Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után lehet rendszertele...

Szülés után lehet rendszertelen a mensi?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11hónapos korában jött meg először,következő hónapban időre 30 napra és most, ahhoz képest már lassan 3 hetet késik.A Babám még szopizik sokszor egy nap,de kb 4 napja nem nagyon kellett neki és fintorgott,hogy nincs jó íze,ez az előző két menstruáció alatt is így volt,ezért gondoltam biztos megjön,de semmi.Csináltam egy tesztet tegnap, de negatív volt.Szóval tapasztalatokra vagyok kíváncsi:)
2012. jan. 4. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Én épp tegnap hítam emiatt az orvosom, és azt mondta h 3-4 ciklust meg kell várni h beálljon ha nem akkor menjek vissza!! Úgyhogy neked is ezt tanácsolom :)
2012. jan. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ma ezt találtam,gondoltam ideteszem hátha valaki hasonló helyzetben jár:Befolyásolhatja-e a szoptatás gyakoriságának a növekedése az anya menstruációs ciklusát, ha a menstruációja már visszatért? A válasz:"igen". A szopási ingerek mennyisége közvetlenül befolyásolja a menstruáció újrakezdődését, amit jól bizonyítanak a Kippley idézett könyvében lévő esetleírások, amelyben egy szoptató asszonynak, aki már néhány hónapja menstruált, két ciklusa kimaradt az alatt az idő alatt, míg egy másik csecsemőnek is tejet fejt, miközben sajátját szoptatta. Néha azok az anyák, akiknek már visszatért a menstruációs ciklusuk elmondták, hogy a csecsemő szopási alkalmainak hirtelen megemelése, amely betegség vagy más ok miatt történt, elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy egy vagy két menstruáció kimaradjon vagy megnövekedjen a ciklusok közötti intervallum. Ahhoz, hogy a peteérés ismét gátlódjon a szopás mennyisége egyénenként változott, kisebb vagy nagyobb mértékű volt az egyes anyáktól függően. forrás: [link]

SZóval normális,hogy újra nem jön meg,ha a Baba ismét többet szopizik:)

2012. jan. 19. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!