Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fájdalmas a szülés?

Nagyon fájdalmas a szülés?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 16:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon. Erre jobb, ha felkészülsz. Vannak ugyan szerencsések, akik valamiért kevésbé érzik a fájdalmat, de a bőséges nagy többség igen megszenvedi. De ne aggódj, ott és akkor úgyis az van előtted, hogy a babádért végig kell csinálnod, utána meg tényleg minden fájdalom megszűnik és ott lesz a karodban a világ legjobb fájdalomcsillapítója. :-)

Versenysportoló vagyok, elég sok sportsérülést szedtem össze pályafutásom során, törések, ficamok, szalagszakadás és társai, de az összes együtt sem közelítette meg a szülési fájdalmat. Ennek ellenére a harmadik babómat várom éppen. :-))

2011. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nem egy leányálom.

De persze hallhatsz megannyi pozitív szüléstörténetet is, van aki tök jól bírja a fájdalmat, valaki másnapra elfelejt mindent.

Én jól emlékszem mindenre, utáltam vajúdni. Nem is a fájdalom maga volt rossz, hanem hogy sokáig tartott. De persze nézhetjük a másik oldalról is: 9 hónap után max. egy nap (jó esetben csak pár óra) és túl is vagy rajta.

2011. nov. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. nov. 29. 16:25
 4/26 anonim ***** válasza:
Egyéni tűrőképesség kérdése, nekem fájt, de ki lehet bírni. Amikor már kifejezetten "kellemetlen volt", akkor érzéstelenítést kértem. A szülés-, születés élménye csoda és utólag a szülésemről nem a fájdalom jut eszembe.
2011. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon-nagyon fáj. Előbb meg kell járnunk a pokol bugyrait, hogy a mennyországba jussunk.
2011. nov. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
hát igen.A világ legfontosabb dolgai: a születés és a szülés
2011. nov. 29. 16:33
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a sógornőm pozitív történetét:


Mikor megszületett az unokahúgom, kérdeztük apukát, hogy milyen volt a szülés (ő is bent volt a szüléskor). Mondta, hogy sógornőm nagyon szenvedett, tépte a falat, kirúgta az ágyat, folyt a könnye stb.

Mikor bementünk a kórházba a szülés másnapján, kérdeztem a sógornőmet, hogy milyen volt. Ő ezt mondta: hát gyorsan túl voltunk rajta, szinte meg sem éreztem. S láttam rajta, hogy ő valóban így gondolta.

Szóval a két ember tök ellentétesen mesélte el, és szerintem ennek az a legfőbb oka, hogy a női agy csodákra képes a szüléskor. A fájdalmat és rossz élményeket képes vagy néha tökre elfelejteni, átértékelni.


Én nem felejtettem el azt, hogy rossz volt. De sok mindenre már nem emlékszem, mert maga a fájdalom érzését nem tudom és nem is akarom előhozni. Csak tudom, hogy fájt. De igazából ott és akkor rossz, utána pedig már más dolgod lesz, nem lesz időd azzal foglalkozni, hogy jaj de fájt, miközben egy kis nyálas, kakis, pelusos kicsi ember az egész napodat lefoglalja. :)

2011. nov. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
naqgyon nagyon faaaj de mikor megvan a baba nagyon nagyon nagy megkonnyebules es utanna mar szinte ahoz az erzeshez amit akkor a baba nyujt eltorpul a fajdalom:)
2011. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszön a sok választ!remélem én is hamar elfelejtem majd
2011. nov. 29. 17:11
 10/26 anonim ***** válasza:
Nagyon fájdalmas! De van olyan ismerősöm aki azt mondja,hogy egyáltalán nem fájt neki,a végén meg kérdezte a dokit,hogy "ennyi volt"?
2011. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!