a menstruációja.

Én talán az átlagosba tartozom, de ha választani kell, akkor abba, akinek kevésbé fáj.

Saját példámat, akkor leírom, hátha hasznos: nekem mindig pontosan 7 napig tart a menstruációm és elég fokozatosnak mondható az enyhülés. Az első 2-3 nap fáj, de elviselhetően. Egyik barátnőmnek csak 4-5 napig tart, de nagyon fáj neki, cataflamot szokott bevenni.


Ugyanez a szülésre vetítve: 9 óra alatt született meg a kisfiam. Tehát átlagos (de ez is inkább hosszabb) idő alatt, hasonlóan a menstuációmhoz.

Anyósom mesélte el a saját szülését. Állítólag neki nem voltak fájdalmasak a fájások (tehát, hogy kibírta anélkül, hogy kiabáljon). Viszont valószínűleg gyengék is voltak a görcsei, mert 12 óra után kapott fájáserősítőt.

Én azért az utolsó 2 órában nem bírtam ki hang nélkül, (sőt, a szülésznő mondta, hogy ne tartsam vissza, ha kell, akkor kiabáljak. az adott pillanatban legkevésbé az érdekelt, hogy mit gondolnak rólam) pedig nem tartom magam hisztisnek.


Lényegében, ha a könnyűt a gyors alatt értjük, akkor igen. De nem kell szorosan összekapcsolt összefüggésre gondolni, csak inkább a nagy számok alapján.

Bár úgy gondolom, hogy nekem is könnyű szülésem volt,(végig minden rendben, fokozatosan tágultam, baba értékei végig jók) ha nem is rövid.

2012. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
* és nem három hónappal utána, hanem 4 hónappal utána is fájt a szexuális együttlét. De igyekeztem nem figyelni rá, attól még nem tagadhatom le, hogy fájt. Alkatilag mások vagyunk, neked úgy tűnik gyorsabban gyógyult a heged.
2012. jan. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Marilyn88 ***** válasza:
84%
Nekem nagyon durva a mensim. 2 napig begyógyszetezve haldoklom. Ez annyiban könnyített a szülésemen, h jobban bírtam a fájdalmat. Kb az 5 perces tágulò fájásoknak felelnek meg a menstruációs görcseim. És szülés òta ugyanùgy görcsölök, nem lett enyhébb.
2012. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Marilyn88 ***** válasza:
80%
Kedves 3.! Nem azért szenvedek mert hisztizek, hanem azért, mert rossz helyen van a méhem. Örülj neki, ha neked nincs ilyen gondod, de ne ítélj másokat ùgy, h nem tudsz ròluk semmit. Az egyik barátnőm már többször elájult a görcsei miatt. Nem hinném, h ilyet hisztiből csinál az ember. Persze biztos van olyan is aki hisztizik, de nem mindenki olyan!!!
2012. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

En nem hinnem, hogy van ilyen osszefugges.

Legalabbis nekem mindig laza mensim volt, 3 nap, semmi fajdalom es mindket szulesem gyors volt. Konnyu is olyan szempontbol, hogy konnyen tagultam, nem volt komplikacio, bar nagyon eros fajasaim voltak, mindkettonel egybol 3 perces fajasokkal inditottam. Viszont csak 3,5 illetve 2 orat vajudtam.

2012. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Annyi, hogy akinek a menstruáció nagy görcsökkel, nagy fájdalommal jár és jól viseli, annak nagyobb a fájdalomküszöbe, így a szülésnél is jobban bírja a fájdalmat. DE! Össze sem lehet hasonlítani a kettőt!!!
2012. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

8. válaszoló:

érdekes, én is pont ezt fejtettem ki, de én az ellenkező konklúziót vontam le :)


Szerintem rövid (általában görcsös) menzesz=gyors szülés. Leegyszerűsítve

2012. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!