Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem merek végigcsinálni még...

Nem merek végigcsinálni még egy szülést?

Figyelt kérdés

kislányom 14 hónapos majd pár év múlva szeretnénk kistesót.

de engem annyira megviselt a szülés és annyira fájt hogy

mai napig nem emésztettem meg. brutális volt..

és hülyeség de csak emiatt nem merek mégegy babát vállani.

nagyon félek a szüléstől....

ti is voltatok így?.....


2011. máj. 2. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőm volt így. 5 év van a gyerekei között, pont azért, mert rettegett a szüléstől. Az egész terhességét is végigparázta. A szülés után felhívtam, nevetve mondta, hogy ha ilyen lett volna az első szülése, akkor már egy focicsapatnyi gyereke lenne.


Az első csemetéjét 2 óráig 2 perces fájásokkal vissza kellett tartania, mert nem nyílt ki a méhszája kellőképpen, az maga volt a pokol. Ezért mikor nagy nehezen rászánta magát egy újabb babára, ez volt az első mondata a dokinak, hogy mindenképpen eda-t kér. Gyönyörű szülés élménye volt, a vége már érzéstelenítés nélküli lett.

Próbálj valami jót keresni a szülésedben és abba kapaszkodva "elfelejteni" a rosszat. Vagy konzultálj egy szülésznővel, hogy mit tudsz majd csinálni, ha hasonló helyzetbe kerülsz, hogy elkerüld a rossz végét.

2011. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi.

fájdalomcsillapítás nélkül szültem mert nem kaptam vagy nem volt idő adni nem tudom ezért voltak brutális fájásaim..nem volt fogadott dokim se

5 óra alatt meglett a babám vákummal.

belekakilt a vízbe és lement a tüdejébe. nem sírt fel

és még sorolhatnám...

szóval elég rossz élmény volt.

2011. máj. 2. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Két dologgal tudlak vigasztalni.

1. Az, hogy az első szülésed nagyon kemény volt, nem azt jelenti, hogy a második is az lesz.

2. Nem szégyen EDÁ-t kérni. Nekem a 4. babám volt elég kemény, valószínűleg az oxitocin miatt. Most várom az 5.-et, és úgy beszéltük meg a dokival, hogy az elején beköti az edá-t egy próbaadaggal, aztán nem ad többet, amíg nem kérem. Felállhatok, mászkálhatok, labdára ülhetek. Erre azért van szükség, mert elég hosszadalmas, amíg infúzióval feltöltenek és bekötik, 1/2-1 óra. De a mi tervünk szerint csinálom, amíg bírom, aztán 1 perc alatt kéznél van a fájdalomcsillapítás.

Nálam az érdekesség az, hogy az első 3-nál eszembe sem jutott semmilyen fájdalomcsillapítást kérni, és nem is bántam meg, a 4.-nél nulláról lettek 1,5 órán keresztül másfél perces kerítésszaggató fájásaim. Azt az élményt én sem akarom megismételni. De ha jól viselem, megúszom gyógyszer nélkül.

2011. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek! Én majdnem 3 napig vajúdtam,nálunk nincs is lehetőség fájdalomcsillapításra! Utolsó órákban nagyon nehéz volt,mert nem nyomhattam,vissza kellett tartani,majd megcsászároztak...műtét utána hatalmas fájdalom nagyon sokáig...most én is nagyon félek ,bár valószínűleg császároznak. De legalább most nem kell napokig vajúdni! Nincs két egyforma szülés mint ahogy két egyforma terhesség sem! Gondolj arra,ha az első szülésed olyan nehéz volt annál már csak jobb lehet!
2011. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor Te talán nem nevetsz ki, úgy mint a családom. Az első gyerekemet másfél napnyi vajúdás után hoztam a világra, még a szülőágyon esküdöztem, hogy soha többé nem szülök. Aztán, mikor egynaposan elvitték az intenzívre a kislányomat és mi az Apjával csak ácsorogtunk az ajtó előtt és imádkoztunk érte, akkor már azt mondtam, hogy akárhányszor megszülném újra, csak adják vissza nekem egészségesen. A második szülésem nagyon érdekes volt (14 hónappal az első után), nem rendszereződtek a fájások 14-10-8-2 percesek voltak felváltva, nem is igazán fájtak 10 óra "vajúdás" után, egyik pillanatról a másikra, kibújt a kisfiam, úgy kellett visszatartanom, hogy ott legyen a szülésznő és ne csak úgy kipottyanjon. A harmadik szülésem előtt halálfélelmem volt. Egyszerűen nem tudom megmagyarázni, de nagyon féltem. Szegény férjemet minden este megeskettem, hogy nagyon fog vigyázni a gyerekekre, szeretni fogja őket helyettem is, stb... Féltem, féltem a fájdalomtól, féltem mindentől. Szegény szülésznőm csak értetlenkedett, hogy miért félek ennyire, hiszen már a harmadikat készülök megszülni. Nos fájt is rendesen, igaz 2,5 óra alatt teljesen magától, minden beavatkozás nélkül megszületett a kislányom. Hát nem szeretnék szülni többet. Elég volt.
2011. máj. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat :)
2011. máj. 2. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!