Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babánál mennyire tudtátok...

Első babánál mennyire tudtátok úgy végigcsinálni a szülést, mint ahogy korábban elterveztétek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 9. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kitolás közepéig úgy sikerült, ahogy nagyjából elképzeltem (bármennyit olvastam, tájékozódtam előre, szerintem nem lehet elképzelni :o) , aztán kezdett lelassulni a baba szíve, és sürgősségi beavatkozásokra volt szükség.Ugrott a gátvédelem is, de szerencsére mindenki egészséges volt.

A második szülésem nagyon szép és háborítatlan volt, a harmadik meg szintén nem terv szerű, de szuper gyors, maga az álom... :o)

2012. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem úgy alakult mint ahogy elképzeltem/elterveztem. Császár lett a vége, hosszú vajúdás után. De ami fontos, hogy mindenki egészséges és gyors volt a felépülés is.
2012. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Utólag visszagondolva minden úgy zajlott mint ahogy elterveztem! Kivéve azt hogy nem folyt el a magzatvizem, derékfájással kezdődött,majd jöttek a fájások! Gátmetszésem volt de nem volt vészes!

A második viszont sokkal rosszabb volt mint amire számítottam! Sajnos minden összejött és a végén császár lett! Aminél nem használt az érzéstelenítő és el kellett altatni. Nagyon nehezen tudom ezt feldolgozni, mert a lányomat láttam a mellemre tették, a fiamat pedig csak pár óra múlva láthattam először!

2012. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krisztivan ***** válasza:
Én úgy terveztem,hogy valamelyik lukon kibújik.(a kisebbiket választotta)Így is sikerült:-))
2012. jún. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én csak annyit terveztem el, hogy a szülés alatt végig fegyelmezett és csendes leszek, és arra, hogy odafigyelek a légzésre. Nos ezek mind sikerültek. Bár a vajúdási idő kicsit hosszabb lett, mint gondoltam.
2012. jún. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem terveztem mivel nem tudtam mire számítsak.Úgy voltam vele,a lényeg,hogy egészséges legyen a pici,és lehetőleg megússzam én is :) Végül természetes úton,sok fájdalommal,de minden rendben zajlott.Pozitív csalódás volt.
2012. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerettem volna, ha magzatvízfolyással kezdődik, mert akkor már nem küldhetnek haza, így is lett. Nem akartam közös vajúdóba menni, mert szerettem volna, ha a párom is velem van. Ez is így lett, még a front elején érkeztünk :) Szerettem volna, ha gyorsan megvan, ez is bejött (5 óra 25 perc). Nem akartam kiabálni, elveszteni a koncentrációt, ez is sikerült bár nem sok kellett, hogy a kitolásnál leüvöltsem a dokit, mert nagyon fájt, ahogy nyomta a hasamat, sokkal rosszabbnak éreztem, mint a baba fejének feszítését. Az nem jött csak be, hogy szerettem volna gátvédelemmel szülni, de sajna gátmetszésem lett. Elégedett vagyok a szüléssel, de a gátmetszés nem úgy forrt össze, ahogy kellett volna :(
2012. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az élt bennem, hogy gyorsabb szülésem lesz, mint anyukámnak (neki 2 napig tartott és biztos voltam benne, hogy ez nálam nem lehet), és fel sem merült bennem, hogy császár lesz...

Aztán fél nap vajúdás után, komplikáció miatt a doki elvitt a műtőbe... :(


Sokszor mondják, hogy csak hinni kell benne, meg ugye az erő veled van :), de hát nem tudom..., én hittem nagyon a természetes, komplikációmentes szülésben, de nem az lett.


Amúgy már mindegy, tőlem az orromon is kijöhetett volna, átértékeltem a szülési helyzetet: a következőre úgy készülök, hogy lesz, ami lesz, csak legyünk mindketten egészségesek.

2012. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Semmi sem jött úgy össze, ahogy én terveztem. Talán csak annyi, hogy magzatvíz elfolyással kezdődött... Úgy voltam vele, hogy itthon elfolyik, gyors telefon a férjemnek, irány a kórház. Ott a vajúdás alatt együtt lehetek a férjemmel, s majd ő is vágja el a köldökzsinórt. A babát rögtön mellre tehetem, együtt leszünk csak 3-an pár órát, sokáig fogom tudni szoptatni.

Na ebből annyi jött össze, hogy tényleg elfolyt a m.víz, telefonáltam a férjemnek, hogy ma baba lesz. Mire beért a kórházba, én már a műtőben voltam. Farfekvés és meconiumos magzatvíz miatt azonnali császár. Nem voltunk együtt csak mi 3-an, nem a férjem vághatta el a köldökzsinórt, nem vajúdtam egy pillanatig sem, a tejem sem indult be, így mindig pótlásra szorult a lányom, 3 hét múlva pedig nem volt egy csepp tejem sem... :S

2012. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semennyire. Irtózatosan fájt a vajúdás, nem gondoltam hogy ez ennyire rémes és szörnyen sokáig tartott azt hittem meghalok. Végül rendben ment minden. De agyon szerettem volna méltósággal szülni hát ez nem jött össze.
2012. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!